1922-03-18 Makkabi III Kraków - Cracovia III 1:0

1922-03-19 BBSV Bielsko - Cracovia 0:3

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym cz.1
Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym cz.2
Cracovia, fizycznie silniejsza, bezsprzecznie lepsza technicznie. Makkabi zwinna i rzutka, wytrzymała i odważna, ale chaotycznie i bezplanowo grająca. Tempo obustronnie silne. Przewaga defenzywy Cracovii. Celowe ataki Crac. rozbijały się głównie o bardzo dobrego bramkarza Makkabi. Technicznie niewyszkolony atak Mak., odznaczał się jednak bardzo szybkim biegiem i siłą przebojową. Pierwszą bramkę z przeboju dla Makkabi, strzela Ohrenstein. Po pauzie przewaga Crac. Wyrównuje pięknym strzałem znakomity prawy łącznik, godny następca Kałuży i Kotapki. W drugiej części drugiej połowy gry, gra zaczyna przybierać charakter brutalny. Sędzia wyklucza Zawadę z Crac., następnie zaś Alfusa (Crac.) i Rosenberga (Mak.). Mimo to przewaga Crac. Makkabi broni się skutecznie. Pod sam koniec atakuje Mak. jednak bez rezultatu. Rogów 7:4. Wynik nierozstrzygnięty. Sędzia p. Brand, nieco pochopny w rozstrzygnięciach. Boisko Makkabi.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 47 z 24 marca 1922

Spotkanie to, rozegrane w sobotę na gorącym gruncie Makkabi, miało przebieg ostry. Atak Cracovii, odmłodzony dwoma łącznikami z juniorów, przeprowadził cały szereg ładnych pod względem kombinacyjnym ataków, okazał się jednak w pobliżu bramki za miękki. Drugą połowę grała Cracovia, z powodu kontuzji Pychowskiego, w dziesiątkę. Mimo że liczba ich, wskutek wykluczenia przez sędziego p. Branda 2 graczy, stopniała do ośmiu - jeden gracz Makkabi także został wykluczony - mieli białoczerwoni do końca gry przewagę. Najlepszym na boisku był Janek Prochowski, który się wyrabia na pierwszoklasowego obrońcę. Posiada on przedewszystkiem niewidzianą u innych obrońców krakowskich pewność i czystość odbijania piłki. Niestrudzonym w rozbijaniu w zarodku ataków przeciwnika był Strycharz.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 12 z 24 marca 1921 [1]