Mecze poprzedniego dnia: Mecze tego dnia:

1922-04-16 Cracovia - Törekvés Budapeszt 1:3
1922-04-16 Cracovia III - Orkan Kraków 1:3

1922-04-17 Cracovia - Törekvés Budapeszt 2:0

mecz na stadionie Cracovii

Wiadomości Sportowe

Relacja z meczu w tygodniku Wiadomości Sportowe
W poniedziałek, dnia 17 kwietnia b. r. rozegrały powyższe drużyny zawody o mistrzostwo okręgowe klasy B, zakończone zwycięstwem biało-czerwonych, w stosunku 5:3.

Gra prowadzona przez obie drużyny w żywem tempie obfitowała, zwłaszcza w pierwszej połowie gry w wiele pięknych momentów. Pierwszego gola zdobywa Cracovia w 9 minucie po rozpoczęciu gry. W 13 minucie rewanżuje się Wisła przez Adamka. W 9 min. później strzela Łańko drugą bramkę dla Cracovii. - W 25 min. wyrównuje Danz II. z rzutu karnego. Dalsze 20 minut upływa na obustronnych zmaganiach się bez rezultatu. Dopiero w 45 min. strzela Chruściński trzeciego gola dla białoczerwonych.

Po przerwie w 3 min. wybiega bramkarz Wisły a Chruściński pakuje piłkę w pustą bramkę. - Cracovia atakuje częściej i w 14' po rzucie z rogu kończy Strycharz serję zdobytych punktów.

Dalszy ciąg gry wykazuje pewną przewagę Cracovii, której ataki udaremniają obrońcy Wisły, zwłaszcza Stopa II. - Dopiero w 31'zdobywa Mróz I z podania Piekły trzeciego gola dla Wisły.

Dalsze ataki Cracovii, jak też sporadyczne wypady Wisły nie przynoszą zmiany wyniku.

Rzutów z rogu 6:2 dla Cracovii.

Sędzia p. Obrubański.
Źródło: Wiadomości Sportowe nr 6 z 18 kwietnia 1922

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym
Gra przed pauzą ładna z pewną przewagą Wisły, opadła po przerwie, wskutek wysokiej temperatury, a co zatem idzie, znacznego przemęczenia drużyn walczących, a zwłaszcza Wisły, która też w drugiej połowie ostatecznie skapitulowała. U Cracovii daje się chwilowo nieco we znaki brak Reymana młodszego, który jak wiadomo, uległ na matchu z Wawelem ciężkim kontuzjom. Nienajgorszym był Chruściński. Słabszym niż zwykle był Zasada w obronie. We Wiśle dobrym był do pauzy Mróz, grający w tym dniu na centrze pomocy. I Wójcik na lewej pomocy zasługuje na uwagę. Sędziował p. Obrubański, jak zwykle, dobrze.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 51 z 21 kwietnia 1922

Zawody te, rozegrane w poniedziałek przed meczem z Törekvesem, miały przebieg bardzo interesujący. Obie drużyny grały dobrze i ambitnie; zwyciężyła drużyna, która wykazała większą wytrzymałość. Wisła II. po pauzie "spuchła"; wadliwem było wstawienie ciężkiego Mroza do środka pomocy. W Cracovii wyróżnili się bramkarz Latacz, Strycharz i Chruściński. Wisła II. zrobiła pierwszą bramkę z wolnego (ręka Zasady), drugą z karnego (ręka). Sędzia p. Obrubański doskonały.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 16 z 21 kwietnia 1922 [1]

Sport

Relacja z meczu w lwowskim tygodniku Sport
Zawody o mistrzostwo klasy B. Gra otwarta, zupełnie fair, lekka przewaga Cracovji. Sędzia p. Obrubański.
Źródło: Sport nr 6 z 21 kwietnia 1922