1925-05-17 CKS Częstochowa - Cracovia II 2:1: Różnice pomiędzy wersjami

|                            sedzia = [[Sędziowie piłkarscy|Wójcik]]
|                            widzow =
|                strzelcy_gospodarz = Kidawski (2')<BR>Słotta (65')
Linia 35: Linia 35:
|                    sklad_gospodarz = Podlewski<BR>Kusek I<BR>Donajski II<BR>Powała<BR>Donajski I<BR>Chądzyński<BR>Wójciak<BR>Słotta<BR>Wolski<BR>Kidawski<BR>Gajos
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = [[Eugeniusz Latacz|Latacz]]<BR>[[Franciszek Zastawniak|Zastawniak I]]<BR>Jakóbik<BR>Zybura<BR>Huber<BR>Nawarkiewicz<BR>Mnich<BR>[[Stanisław Ptak|Ptak]]<BR>[[Henryk Limanowski|Limanowski]]<BR>[[Antoni Zasada|Zasada]]<BR>[[Tadeusz Górka|Górka]]
|                        sklad_gosc = [[Eugeniusz Latacz|Latacz]]<BR>[[Franciszek Zastawniak|Zastawniak I]]<BR>Jakóbik<BR>[[Adam Zybura|Zybura]]<BR>[[Mieczysław Huber|Huber]]<BR>Nawarkiewicz<BR>[[Edmund Mnich|Mnich]]<BR>[[Stanisław Ptak|Ptak]]<BR>[[Henryk Limanowski|Limanowski]]<BR>[[Antoni Zasada|Zasada]]<BR>[[Tadeusz Górka|Górka]]

|                Skan =
[[Grafika: Kurjer Sportowy 1925-05-20 foto 8.jpg|thumb|Relacja z meczu w tygodniku ''Kurjer Sportowy'' cz.1]]
[[Grafika:Kurjer Sportowy 1925-05-20 foto 8.jpg|thumb|Relacja z meczu w tygodniku ''Kurjer Sportowy'' cz.1]]

Cracovia I B. - CKS. 1:2 (0:1).

Cracovia w składzie: Latacz; Zastawniak I, Jakóbik; Zybura, Huber, Nawarkiewicz; Mnich, Ptak, Limanowski, Zasada, Górka. CKS.: Podlewski; Kusek I, Donajski; Powała, Donajski I, Chądzyński; Wójciak, Słotta, Wolski, Kidawski, Gajos. Zaraz w 2-ej min. z podania Wójciaka Kidawski zzdobywa pierwszą bramkę dla CKS. Cracovia w pierwszej połowie nie rozegrała się tak, iż gospodarze mają lekką przewagę i prowadzą do przerwy 0:1. Po przerwie Słotta w 20 min. zdobywa drugą a zarazem i ostatnią bramkę dla CKS. Cracovia zdobywa przez Ptaka jedyną bramkę i ma przewagę, lecz nie umie jej wykorzystać, gdyż bramkarz gospodarzy w tym dniu gra brawurowo i dowiódł, iż jest najlepszym bramkarzem w Częstochowie. Cracovia zrobiła bardzo miłe wrażenie, tylko jako drużyna najstarszego i najpoważniejszego klubu mogłaby się ciszej zachowywać na boisku, a w szczególności p. Ptak. Sędziował p. Wójcik, gdyż Związek nie przysłał, nie wiadomo z jakiej przyczyny sędziego związkowego. Cracovii należy podziękować za przyjazd do Częstochowy i za pokazanie gry kombinacyjnej. Najlepszy na boisku bramkarz gospodarzy.
Źródło: Kurjer Sportowy nr 11 z 20 maja 1925