Mecz poprzedniego dnia:

1922-07-22 Cracovia III - Orzeł Kraków 0:5

Sport

Relacja z meczu w lwowskim tygodniku Sport
23 lipca. Mistrz. podokręg. klasy B. okręgu krak. Boisko Tarnovii. Gra na ogół mało interesująca, spodziewaliśmy się po Cracovii o wiele więcej, do pauzy przewaga Cracovii, po pauzie gra równa. Sędzia p. Seidner z Krakowa dostrajał się do ogółu.
A. S.
Źródło: Sport nr 20 z 28 lipca 1922

Gra otwarta z małą przewagą techniczną Cracovii. Obustronne ataki, z których dwa wieńczą dwie bramki dla Cracovii. Tarnovia mimo kilku dobrze przeprowadzonych ataków przepuszcza dogodne sytuacje. Po pauzie lekka przewaga Tarnovii, która pod sam koniec gry nie schodzi z połowy Cracovii i na kilka minut przed końcem strzela honorową bramkę. Rogów 2:0 dla Tarnovii. Sędziował p. Seidner z Krakowa, niestety bardzo słabo; przeoczył stronniczo kilka foulów Cracovii, a co więcej, że i na polu karnem. (Czyż dlatego sędzia taki słaby, bo... Tarnovia przegrała?).
Źródło: Przegląd Sportowy nr 30 z 28 lipca 1922 [1]