Chruściński
A. Zieliński
Sperling

2-3-5

Zwycięstwo Cracovii było zasłużone, reprezentowała ona bowiem na boisku bezwzględnie lepszą klasę, a pozatem miała przy grze naogół otwartej conajmniej przez 30 minut znaczną przewagę, w której lepsze walory techniczne i kombinacyjne ujawniły się w całej pełni.

W pierwszych 20-tu i ostatnich 15-tu minutach goście kombinowali sprawnie dołem, posuwając się ustawicznie pod bramkę przeciwnika. Pozatem jednak wiele było chaosu i przypadkowości. To też Lechja, grająca jak zwykle ambitnie, umiała całkowicie dotrzymać kroku biało-czerwonym.

W Cracovii najlepiej trzymała się prawa strona: Kubiński i Malczyk. Chruściński, dysponując niezłą techniką i wielką rutyną, na kierownika napadu nie wykazywał kwalifikacyj. Zieliński zapowiada się nieźle. Słabo przedstawiał się natomiast Sperling, który zademonstrował wprawdzie kilka "kawałów", jednak w sumie miał mniej udanych momentów.

Pomoc Cracovii grała nienajlepiej. Mysiak i Selinger pozostawiali wiele do życzenia. Seichter również bez wyrazu. Obrona naogół odpowiadała swemu zadaniu. Otfinowski w bramce mało był zatrudniony, a jednak bramki nie mógł obronić.

Lechja, mimo przegranej, pozostawiła niezłe wrażenie. Znać na niej stanowczo poprawę. Przegrupowanie napadu było korzystne. Kruk na skrzydle trudny był do utrzymania.

Trójka wewnętrzna kombinowała chwilami szybko i sprawnie. Cała linja parła stale energicznie naprzód. Pomoc nadrobiła pracowitością braki techniczne, pozatem grę swą koncentrowała głównie na defensywie. Obrona agresywna, trzymała się nieźle. Borowski miał na sumieniu drugą bramkę.

Gra rozpoczęła się w ożywionem tempie. Kruk już w pierwszej minucie strzela bramkę, nieuznaną jednak z powodu pozycji spalonej.

Goście grają sprawniej i opanowują pole. Akcje prawą stroną kończy w 8-ej minucie skuteczny strzał Malczyka: Cracovia prowadzi 1:0. W 14-ej minucie Kubiński oddaje z linji autowej daleki strzał, tuż ponad głową bramkarza piłka wchodzi do siatki: 2:0.

Lechja nie daje za wygraną, łatwy strzał Czudżaka broni Otfinowski. W 21-ej minucie Kruk dostaje na spalonej pozycji piłkę i zdobywa bramkę, tym razem uznaną.

Po przerwie pierwsze minuty należą do Lechji. Zwolna gra przenosi się na środek boiska. W ostatnich 15-tu minutach Cracovia na przewagę, którą dokumentuje w 41-ej minucie bramką, zdobytą przez Malczyka.

Sędziował bardzo słabo p. Kowalski z Lublina, nie orjentując się w spalonych. Widzów około 1500.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 50 (643) z 24 czerwca 1931 [1]

"Cracovia wygrywa we Lwowie. Zasłużone zwycięstwo białoczerwonych." -
Raz, dwa, trzy

Cracovia wygrywa we Lwowie. Zasłużone zwycięstwo białoczerwonych.

Niedzelne zawody między powyższemi drużynami były bezsprzecznie jednem z najbardziej ciekawych spotkań tegorocznego sezonu. Bardzo żywy przebieg gry przez cały czas i niepewny do końca wynik sprawiły, ze publiczność przeżywała silne emocje. Cracovia, doceniając ważność spotkania, zmobilizowała swoje stare siły, występując w składzie najsilniejszym. Również Lechja dokonała w swoje drużynie pewnych przesunięć, które jej wyszły na korzyść, przede wszystkiem bardziej skonsolidowana stała się cała linja napadu, gdzie Kruk na lewem skrzydle odgrywał pierwszorzędną rolę. Wyróżnił się też Aseńko, dzięki swej pracowitości i ofiarności. Pewną poprawę wykazuje linja pomocy gospodarzy. Wasiewicz wytrzymał tempo znacznie lepiej, jak dotychczas, w pierwszej połowie grał nawet zupełnie dobrze. Obrona pewna, bramkarz Zborowski miał bardzo słaby dzień i głównie ponosi winę przegranej. Jako całość wywołuje Lechja dobre wrażenie i zasłużyła na wynik remisowy.

Gra Cracovii wypadła naogół lepiej, aniżeli w spotkaniu z Pogonią, zwłaszcza przez pierwsze. 20 minut grali goście bardzo dobrze i w tym okresie uzyskali dwie bramki, które zadecydowały o końcowym wyniku. Dobrze trzymała się trójka obrońców, zwłaszcza obiecujący Filipkiewicz. Najsłabszą częścią drużyny była pomoc, która w drugiej połowie opadła na silach. W ataku dobrą formę wykazał Malczyk i Kubiński, tworząc bardzo niebezpieczną dwójkę. Sperling rozegrał się dopiero po przerwie i wtedy zademonstrował kilka wspaniałych biegów, oraz parę pierwszorzędnych tricków, którym Urich jedynie bezradnie się przypatrywał.
W pierwszych minutach kilka efektownych pociągnięć ze strony Cracovii, której atak z łatwością mija pomoc Lechji. W 8 minucie Malczyk zdobyiona plasowanym strzałem pierwszą bramkę, wykorzystując dobre podanie Zielińskiego — Lechja gra chaotycznie, co pozwala gościom osiągnąć przewagę. W 14 minucie drugi punkt dla Cracovii uzyskuje Kubiński z dalekiej centry, przy wybitnej pomocy bramkarza Lechji. Gospodarze otrząsają się z przewagi Cracovii i inicjują cały szereg udanych akcyi. Wreszcie w 21 min., po pięknym przeboju, uzyskuje Kruk, mimo efektownej robinzonady Otfinowskiego bramkę dla Lechji.
Skład drużyn.
Cracovia: Otfinowski, Zachemski, Filipkiewicz, Seichter, Selinger, Mysiak, Kubiński, Malczyk, Chruściński, Zieliński, Sperling.
Lechja: Zborowski, Oracz, Pająk, Urich, Wasiewicz, Dmytruk, Szusterschütz, Rusiecki, Czudziak, Arseńko, Kruk.

Jak więc widzimy, niedzielne wyniki nie przyniosły naogół niespodzianek, choć niekiedy są sensacyjne. O ile idzie o wysoki stosunek cyfrowy, dość wymienić sensacyjna porażkę Polonji w spotkaniu z Legją. Naogół rezultaty zapowiadają zaciętą walkę u tytuł wiosennego mistrza Ligi, przyczem Legja warszawska ma tu największe szanse, gdyż ma najmniej straconych punktów. Wisła dzięki zwycięstwu nad Ruchem, utrzymuje się nadal na pierwszem miejscu w Lidze.
Źródło: Raz, dwa, trzy nr 10 z 23 czerwca 1931

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Skład Cracovii: Otfinowski, Zachemski, Filipkiewicz, Seichter, Selinger, Mysiak, Kubiński, Malczyk, Chruściński, Zieliński, Sperling. Skład Lechji: Zborowski, Oracz, Pająk, Urich, Wasiewicz, Dmytrow, Schustrschűtz, Rusiecki, Cudżak, Asenko, Kruk.

W pierwszym momencie zapowiada się gra bardzo żywa i ciekawa. Lechja uzyskuje bramkę, nie uznaną jednak z porodu odgwizdania poprzednio „faulu“. Grę obejmuje Cracovia, której atak przyziemnemi podaniami dezorjentuje tyły Lechji. W okresie tym padają dwie bramki dla Cracovii W 8-mej minucie, po kombinacji Kubiński—Chruściński I strzale Malczyka, strzelcem drugiej bramki był Kubiński, którego daleką centrę Zborowski sam pakuje do siatki.
Lechja, która do tej pory grała chaotycznie, coraz częściej podsuwa się pod bramkę Cracovii, dając Otfinowskiemu sporo zatrudnienia. W 21-ej minucie uzyskuje Kruk dla Lechji bramkę dalekim strzałem ze skrzydła. Gra Cracovii coraz bardziej zatraca początkowy styl. Sperling w zupełności nie pilnuje swej pozycji, zaś Zieliński jest bardzo słaby, Chruściński zaś bardziej inklinuje ku pomocy. Jedynie aktywnymi w tym okresie są Kubiński i Malczyk, a szczególnie pierwszy, który wykazuje poważny ciąg na bramkę. Lechja pod koniec pierwszej połowy ma więcej z gry, jednak wyniku nie jest w stanie zmienić.

W drugiej połowie początkowo przeważa Lechja, Cracovia jednak cofa Chruścińskiego do pomocy i skutecznie paraliżuje z miejsca nawet bardzo dobre pociągnięcia napadu Lechji. W ostatnim kwadransie gospodarze są przemęczeni I do głosu ponownie dochodzi Cracovia. Jej gra w tym okresie, podobnie jak w pierwszych 15 minutach, zyskuje aplauz widowni. Na 5 minut przed końcem Malczyk, mijając Zborowskiego, strzela efektowną trzecią bramkę. Zwycięstwo jest ostatecznie zdecydowane. Cracovia ogółem wygrała zasłużenie, choć przy większem szczęściu Lechja mogła uzyskać korzystniejszy wynik. Sędziował p. Kowalski z Lublina, który często miał scysję z publicznością. Widzów około 2.000.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 171 z 23 czerwca 1931

Mecze sezonu 1931

Podgórze Kraków 1931-01-11 Cracovia - Podgórze Kraków 4:4  Legia Kraków 1931-01-25 Cracovia - Legia Kraków 11:0  Zgoda Ruda Śląska - Bielszowice 1931-02-08 Cracovia - Zgoda Bielszowice 11:1  06 Kleofas Katowice 1931-02-22 Cracovia - 06 Załęże 7:4  Iskra Siemianowice 1931-03-01 Cracovia - Iskra Siemianowice 5:2  AKS Chorzów 1931-03-08 Cracovia - AKS Królewska Huta 5:2  Soła Oświęcim 1931-03-15 Cracovia - Soła Oświęcim 20:0  Polonia Kraków (1927) 1931-03-22 Cracovia II - Polonia Kraków 2:0  Polonia Warszawa 1931-03-22 Polonia Warszawa - Cracovia 2:2  Czarni Lwów 1931-03-29 Cracovia - Czarni Lwów 3:1  Plik:Patria Kraków herb.png 1931-03-29 Cracovia II - Patria Kraków 9:5  III Kerület Budapeszt 1931-04-06 Cracovia - III Kerület Budapeszt 0:1  ŁKS Łódź 1931-04-12 ŁKS Łódź - Cracovia 4:1  Polonia Karwina 1931-04-18 Polonia Karwina - Cracovia 1:10  SK Moravská Ostrava 1931-04-19 SK Moravská Ostrava - Cracovia 0:2  Legia Warszawa 1931-04-26 Cracovia - Legia Warszawa 1:4  Garbarnia Kraków 1931-05-03 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:1  Częstochowa 1931-05-10 Częstochowa - Cracovia 2:8  Wisła Kraków 1931-05-17 Cracovia - Wisła Kraków 1:4  Pogoń Lwów 1931-05-24 Pogoń Lwów - Cracovia 0:0  Wisła Kraków 1931-05-25 Wisła Kraków - Cracovia 3:4  Warszawianka Warszawa 1931-05-31 Warszawianka Warszawa - Cracovia 6:1  Rymer Niedobczyce 1931-06-03 KS Rybnik - Cracovia 1:0  Warta Poznań 1931-06-07 Cracovia - Warta Poznań 1:2  Lechia Lwów 1931-06-21 Lechia Lwów - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 1931-06-28 Cracovia - Ruch Wielkie Hajduki 4:1  Hakoah Wiedeń 1931-07-12 Cracovia - Hakoah Wiedeń 1:3  Soła Oświęcim 1931-08-02 Soła Oświęcim - Cracovia 4:4  Lechia Lwów 1931-08-08 Cracovia - Lechia Lwów 2:1  Legia Warszawa 1931-08-16 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Warta Poznań 1931-08-30 Warta Poznań - Cracovia 7:1  Wisła Kraków 1931-09-06 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  17 p.p. Rzeszów 1931-09-17 17 pp - Cracovia 0:5  Warszawianka Warszawa 1931-09-20 Cracovia - Warszawianka Warszawa 1:0  Pogoń Lwów 1931-09-27 Cracovia - Pogoń Lwów 1:1  Garbarnia Kraków 1931-10-04 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:4  Hakoah Bielsko 1931-10-10 Hakoah Bielsko - Cracovia 0:4  Walcownia Czechowice-Dziedzice 1931-10-11 RKS Czechowice - Cracovia 1:7  BBSV Bielsko 1931-10-19 BBSV Bielsko - Cracovia 4:2  Polonia Warszawa 1931-11-01 Cracovia - Polonia Warszawa 1:1  Ruch Chorzów 1931-11-08 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 4:2  Wawel Kraków 1931-11-11 Cracovia - Wawel Kraków 3:1  Wisła Kraków 1931-11-15 Wisła Kraków - Cracovia 4:2  ŁKS Łódź 1931-11-22 Cracovia - ŁKS Łódź 2:2  Olsza Kraków 1931-11-29 Cracovia II - Olsza 2:7  Czarni Lwów 1931-11-29 Czarni Lwów - Cracovia 2:0
Czarni Radom 1931 Czarni Radom - Cracovia 1:5