3:0
4:0
5:0

Kałuża na meczu z B. B. S. V. strzela pierwszą bramkę

Wysokocyfrowe zwycięstwo Cracovii w spotkaniu o mistrzostwo daje jej definitywnie tytuł mistrza, gdyż 18 punktów nie może obecnie osiągnąć żadna już drużyna.

Cracovia miała zdecydowaną przewagę nad przeciwnikiem, który grał dość blado. Bielszczanie mieli swą ostoję w bramkarzu Poldze. Przed pauzą uzyskał bramkę Kałuża. W drugiej połowie Nawrot strzela dobrze dwie, a potem Wójcik i Zastawniak II "uzupełniają" wynik.

Sędzia p. Molkner.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 27 (268) z 10 lipca 1924 [1]

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Zwycięskim wynikiem w tych zawodach. zapewniła sobie definitywnie Cracovia zdobycie mistrzostwa okręgu krakowskiego. Zwycięstwo Cracovii było zupełnie zasłużone i wynik odpowiada też przebiegowi gry. Tylko w pierwszym kwadransie gry B. B. S.V. potrafił stawić dość silny opór, potem już przewaga biało-czerwonych stawała się coraz bardziej widoczniejszą i doprowadziła w końcu dzieła bardzo dobrej formie poszczególnych graczy Cracovii do tak wysokiego zwycięstwa. Cracovia grała w kompletnym składzie, nie oddając graczy przeciw Estonji z powodu późnego nakazu ze strony PZPN-u.

Przebieg gry: Pierwszą bramkę zdobywa na kilka minut przed pauzą z dobrego podania Kubińskiego Kałuża, liczne zaś strzały napastników Cracovii bronił do tej pory doskonale usposobiony bramkarz bielski Folga.
Po pauzie z centry Kubińskiego uzyskuje już w o min. drugą bramkę głową Nawrot, w minutę zaś później zdobywa trzeci punki Chruściński. Czwarta bramka powstaje również z doskonałej centry Kubińskiego strzelona przez Nawrota, wynik zaś ustala Zastawniak jun., wykorzystując podyktowany przez sędziego rzut karny.

Na wyróżnienie zasługują z Cracovii Wójcik, Zastawniak sen. i Kubiński, z gości zaś przedewszystkiem bramkarz Folga, grający z wielkiem szczęściem, obrona i prawy pomocnik, który już w 10 min. po pauzie zeszedł z boiska tak, iż Bielszczanie byli zmuszeni grać w dziesiątkę aż do końca zawodów. Stosunek rzutów rożnych 6:1 na korzyść Cracovii. Sędziował p. Molkner.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 183 z 6 lipca 1926

Nowy Dziennik

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
Bielszczanie nic są już tym groźnym przeciwnikiem z wiosny. Obecnie stanowią zupełnie przeciętną drużynę nie stojącą powyżej poziomu przeciętnej B. klasy krakowskiej. Drużyna ich ograniczyła w zawodach z Cracovią jedynie i wyłącznie do defenzywy, a sporadyczna wypady nie były nawet groźne i były pewnym łupem obrony lub — rzadziej— bramkarza Cracovii. Po za dobrym bramkarzem Folgą i środkowym pomocnikiem Mączką cała drużyna bardzo słaba. Cracovia grała i te przedostatnie zawody znakomicie i winna była osiągnąć wynik dwucyfrowy, który by dopiero ilustrował prawdziwy stosunek sił obu drużyn.

Pierwszą bramkę zdobywa Kałuża celnym strzałem no kilka minut przed pauzą. Do przerwy umie jeszcze BBSV oprzeć się Cracovii. Po pauzie następuje zupełne załamanie się gości i bramki padają jak z rogu obfitości. Zaraz po rozpoczęciu pakuje Nawrot głową piłkę w siatkę gości, a w kilka minut dalekim strzałem zdobywa Chruściński trzecią bramkę, którą goście reklamują, gdyż rzekomo nie miała piłka przejść linji bramkowej. Wkrótce patem strzela Nawrot obok wybiegającego niefortunnie Folgi w bramkę, a w końcu ustala wynik Zastawniak przez zdobycie piątej bramki z rzutu karnego. Odtąd Cracovia nieco wypuszcza grę i zaczyna się bawić ograniczając się jedynie do gry pokazowej w polu i nie zdobywa już więcej bramek, których w tych zawodach mogła naprawdę osiągnąć do woli.

Zawodami kierował p. Molkner.
Źródło: Nowy Dziennik nr 150 z 7 lipca 1926

Mecze sezonu 1926

Legia Kraków 1926-02-14 Legia Kraków - Cracovia 2:9  BBSV Bielsko 1926-02-28 BBSV Bielsko - Cracovia 1:1  Makkabi Kraków 1926-03-07 Cracovia - Makkabi Kraków 10:0  Wawel Kraków 1926-03-14 Cracovia - Wawel Kraków 5:0  Wisła Kraków 1926-03-21 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Jutrzenka Kraków 1926-03-28 Cracovia - Jutrzenka Kraków 5:0  Pogoń Lwów 1926-04-04 Cracovia - Pogoń Lwów 3:1  Pogoń Lwów 1926-04-05 Pogoń Lwów - Cracovia 0:1  Makkabi Kraków 1926-04-11 Makkabi Kraków - Cracovia 4:6  BBSV Bielsko 1926-04-18 Cracovia - BBSV Bielsko 1:1  Wawel Kraków 1926-04-25 Wawel Kraków - Cracovia 1:4  Slawia Sofia 1926-05-03 Slawia Sofia - Cracovia 2:0  OFK Beograd 1926-05-04 Beogradski SK - Cracovia 2:1  Makkabi Kraków 1926-05-13 Cracovia - Makkabi Kraków 3:2  Jutrzenka Kraków 1926-05-16 Jutrzenka Kraków - Cracovia 1:6  Vasas Budapeszt 1926-05-23 Cracovia - Vasas Budapeszt 3:6  Vasas Budapeszt 1926-05-24 Cracovia - Vasas Budapeszt 0:2  Wawel Kraków 1926-06-03 Cracovia - Wawel Kraków 3:3  BBSV Bielsko 1926-06-13 BBSV Bielsko - Cracovia 1:3  Wisła Kraków 1926-06-20 Cracovia - Wisła Kraków 3:2  Cracovia_herb 1926-06-27 Cracovia - Cracovia II 7:2  BBSV Bielsko 1926-07-04 Cracovia - BBSV Bielsko 5:0  Makkabi Kraków 1926-07-11 Cracovia - Makkabi Kraków 7:1  Garbarnia Kraków 1926-08-08 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:2  ŁKS Łódź 1926-08-15 Cracovia - ŁKS Łódź 5:1  Zwierzyniecki Kraków 1926-08-22 Cracovia - Zwierzyniecki Kraków 3:2  Soła Oświęcim 1926-08-22 Soła Oświęcim - Cracovia 1:6  Pogoń Lwów 1926-08-29 Pogoń Lwów - Cracovia 3:1  Warta Poznań 1926-09-05 Cracovia - Warta Poznań 2:2  Lublinianka Lublin 1926-09-11 Cracovia - Lublinianka Lublin 9:1  Lublinianka Lublin 1926-09-12 Cracovia - Lublinianka Lublin 12:0  Pogoń Lwów 1926-09-26 Cracovia - Pogoń Lwów 1:3  ŁKS Łódź 1926-10-03 ŁKS Łódź - Cracovia 0:2  BBSV Bielsko 1926-10-10 BBSV Bielsko - Cracovia 1:4  Legia Warszawa 1926-10-17 Legia Warszawa - Cracovia 2:6  Pogoń Lwów 1926-10-31 Pogoń Lwów - Cracovia 2:2  Hasmonea Lwów 1926-11-01 Hasmonea Lwów - Cracovia 3:5  Uniwersytet Jagielloński 1926-11-04 Cracovia - Uniwersytet Jagielloński 5:6  Hasmonea Lwów 1926-11-07 Cracovia - Hasmonea Lwów 5:1  Czarni Lwów 1926-11-14 Cracovia - Czarni Lwów 4:3  AKS Chorzów 1926-11-21 Cracovia - AKS Królewska Huta 3:1  Wawel Kraków 1926-11-28 Cracovia - Wawel Kraków 4:0  Klub Turystów Łódź 1926-12-05 Cracovia - Klub Turystów 7:1