|                strzelcy_gospodarz = Bacz
|                            wyniki = 1:0<br> 1:1
|                      strzelcy_gosc =<br>[[Grafika:Wisła Kraków herb.png|15px]] Reyman I
|          kartki_czerwone_gospodarz =
Linia 52: Linia 52:
|                Rok = 1921
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Przegląd Sportowy 1921-10-08 21 2.png|thumb|Relacja z meczu w tygodniku 'Przegląd Sportowy'']]
|                Skan = [[Grafika:Przegląd Sportowy 1921-10-08 21 2.png|thumb|Relacja z meczu w tygodniku ''Przegląd Sportowy'']]
]
]
|      Tytul_artykulu =
|      Tytul_artykulu = Match międzymiastowy
|              Autor =
|              Tresc = {{Miejsce na opis}}
|              Tresc = Kraków-Lwów 1:1 (1:0).
Match wzbudził wielkie zainteresowanie w kołach sportowych jak i publiczności, która tłumnie się zebrała. Kraków reprezentował tylko jeden klub Wisła, w składzie: bramkarz Wiśniewski, obrona Bujak, Cepurski; pomoc Kaczor, Śliwa, Geras; atak Dane, Szpurna, Reyman I, Kowalski II, Reyman II. Lwów reprezentowali: bramkarz Winnicki (Czarni), Szafarz (Cz.), Ignarowicz (Pog.); Kmiciński (Cz.), Kopeć (Cz ), Szneider (Pog); Birnbach (Cz.). Bacz (Pog.), Wacek Kuchar (Pog.), Garbień (Pog.), Słonecki (Pog.).

Gra w pierwszej połowie prowadzona z kombinacją przez obie drużyny. Widać jednak lekką przewagę Lwowa, który stwarza parę niebezpiecznych sytuacyj. Następuje atak Krakowa, przyczem Dane otrzymuje piłkę, biegnąc ku bramce. Winnicki wylatuje atakując przeciwnika tak ostro, że powoduje upadek i lekkie zranienie tegoż. Rzut karny z tego powodu wyzyskuje Kraków, poczem pauza.

W drugiej połowie gra więcej chaotyczna, czasami bez żadnej kombinacji. Niedysponowana trójka ataku Lwowa więcej sobie wzajemnie szkodziła niż pomagała. Szczególnie Garbień i Wacek Kuchar nie byli we formie W 40 minucie z ładnego podania Kopecia strzela Bacz bramkę na korzyść Lwowa.

O zachowaniu się publiczności piszemy na innem miejscu.

|      Tytul_artykulu = Kraków Lwów 1:1 1:0
|                Skan = [[Grafika:IKC_1921-10-05_270.png|thumb|Relacja z meczu w ''Ilustrowanym Kuryerze Codziennym'']]
| Dodatkowe_informacje =
|                Tresc =Zawody reprezentacyjnych drużyn Krakowa I Lwowa o puhar Żeleńskiego zakończyły się onegdaj we Lwowie nierozegranę 1:1. Zaznaczyć jednak należy, że reprezentacyę Krakowa stanowili wyłącznie oracze „Wisły" — a mimo to górowali nad kombinowana drużynę Lwowa.

Skład reprezentacji Krakowa

Skład reprezentacji Krakowa z kronik klubowych Cracovii.

Kraków-Lwów 1:1 (1:0).

W drugiej połowie gra więcej chaotyczna, czasami bez żadnej kombinacji. Niedysponowana trójka ataku Lwowa więcej sobie wzajemnie szkodziła niż pomagała. Szczególnie Garbień i Wacek Kuchar nie byli we formie W 40 minucie z ładnego podania Kopecia strzela Bacz bramkę na korzyść Lwowa. Match w całości słaby. Drużyna Krakowa więcej zgrana, pokazuje lepszą technikę. W drugiej połowie widoczne przemęczenie drużyny. Raziło bardzo przewlekanie wykopów i rzutów bocznych, jak gdyby Wisła chciała zyskać na czasie. Gra prowadzona bez tempa i nader ostro, co spowodowało wykluczenie jednego gracza Krakowa. Najlepszymi w Wiśle byli Bujak i Cepurski, z pomocy jak zwykle Śliwa. Atak Wisły dobrze zgrany z obroną i pomocą, tylko brak strzałów do bramki, co ujawniło się szczególnie w drugiej połowie. Ze Lwowa wyróżniał się Szafarz w obronie. W pomocy Kopeć i Szneider pracowali wytrwale. Atak Lwowa nie dopisał w zupełności. Stosunek kornerów 4:3 na korzyść Krakowa. Sędziował p. Przeworski z Warszawy.

Źródło: Przegląd Sportowy nr 21 z 8 października 1921

"Kraków Lwów 1:1 1:0" -

Kraków Lwów 1:1 1:0