Wersja z dnia 11:52, 21 lis 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)

:
9

(4:4; :; :; :)

Relacja z zawodów w tygodniku Przegląd Sportowy
Koszykówka. Cracovia — ŁKS 12:9 (4:4). Obie drużyny grały naogół słabo — silny wiatr i zły teren były tego powodem. Goście fizycznie dobrze zbudowani. mecz wygrali zasłużenie, ładnie kombinując. Rozporządzali oni dobrymi strzelcami, wyróżnił się zwłaszcza Trytko I, zdobywca 4-ch koszy.

ŁKS zawiódł na całej linji. jedynie Pegza stal na wysokości zadania, reszta słaba.
Cracovia wystawiła następujących skład: Lubowiecki I, Skrucha, Trytko I, Lubowiecki II, Trytko II.
ŁKS: Janyst, Wenzel, Pegza I, Pegza II i Laufer I.
Zdenerwowanie udzieliło się zawodnikom już na początku gry. Strzałów było bardzo mało. Obie drużyny zbyt dużo kombinowały. Pierwszy kosz uzyskują goście —i wyrównuje przed przerwą ŁKS.
Po przerwie łodzianie grają pod wiatr. Uwidacznia się przewaga gości. ŁKS traci głowę, marnując dogodne pozycje. Pod koniec zawodów wynik brzmi 10:9 dla Cracovii — dogrywką staje się nieuniknioną, gdy w tern niespodziewanie z winy Wenzla. Trytko I uzyskuje decydujący o zwycięstwie gości kosz. Koszykarze nie zdążyli nawet gry rozpocząć od środka i — koniec meczu. Sędzia prof. Robakowski.

ŁKS uzyskał walkover w hazenie, ponieważ Grażyna nie przyjechała Również nie doszło do skutku spotkanie towarzyskie koszykówki: YMCA— Poznański, natomiast odbył się mecz hazeny.
Źródło: Przegląd Sportowy 25 września 1929