|                strzelcy_gospodarz = [[Leon Sperling|Sperling]] (82')
|                            wyniki = 1:0
Linia 33: Linia 33:
|                        trener_gosc =
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = [[Stefan Popiel|Popiel]]<BR>[[Ludwik Gintel|Gintel]]<BR>[[Stefan Fryc|Fryc]]<BR>[[Edward Strycharz|Strycharz]]<BR>[[Stanisław Cikowski|Cikowski]]<BR>[[Tadeusz Synowiec|Synowiec]]<BR>[[Stanisław Mielech|Mielech]]<BR>[[Jan Reyman|Reyman III]]<BR>[[Zygmunt Chruściński|Chruściński]]<BR>[[Adam Kogut|Kogut]]<BR>[[Leon Sperling|Sperling]]
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc =
|                        sklad_gosc = Palcsó<BR>Sebek<BR>Orbán<BR>Zettelmaier<BR>Kanyaurek<BR>Schwenk<BR>Hajdu<BR>Horváth<BR>Tichovsky<BR>Pótz<BR>Szánthó
}}
}}
===Mecz poprzedniego dnia===
*[[1922-08-19 Cracovia - Budapesti TC 2:1]]
===Zapowiedź meczu===
*[[:Grafika: Tygodnik Sportowy 1922-06-30 foto 10.jpg|Zapowiedź meczu w ''Tygodniku Sportowym '']]
*[[:Grafika: Tygodnik Sportowy 1922-06-30 foto 10.jpg|Pierwsza zapowiedź meczu w ''Tygodniku Sportowym '']]
*[[:Grafika: Tygodnik Sportowy 1922-08-18 foto 6.jpg|Druga zapowiedź meczu w ''Tygodniku Sportowym '']]

|                Skan =
[[Grafika: Wiadomości Sportowe 1922-08-21 foto 3.jpg|thumb|Relacja z meczu w tygodniku ''Wiadomości Sportowe'' cz.1]]
[[Grafika:Wiadomości Sportowe 1922-08-21 foto 3.jpg|thumb|Relacja z meczu w tygodniku ''Wiadomości Sportowe'' cz.1]]
|      Tytul_artykulu =
|              Autor = Elka.
|              Tresc = W drugim dniu zawodów, niedzielę dnia 20 bm., stanęła Cracovia na boisku wzmocniona Cikowskim, Chruścińskim i Mielechem, pozbawiona zaś jedynie Stycznia. Węgrzy w tym samym składzie, co i dnia poprzedniego.<BR>

Grę rozpoczyna Cracovia, mając przeciw sobie słońce i wiatr. Lecz Węgrzy wnet odbierają piłkę już w 2 min. po rozpoczęciu uzyskują rzut z rogu. Odtąd gra przez pierwsze piętnaście minut zupełnie otwarta. Obie strony grają więcej kombinacyjnie, aniżeli dnia poprzedniego i w żywszem tempie. Ale wkrótce zapał miejscowych słabnie i atak ich pogrąża się niebawem w zupełnej bezczynności. Szczególnie Kogut gra leniwie i bez ambicji, a każdą otrzymaną piłkę oddaje natychmiast usłużnie przeciwnikowi. Wskutek tego nie może prawie Cracovia przejść poza własną połowę boiska. Węgrzy nacierają ustawicznie, lecz ruchy ich paraliżuje doskonale i ofiarnie pracująca obrona biało-czerwonych, nie dopuszczając ich do oddania strzału. Nieliczne, słabe zresztą i niegroźne rzuty łapie spokojnie pracujący Popiel. W ten sposób wysiłki gości przynoszą im jedynie cztery niewyzyskane rzuty z rogu. Po pauzie sytuacja ulega radykalnej zmianie, na korzyść Cracovii, pracującej b. ambitnie. Już w pierwszych minutach po przerwie padają dla Cracovii dwa „rogi”, których ona jednak nie wykorzystuje. W następnych minutach szereg celnych i niebezpiecznych strzałów paruje bramkarz przyjezdnych. Węgrzy ograniczają się teraz jedynie do defenzywy, wypadając tylko od czasu do czasu skrzydłami. Po jednym z takich wypadów następuje kilkuminutowy pobyt gości na polu karnem Cracovii, wyjaśniony ostatecznie przez Gintla, i znów Cracovia na froncie. Ostry, daleki strzał Cikowskiego paruje niezdecydowanie bramkarz Węgrów na róg (32 min.). W chwilę później atakują gospodarze lewą stroną, centrę Koguta usiłuje złapać bramkarz Węgrów, lecz Mielech dobiega do piłki wcześniej i podaje ją ku środkowi, ...ale tu niema nikogo, ktoby strzelił do zupełnie otwartej bramki. Wkrótce potem uzyskuje Cracovia rzut wolny na połowie Węgrów. Bije go Szperling i dalekim, celnym strzałem w lewy róg bramki zdobywa jedynego gola (37 min.). Teraz gra się zaostrza. Węgrzy pragną wyrównać i wzmacniają tempo, na nic się to jednak nie zdaje i wynik do końca utrzymuje się bez zmiany. Stosunek rogów 4:3 dla B. T. C. Zawody prowadził p. Fischer.

|                Rok = 1922
[[Grafika:Tygodnik Sportowy 1922-08-25 foto 06.jpg|thumb|Relacja z meczu w ''Tygodniku Sportowym'' cz.1]]
|              Autor =
|              Tresc = BTC.: Palcsek, Sebek, Orban, Zettelmaier, Kanyaurek, Schrenk, Hajdu, Horwath, Tichowsky, Potz, Szanto. (4 rezerw.). Dn. 20. VIII. dtto.
Cracovia: Popiel, Fryc, Gintel, Synowiec, Strycharz, Pychowski, Sperling, Kogut, Reyman III, Zimowski, Alfus. Dn. 20. VIII. grają w pomocy Synowiec, Cikowski, Strycharz, w ataku Chruściński, Reyman, Mielech, od środka ku prawej stronie.
(...)
Gra żywsza, piękniejsza, otwartsza. W pierwszej połowie przewaga gości, paraliżowana przez doskonale usposobioną obronę Cracovii. W 38 min. po przerwie, w której przewagę stałą mają biało-czerwoni, zdobywa Sperling niespodziewanie z rzutu wolnego zwycięską bramkę. Usiłowania Węgrów celem wyrównania pełzną bezowocnie. Rogów 4:3 dla B. T. C. Sędziował miernie p. Fischer. W drugim dniu odznaczali się z Cracovii obaj obrońcy, Cikowski, Sperling i Mielech. Kogut wychodzi zupełnie z formy. Z gości wyróżnić należy przedewszystkiem środkowego pomocnika i napastnika, oraz prawego łącznika.
}}
{{Artykul
|  Tytul_wydawnictwa = Sport
[[Grafika:Sport 1922-08-25 foto 2.jpg|thumb|Relacja z meczu w lwowskim tygodniku ''Sport'' cz.1]]
|              Autor = M.
|              Tresc =

{{miejsce na opis}}
'''Cracovia - BTC (Budapeszt).'''

19 sierpnia 2:1 (0:1). 20 sierpnia 1:0 (0:0).

Zawody międzynarodowe. Boisko Cracovii. Węgierska drużyna zrobiła dodatnie wrażenie, przedstawia się jako zgrany, jednolity zespół. Gracze technicznie i taktycznie stali na wysokości zadania, jedynie brak strzałów był ich słabą stroną. Cracovia w sobotę wystąpiła w składzie bardzo słabym i zwycięstwo zawdzięcza w dużej mierze szczęściu, w niedzielę zwycięstwo jest zasłużonem. Nie jest to już dawna Cracovia. Najsłabszą częścią był atak, który nie potrafił długo zatrzymać piłki przy sobie, przez co cała praca spadała na pomoc i obronę, a także i bramkarz musiał często interwenjować.

(...)

20 sierpnia. Cracovia w składzie znacznie silniejszym. Gra przeważnie otwarta toczy się na środku boiska. Obustronne ataki, nie przynoszą do pauzy żadnych zmian. Tempo gry powolne, gra głównie pomoc i obrona. Napady nie trzymają długo piłki przy sobie. Węgrzy częściej zagrażają bramce Krakowian, szczególnie prawą stroną. Wynikiem tych ataków są cztery rzuty z rogu. Gra zupełnie nieinteresująca staje się często kopaniną.

Po pauzie Cracovia jest częściej stroną atakującą. Zagraża poważnie bramce przeciwnika, jednak trójka środkowa nie umie wyrobić dogodnych sytuacji do strzału. Z koleji goście przygniatają Krakowian. Gintel i Popiel wyjaśnia kilka niepewnych pozycji. Wypad Cracovii przynosi jej wolnego, z którego Sperling uzyskuje jedyną bramkę, bardzo łatwą do obronienia. Węgrzy usiłują wyrównać, jednak nadaremnie. Koniec zawodów przynosi znowu przewagę tutejszym, jednak wynik pozostaje niezmienionym. Rogów 4:3 dla Węgrów. Sędziował p. Fischer.

Źródło: Sport nr 24 z 25 sierpnia 1922

I to spotkanie nie mogło zadowolić licznie zgromadzonych widzów. Gra stała na b. niskim poziomie. Napad Cracovii, znowu inaczej złożony, okazał się nieco lepszym od wczorajszego, ale zupełna niedyspozycja Koguta rozbijała wszelką możliwość jakiejkolwiek jednolitej akcji. Goście pracowali poważnie i to pełną parą, doskonali jednak Popiel, Gintel i Fryc nie dali się zmusić do kapitulacji.

Przewaga gości grających z wiatrem. Ładnę centrą Mielecha, który przypomniał sobie dobre, stare czasy, broni bramkarz gości, poczem Węgrzy nie wyzyskują szeregu sytuacyj podbramkowych. Kogut gra więcej rękami niż nogami. Cztery rzuty z rogu na korzyść gości - oto cały wynik połowy zapasów. Po zmianie stron pada szereg strzałów na bramkę gości, choć ci częściej znajdują się na polu karnem Cracovii. Wspaniałe rzuty Cikowskiego i Reymana chybiają celu, wreszcie w 35 min. strzelona z rzutu wolnego przez Szperlinga piłka, trafia najspodziewaniej do bramki. Publiczność, spragniona tego efektu, nagradza ten fakt rzęsistymi oklaskami. Mimo wysiłków ze strony Węgrów wynik ten utrzymuje się do końca gry. Rogów 4:3 dla B. T. C.

Zawody prowadził p. Fisher nienajlepiej. Raziło u niego napominanie graczy przez grożenie im palcem.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 34 z 25 sierpnia 1922 [1]

Mecze sezonu 1922

Pogoń Katowice 1922-02-19 Pogoń Katowice - Cracovia 2:8  Pogoń Katowice 1922-02-26 Cracovia - Pogoń Katowice 5:0  Union Žižkov 1922-03-04 Union Žižkov - Cracovia 2:1  Slavia Praga 1922-03-05 Slavia Praga - Cracovia 5:0  Jutrzenka Kraków 1922-03-12 Cracovia - Jutrzenka Kraków 8:0  BBSV Bielsko 1922-03-19 BBSV Bielsko - Cracovia 0:3  Moravská Slavia Brno 1922-03-25 Cracovia - Moravská Slavia Brno 4:3  Moravská Slavia Brno 1922-03-26 Cracovia - Moravská Slavia Brno 1:3  Wisła Kraków 1922-04-02 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  Sturm Bielsko 1922-04-09 Cracovia - Sturm Bielsko 3:0  Törekvés Budapeszt 1922-04-16 Cracovia - Törekvés Budapeszt 1:3  Törekvés Budapeszt 1922-04-17 Cracovia - Törekvés Budapeszt 2:0  Makkabi Kraków 1922-04-23 Cracovia - Makkabi Kraków 0:1  Jutrzenka Kraków 1922-04-30 Jutrzenka Kraków - Cracovia 2:3  Pogoń Lwów 1922-05-07 Pogoń Lwów - Cracovia 3:0  Lechia Lwów 1922-05-08 Lechia Lwów - Cracovia 0:11  Jutrzenka Kraków 1922-05-21 Cracovia - Jutrzenka Kraków 4:0  Budapesti TC 1922-06-04 Cracovia - Budapesti TC 1:1  Union Žižkov 1922-06-05 Cracovia - Union Žižkov 0:1  BBSV Bielsko 1922-06-11 Cracovia - BBSV Bielsko 4:0  Sturm Bielsko 1922-06-18 Sturm Bielsko - Cracovia 0:6  Wisła Kraków 1922-06-25 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Makkabi Kraków 1922-06-29 Makkabi Kraków - Cracovia 1:8  SK Hodonín 1922-07-08 SK Hodonín - Cracovia 2:2  Moravská Slavia Brno 1922-07-09 Moravská Slavia Brno - Cracovia 0:0  Ruch Chorzów 1922-07-29 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 2:8  Ruch Chorzów 1922-07-30 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 0:7  Vasas Budapeszt 1922-08-05 Cracovia - Vasas Budapeszt 1:4  Vasas Budapeszt 1922-08-06 Cracovia - Vasas Budapeszt 0:1  WKS Lublin 1922-08-12 WKS Lublin - Cracovia 1:7  WKS Lublin 1922-08-13 WKS Lublin - Cracovia 0:6  Slavia Koszyce 1922-08-15 Cracovia - Slavia Koszyce 2:0  Budapesti TC 1922-08-19 Cracovia - Budapesti TC 2:1  Budapesti TC 1922-08-20 Cracovia - Budapesti TC 1:0  Pogoń Lwów 1922-08-27 Pogoń Lwów - Cracovia 3:2  BBSV Bielsko 1922-09-02 BBSV Bielsko - Cracovia 2:1  BBSV Bielsko 1922-09-03 BBSV Bielsko - Cracovia 0:0  Pogoń Lwów 1922-09-10 Cracovia - Pogoń Lwów 4:1  Makkabi Kraków 1922-09-17 Cracovia - Makkabi Kraków 1:0  Admira Wiedeń 1922-09-23 Cracovia - Admira Wiedeń 4:3  Admira Wiedeń 1922-09-24 Cracovia - Admira Wiedeń 2:0  Jutrzenka Kraków 1922-10-08 Cracovia - Jutrzenka Kraków 3:0  Floridsdorfer Wiedeń 1922-10-14 Cracovia - Floridsdorfer Wiedeń 1:3  Floridsdorfer Wiedeń 1922-10-15 Cracovia - Floridsdorfer Wiedeń 6:1  Polonia Warszawa 1922-10-22 Polonia Warszawa - Cracovia 3:3  Warta Poznań 1922-10-29 Warta Poznań - Cracovia 1:2  Wawel Kraków 1922-11-12 Cracovia - Wawel Kraków 0:2  Krakowianka Kraków 1922-11-19 Cracovia - Krakowianka Kraków 6:1  Makkabi Kraków 1922-11-26 Makkabi Kraków - Cracovia 0:1  Servette Genewa 1922-12-31 Servette Genewa - Cracovia 1:1