Miller
Hoffmann
Janczyk
Cichecki

Gościnny występ zeszłorocznego mistrza Łodzi - Ł. K. S. na gruncie krakowskim przyniósł mu dość wysoką porażkę. Cracovia znajdująca się w sezonie bieżącym w doskonałej formie, osiągnęła zwycięstwo zasłużone, zdobywając 5 bramek, a mianowicie w 12-ej minucie gry przez Kubińskiego, ten sam gracz w 24-ej minucie zdobywa z karnego drugą bramkę, a po przerwie Nawrot, Sperling i Chruściński (z wolnego) ustanawiają wynik pięcio-bramkowy dla gospodarzy.

W pierwszej połowie gra prowadzona równo jest niezwykle ożywioną i interesującą. Łodzianie doskonale dysponowani, podjeżdżają często pod bramkę Cracovii, to też w 11-ej minucie Janczyk zdobywa pierwszą i ostatnią bramkę dla Ł. K. S.
Po przerwie gra zmieniła swój charakter, gdyż Cracovia bierze inicjatywę w swe ręce. Środek pomocy Ł. K. S. Otto - bardzo słaby, schodzi z boiska i zastępuje go rezerwowy, drużyna gości nic się przez to jednak nie wzmocniła i biało-czerwoni łatwo uzyskując zwycięstwo.

Wyróżniali się w Cracovii: Kubiński, Zastawniak I i II z Ł. K. S.: Darka, Cyll i Trzmiel. Sędzia p. Jedliński - słaby.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 33 (274) z 21 sierpnia 1926 [1]

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Spotkania tego oczekiwano ze specjalnem zainterasowaniem ze względu na to, iż za parę tygodni drużyna Cracovii ma rozegrać Z Pogonią mecz o mistrzostwo Polski we Lwowie, którego wynik do pewnego stopnia przesądzi o zdobyciu tego zaszczytne go tytułu. Była to jakby nazwać, generalna próba przed czekającem drużyną biało-czerwonych zadaniem, z którego ci, jeśli idzie o wynik cyfrowy, wywiązali się zupełnie zadowalająco. Szwankowała natomiast forma poszczególnych graczy, drużyna nie grała równo, obok dobrych punktów były i słabe, i tak niezawodny zwykle Mieczysławski, zdradzał wczoraj dość widoczną niepewność w chwytaniu piłki, również i obrońca Bil nie wykazał zalet, jakie cechować winny backa w pierwszoklasowej drużynie. Pomoc nie była również bez pewnych wad, tam szczególnie Strycharz należy do przeciętnych sil na swojem stanowisku. Najlepszą częścią drożyny był napad, z Kubińskim na czele, zawodził tylko w wysokim stopniu Wójcik. Jako specjalnie dodatni fakt dla drużyny Cracovii zaznaczyć należy to, iż potrafi ona wytrzymać tempo aż do samego końca meczu, i pod tym względem przewyższała ona znacznie swego wczorajszego przeciwnika.

ŁKS zadowolił tylko do pauzy, grał wtedy stylowo i zagrażał poważnie bramce przeciwnika, to też wynik 1:1 do pauzy byłby znacznie sprawiedliwszym, tern bardziej, iż jedna bramka Cracovii padła z rzutu karnego, podyktowanego zbyt pochopnie przez sędziego. Po przerwie tyły Ł. K. S.-u opadły na silach tak, iż Cracovia, im było bliżej końca meczu, tom większą uzyskiwała supremacje nad swoim przeciwnikiem, mimo, iż ostatnie minuty grała w dziesiątkę, bez kontuzjowanego Sperlinga. Najlepszych swoich graczy mieli Łodzianie w obrońcy Cylu, prawym pomocniku Trzmielu i przedewszystkiem w prawoskrzydłowym Durce, który wymykał się niejednokrotnie Zastawniakowi II, reszta tej drużyny nie wznosiła się ponad poziom przeciętny, przyczem wielką część tak wysokiej przegranej mogą zapisać goście na konto bardzo słabej gry ich rezerwowego, środkowego pomocnika, Otta, którego pod koniec meczu zastąpiono innym graczem.
Skład drużyny Ł K. S-u przedstawiał się następująco: Sobociński, Kowalczyk, Cyl, Tramie!, Otto, Jasiński, Dudka, Miller, Hoffmann, Janczyk i Cichecki.
Przebieg gry: w pierwszej połowie gra wcale interesująca, nie widać niczyjej, zdecydowanej przewagi. W 11 min. uzyskują Łodzianie jedyną swoją bramkę ze strzału lewego łącznika Janczyka w zamieszaniu podbramkowem. Nie długo jednak cieszą się Łodzianie swem powodzeniem, gdyż zaraz w następnej minucie rewanżuje się Cracovia strzałem Kubińskiego. Ten sam gracz strzela drogą bramkę z rzutu karnego za pchnięcie Kałuży. Do pauzy gra otwarta, bez czyjejkolwiek przewagi.

W drugiej części gry ujęła Cracovia inicjatywę w swoje trące, podczas gdy poście ograniczyli się do obrony. Bramki następne padają w 11 min. ze strzału Nawrota, w13 min. z nadzwyczaj efektownego strzału Sperlinga, i wreszcie w 31 min. ze strzału Chruścińskiego. Pod sam koniec dopiero meczu przychodzą do głosu goście, którzy jednak poza uzyska¬niem 2 rzutów rożnych, nie potrafili już zmienić rezultatu. Sędziował p. Jedliński.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 225 z 17 sierpnia 1926

Nowy Dziennik

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik cz.1
Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik cz.2
Przygotowując się do rozgrywek o mistrzostwo Polski, rozegrała Cracovia w niedzielę przyjacielskie zawody z byłym mistrzem okręgu łódzkiego, którego odprawiła zupełnie lekko 5:1. Mimo jednak stosunkowo wysokiego wyniku nie należy uważać gry Cracovii za doskonałą, nawet wręcz przeciwnie, naogół grała Cracovia znacznie słabiej, niż w dotychczasowych rozgrywkach mistrzowskich. Należy to za pisać w pierwszym rzędzie na karb słabej gry obrony, w której rażąco dawał się we znaki brak Gintla. Bill i Zastawniak II nie są jeszcze odpowiednią parą obrońców dla Cracovii. Obaj są doskonałym materjałem, jednak należy nad nimi dużo popracować. Niepewność obrońców odbijała się w znacznej mierze i na słabszej grze pomocy a nawet i na ataku, który był najlepszą częścią drużyny. Wyjątkowo słabo wypadł też i Mieczysławski, który wprawdzie tle miał wiele pracy, jednak okazał wielką niepewność w chwytaniu piłek i wybieganiu.

Goście łódzcy nie przedstawiali się zbyt imponująco. Do przerwy potrafili jeszcze oprzeć się stosunkowo skutecznie atakom Cracovii, prowadząc w prze ważnej części grę defensywną, po przerwie ulegli jednak zupełnie narzuconemu przez Cracovię tempu i nie mogli zupełnie przeszkodzić Cracovii w zdobyciu 3 bramek.
Zawody sanie były dość interesujące i żywe. Do przerwy gra wyrównana z nieznaczną przewagą Cracovii, której jednak atak strzela nie zbyt celnie. Pierwszą bramkę zdobywają goście przez Janczyka, Udry zręcznie Wykorzystał zamieszanie podbramkowe. Cracovia wyrównuje jednak w następnej minucie pięknym solowym biegiem Kubańskiego, zakończonym silnym i celnym strzałem. Przed przerwą przyznaje sędzia rzut karny przeciw gościom, który Kubiński lekko plasuje w róg. Po przerwie rośnie z każdą minutą przewaga Cracovii. która uwidacznia się cyfrowo w zdobyciu dalszych trzech bramek Nawrota, Sperlinga i Chruścińskiego.
Należy się spodziewać, że po dalszych kilku zawodach wrócą biało-czerwoni do swej zwykłej formy i zdobędą mistrzostwo Polski.

Sędziował p. Jedliński poprawnie. Widzów — mimo że zawody były przedpołudniem — dość wiele.
Źródło: Nowy Dziennik nr 186 z 18 sierpnia 1926

Stadjon

Relacja z meczu w tygodniku Stadjon
W Krakowie ŁKS poniósł dość wysoką porażkę od miejscowego mistrza — Cracovii, która wygrała 5:1 (2:1). Wprawdzie do pauzy gra była zupełnie równorzędna, po przerwie jednak wyższość Cracovii zaznaczyła się wyraźnie, co uwydatniło się w stosunku bramek 3:0. Świetny dzień miał prawoskrzydłowy Kubiński, zdobywca 2 bramek — resztę uzyskali Nawrot Sperling i Chruściński. Sędziował p. Jedliński. Zwierzy¬niecki KS. pobił 2:1 Spartę w mistrzostwie kl. B.
Źródło: Stadjon nr 33 z 17 sierpnia 1926

Mecze sezonu 1926

Legia Kraków 1926-02-14 Legia Kraków - Cracovia 2:9  BBSV Bielsko 1926-02-28 BBSV Bielsko - Cracovia 1:1  Makkabi Kraków 1926-03-07 Cracovia - Makkabi Kraków 10:0  Wawel Kraków 1926-03-14 Cracovia - Wawel Kraków 5:0  Wisła Kraków 1926-03-21 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Jutrzenka Kraków 1926-03-28 Cracovia - Jutrzenka Kraków 5:0  Pogoń Lwów 1926-04-04 Cracovia - Pogoń Lwów 3:1  Pogoń Lwów 1926-04-05 Pogoń Lwów - Cracovia 0:1  Makkabi Kraków 1926-04-11 Makkabi Kraków - Cracovia 4:6  BBSV Bielsko 1926-04-18 Cracovia - BBSV Bielsko 1:1  Wawel Kraków 1926-04-25 Wawel Kraków - Cracovia 1:4  Slawia Sofia 1926-05-03 Slawia Sofia - Cracovia 2:0  OFK Beograd 1926-05-04 Beogradski SK - Cracovia 2:1  Makkabi Kraków 1926-05-13 Cracovia - Makkabi Kraków 3:2  Jutrzenka Kraków 1926-05-16 Jutrzenka Kraków - Cracovia 1:6  Vasas Budapeszt 1926-05-23 Cracovia - Vasas Budapeszt 3:6  Vasas Budapeszt 1926-05-24 Cracovia - Vasas Budapeszt 0:2  Wawel Kraków 1926-06-03 Cracovia - Wawel Kraków 3:3  BBSV Bielsko 1926-06-13 BBSV Bielsko - Cracovia 1:3  Wisła Kraków 1926-06-20 Cracovia - Wisła Kraków 3:2  Cracovia_herb 1926-06-27 Cracovia - Cracovia II 7:2  BBSV Bielsko 1926-07-04 Cracovia - BBSV Bielsko 5:0  Makkabi Kraków 1926-07-11 Cracovia - Makkabi Kraków 7:1  Garbarnia Kraków 1926-08-08 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:2  ŁKS Łódź 1926-08-15 Cracovia - ŁKS Łódź 5:1  Zwierzyniecki Kraków 1926-08-22 Cracovia - Zwierzyniecki Kraków 3:2  Soła Oświęcim 1926-08-22 Soła Oświęcim - Cracovia 1:6  Pogoń Lwów 1926-08-29 Pogoń Lwów - Cracovia 3:1  Warta Poznań 1926-09-05 Cracovia - Warta Poznań 2:2  Lublinianka Lublin 1926-09-11 Cracovia - Lublinianka Lublin 9:1  Lublinianka Lublin 1926-09-12 Cracovia - Lublinianka Lublin 12:0  Pogoń Lwów 1926-09-26 Cracovia - Pogoń Lwów 1:3  ŁKS Łódź 1926-10-03 ŁKS Łódź - Cracovia 0:2  BBSV Bielsko 1926-10-10 BBSV Bielsko - Cracovia 1:4  Legia Warszawa 1926-10-17 Legia Warszawa - Cracovia 2:6  Pogoń Lwów 1926-10-31 Pogoń Lwów - Cracovia 2:2  Hasmonea Lwów 1926-11-01 Hasmonea Lwów - Cracovia 3:5  Uniwersytet Jagielloński 1926-11-04 Cracovia - Uniwersytet Jagielloński 5:6  Hasmonea Lwów 1926-11-07 Cracovia - Hasmonea Lwów 5:1  Czarni Lwów 1926-11-14 Cracovia - Czarni Lwów 4:3  AKS Chorzów 1926-11-21 Cracovia - AKS Królewska Huta 3:1  Wawel Kraków 1926-11-28 Cracovia - Wawel Kraków 4:0  Klub Turystów Łódź 1926-12-05 Cracovia - Klub Turystów 7:1