1928-11-04 Makkabi Kraków Cracovia II 0:0

"Cracovia - Ł. K. S. 7:1 (1:0)." -
Stadjon

Cracovia - Ł. K. S. 7:1 (1:0).

Ł.K.S. rozczarował pod każdym względem. Nie można sobie wprost wyobrazić, że jest to ta sama drużyna, która z Wisłą wygrała 4:2, z Turystami uzyskała wynik remisowy i nie jest już kandydatem „do wyrzucenia z Ligi”. Wstawienie dwóch graczy rezerwowych nie może być usprawiedliwieniem dostatecznem dla drużyny, która zupełnie nie robiła „ligowego” wrażenia. Najlepszym jej graczem jest bramkarz Mila, który gra niesłychanie pewnie i zdecydowanie, przytem dysponuje szybkością i dobremi warunkami fizycznemi. Po nim można wymienić linję pomocy, atak wypadł zupełnie blado, obrona nie wytrzymała ani fizycznie, ani nerwowo. Cracovia grała dziś jeden z swych słabych meczy i aczkolwiek miała przez cały przeciąg gry znaczną przewagę unieruchomiającą atak ŁKS-u, to jednak wynik wysokocyfrowy nie jest rzeczywistym wykładnikiem jej niedzielnej gry. Osłabiona brakiem Szumca, Sperlinga miała w swym zespole jeszcze szereg niedysponowanych graczy. Na wyróżnienie zasługują: Mysiak, Ptak i Zastawniak II. reszta słabo. Bramki padły: pierwsza samobójcza Cyla, podczas gdy Mila leży na ziemi sfoulowany przez własnych graczy, druga z karnego (Gintel), trzecia po świetnie bitym kornerze Kubińskiego: Mila chwyta mokrą piłkę i wpuszcza ją do bramki. Czwarta jest dziełem Malczyka, który dobija piłkę, która przeszła między nogi bramkarza ŁKSu, piątą strzela Wójcik po kombinacji ze słupkiem, szóstą wypracowuje sobie rzetelnie Kubiński, siódmą Gintel. W ostatniej minucie Król uzyskuje honorową bramkę dla ŁKSu. Sędziował Dr. Niedźwirski ze Lwowa bardzo słabo. Rogów 4:2 dla Cracovii.
Źródło: Stadjon nr 45 z 6 listopada 1928 [1]

"Ł. K. S. pokonany w Krakowie 1:7" -

Ł. K. S. pokonany w Krakowie 1:7

Ciesząca się dobrą opinią w Krakowie drużyna Ł.K.S-u ściągnęła - mimo niepogody - wcale liczną publiczność na boisko Cracovii.

Cracovia bez Sperlinga i Szumca grała dla wygranej - nie dla pańszczyzny. Drużyna wykazała wysokie kwalifikacje przyczem najlepiej spisywał się atak. Dwójka Kałuża i Gintel po przerwie po przerwie jeszcze Malczyk II, przeprowadzali ataki wręcz klasyczne. Chory Kubiński strzelał skutecznie. Wójcik pracowity. Pomoc ciągle ma braki w współgrze i atakiem, natomiast defensywnie jest b. dobra. Zastawniacy w obronie pewni, czego nie można powiedzieć o Malczyku w bramce.
Ł.K.S. dotrzymywał kroku tylko do pauzy. Wówczas najlepszym jego graczem był Mila w bramce, chwytający pewnie bomby Kałuży i Gintla. Szybki atak dochodził tylko do pola karnego. Najniebezpieczniejszym jego graczem jest doskonały Moskal. Pomoc pracowała zupełnie nieekonomicznie, pilnując poszczególnych graczy jak Kałużę, Gintla i Kubińskiego, skutkiem czego po pauzie opadła całkowicie z sił. Obrońcy przeciążeni pracą też nie przetrzymywali całej gry. Mila po przerwie bronił strzały trudne, natomiast puszczał lekkie.
Pierwsza połowa gry przy lekkiej przewadze Cracovii, która środkiem ustawicznie podchodzi pod bramkę Ł.K.S-u. Bombę Kałuży bajecznie chwyta Mila, po chwili znów strzela Gintel. W Ł.K.S. motorem ataku jest Moskal, brak mu jednak strzału.
Po dłuższym oblężeniu bramki strzela Gintel, a Cyl dobija bramkę.

Po przerwie serię golów rozpoczyna Ginel karnym za ręką. Podwyższa Kubiński wprost z korneru. Atak Cracovii prowadzi dawno nie widzianą grę. Sznurkowy ciąg Kałuża - Gintel - Kubiński i Malczyk II wjeżdża z piłką do bramki. Piątą uzyskuje Kubiński po "torze" Kałuży. Szóstą strzela Wójcik. Wreszcie siódmą po kombinacji środkiem Gintel. W ostatniej minucie wyzyskuje atak Ł.K.S. zbytnią nonszalancją tyłów Cracovii i uzyskuje jedyną bramkę.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 50 z 10 listopada 1927 [2]

Mecze sezonu 1928

Krowodrza Kraków 1928-02-26 Cracovia - Krowodrza Kraków 3:2  Podgórze Kraków 1928-03-04 Cracovia - Podgórze Kraków 4:1  Czarni Lwów 1928-03-25 Cracovia - Czarni Lwów 6:0  TKS Toruń 1928-04-01 TKS Toruń - Cracovia 2:3  Hertha Wiedeń 1928-04-08 Cracovia - Hertha Wiedeń 5:3  Hertha Wiedeń 1928-04-09 Cracovia - Hertha Wiedeń 1:1  Śląsk Świętochłowice 1928-04-15 Cracovia - Śląsk Świętochłowice 2:1  Ruch Chorzów 1928-04-22 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 4:1  Warszawianka Warszawa 1928-04-29 Cracovia - Warszawianka Warszawa 1:1  Pogoń Lwów 1928-05-06 Pogoń Lwów - Cracovia 3:2  Legia Warszawa 1928-05-13 Cracovia - Legia Warszawa 2:0  Warta Poznań 1928-05-20 Warta Poznań - Cracovia 3:0  Floridsdorfer Wiedeń 1928-05-27 Cracovia - Floridsdorfer Wiedeń 2:5  Wisła Kraków 1928-06-03 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Klub Turystów Łódź 1928-06-17 Cracovia - Klub Turystów Łódź 5:1  Polonia Warszawa 1928-06-24 Polonia Warszawa - Cracovia 1:3  Pogoń Lwów 1928-06-30 Pogoń Lwów - Cracovia 3:3  Czarni Lwów 1928-07-01 Czarni Lwów - Cracovia 2:2  1.FC Katowice 1928-07-08 1.FC Katowice - Cracovia 1:1  Hasmonea Lwów 1928-07-15 Cracovia - Hasmonea Lwów 3:2  ŁKS Łódź 1928-07-22 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0  Śląsk Świętochłowice 1928-08-05 Śląsk Świętochłowice - Cracovia 0:3  Ruch Chorzów 1928-08-12 Cracovia - Ruch Wielkie Hajduki 2:2  Warszawianka Warszawa 1928-08-19 Warszawianka Warszawa - Cracovia 1:1  TKS Toruń 1928-08-26 Cracovia - TKS Toruń 3:0  Ruch II Chorzów 1928-08-28 Cracovia - Ruch II Wielkie Hajduki 9:1  Pogoń Nowy Bytom 1928-09-02 Cracovia - Pogoń Nowy Bytom 2:0  Wisła Kraków 1928-09-09 Wisła Kraków - Cracovia 5:1  Pogoń Lwów 1928-09-16 Cracovia - Pogoń Lwów 3:1  Legia Warszawa 1928-09-23 Legia Warszawa - Cracovia 3:2  Warta Poznań 1928-09-30 Cracovia - Warta Poznań 5:2  Klub Turystów Łódź 1928-10-07 Klub Turystów Łódź - Cracovia 1:1  Hasmonea Lwów 1928-10-14 Hasmonea Lwów - Cracovia 0:2  Polonia Warszawa 1928-10-21 Cracovia - Polonia Warszawa 0:1  Czarni Lwów 1928-11-01 Czarni Lwów - Cracovia 4:3  ŁKS Łódź 1928-11-04 Cracovia - ŁKS Łódź 7:1  Makkabi Kraków 1928-11-17 Makakbi Kraków - Cracovia 3:1  SK Moravská Ostrava 1928-11-18 Cracovia - SK Moravská Ostrava 6:1  1.FC Katowice 1928-11-25 Cracovia - 1.FC Katowice 6:1