Sędzia: Rutkowski

Kossok (40' - karny) 1:0
1:1

Jordan

Gorący moment pod bramką Austrjaków [tak w oryginale - przyp. FA]. Na prawo napastnik Cracovii Kisieliński.
Sędzia Rutkowski obchodził na meczu Cracovia - Floridsdorf jubileusz 10-lecia pracy w P. K. S.

"Dobra nauczka dla Wiednia
Pogrom Floridsdorfer A. C. 6:1 na Śląsku i żałosne remis 1:1 w Krakowie" -

Dobra nauczka dla Wiednia
Pogrom Floridsdorfer A. C. 6:1 na Śląsku i żałosne remis 1:1 w Krakowie

Bramki dla Cracovii strzelili: Kossok z karnego, dla gości: Jordan. Sędzia dr. Rutkowski.

Do spotkania tego przystępowaliśmy już z pewnem uprzedzeniem. Wysoka przegrana gości z Ruchem pozwalała przypuszczać, że nie możemy się po nich spodziewać czegoś nadzwyczajnego. W tym kierunku też nie zawiedli oni nadziei widowni, FAC nie zaprodukował nam bowiem nawet typowego stylu wiedeńskiego.

Gdyby Cracovia chociaż częściowo zagrała na poziomie, na jakim znajdowała się ostatnio, byłaby spotkanie wygrała. Niestety, krakowianie są drużyną, która często zmienia swoje oblicze; wczoraj pokazała nam to gorsze. Dorównywała ona gościom pod względem tempa, ale ustępowała już znacznie pod względem zgrania.

W Cracovii wysoką klasę wykazał jedynie Otfinowski, mimo że występował w tym sezonie po raz pierwszy. Niezły był Pająk, dobry Mysiak, który grał tylko do przerwy, nie chcąc się nadwyrężać po ostatniej kontuzji. Dobre momenty miał Seichter.

W ataku trudno będzie kogoś pochwalić – najlepszy Malczyk. Reszta poniżej normalnego poziomu, w czem wyróżnił się Kossok, powolny i całkiem bezradny.

Cracovia: Otfinowski; Lasota, Pająk; Seichter, Kwieciński, Mysiak; Kubiński, Malczyk, Kossok, Kisieliński, Zębaczyński.

Mecz rozpoczyna się małą uroczystością, gdyż sędziowie krakowscy wręczają upominek – portret pędzla Vl. Hoffmana – swemu prezesowi dr. Rutkowskiemu, który poraz dziesiąty został wybrany prezesem kolegjum sędziów.

Cracovia rozpoczyna grę i przeprowadza kilka ataków. Kisieliński już w 7-ej minucie wypracowuje świetną pozycję dla swego partnera Zębaczyńskiego, który jednak przenosi i za chwilę Otfinowski we wspaniałej formie broni ostry strzał Weissa. W 10-ej min. Wintersteiger kontuzjowany schodzi z boiska i do końca meczu zastępuje go Resholz. Potem następuje okres gry równej, niezbyt ciekawej, toczącej się na całem boisku i kończonej strzałami likwidowanymi przytomnie przez bramkarzy obu drużyn. W 40-ej minucie sędzia dyktuje rzut karny przeciw gościom, za dość zresztą wątpliwą rękę obrońcy; piłka dobija się od słupka i zdaniem bramkarza nie weszła do środka, a zdaniem sędziego, przeszła linję. W sporze tym zwyciężył naturalnie sędzia.

Po przerwie w składzie Cracovii zaszły zmiany, gdyż miejsce Mysiaka zajął Żiżka. Cracovia ma odrazu z początku kilka pozycyj, które jednak nie znajdują egzekutora: „wyróżnia się” szczególnie Zębaczyński, który nie wyzyskuje pewnych szans. Mniejwięcej do 30 minuty goście są bardziej w ofenzywie, jednak doskonała forma Otfinowskiego uniemożliwia wyrównanie.

W ostatnim kwadransie Cracovia znów lepsza. W tym czasie zachodzi dalsza zmiana w składzie, gdyż Kossok schodzi na kilka minut i zastępuje go przez ten czas Szumiec.

Na równiej grze mijają ostatnie chwile i gdy zdaje się już, że goście zejdą pokonani z boiska, na dwie sekundy przed końcem z niespodziewanego strzału Jordana pada wyrównanie.

Sędzia p. dr. Rutkowski bardzo dobry.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 35 (836) z 3 maja 1933 [1]

Mecze sezonu 1933

Grzegórzecki Kraków 1933-02-26 Cracovia - Grzegórzecki Kraków 3:2  Slavia Ruda Śląska 1933-03-05 Cracovia - Slavia Ruda 5:2  Stadion Królewska Huta 1933-03-12 Cracovia - Stadion Królewska Huta 7:1  Policyjny Katowice 1933-03-19 Cracovia - Policyjny Katowice 5:0  Pogoń Katowice 1933-03-25 Cracovia - Pogoń Katowice 3:1  Podgórze Kraków 1933-04-02 Cracovia - Podgórze Kraków 3:0  Warszawianka Warszawa 1933-04-08 Warszawianka Warszawa - Cracovia 0:2  Legia Warszawa 1933-04-09 Legia Warszawa - Cracovia 2:2  DFC Praga 1933-04-17 Cracovia - DFC Praga 1:3  Floridsdorfer Wiedeń 1933-04-30 Cracovia - Floridsdorfer Wiedeń 1:1  Wisła Kraków 1933-05-03 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  Warta Poznań 1933-05-14 Cracovia - Warta Poznań 4:1  Garbarnia Kraków 1933-05-21 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:1  Ruch Chorzów 1933-05-28 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 4:1  Miasto Frysztat 1933-06-05 Frysztat - Cracovia 5:3  Wisła Kraków 1933-06-11 Cracovia - Wisła Kraków 3:0  Podgórze Kraków 1933-06-15 Podgórze Kraków - Cracovia 2:4  Warta Poznań 1933-06-25 Warta Poznań - Cracovia 0:2  Garbarnia Kraków 1933-07-02 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:3  Ruch Chorzów 1933-07-09 Cracovia - Ruch Wielkie Hajduki 2:0  Wisła Kraków 1933-07-22 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Garbarnia Kraków 1933-07-23 Garbarnia Kraków - Cracovia 4:2  Hakoah Wiedeń 1933-07-29 Cracovia - Hakoah Wiedeń 2:2  Bocheński Bochnia 1933-08-06 Cracovia - Bochenski Bochnia 4:2  Concordia Zagrzeb 1933-08-12 Cracovia - Concordia Zagrzeb 3:2  Slovan Bratysława 1933-08-14 I.ČsŠK Bratislava - Cracovia 1:4  FC Nitra 1933-08-15 AC Nitra - Cracovia 2:2  Legia Warszawa 1933-08-20 Cracovia - Legia Warszawa 6:2  Pogoń Lwów 1933-08-27 Pogoń Lwów - Cracovia 3:1  Wisła Kraków 1933-09-03 Cracovia - Wisła Kraków 1:3  Rapid Wiedeń 1933-09-13 Rapid Wiedeń - Cracovia 6:0  Ruch Chorzów 1933-09-24 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 1933-10-01 ŁKS Łódź - Cracovia 0:1  Pogoń Lwów 1933-10-08 Cracovia - Pogoń Lwów 3:1  Plik:Strzelec Zakopane herb.png 1933-10-15 Strzelec - Cracovia 1:5  Wisła Kraków 1933-10-22 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  ŁKS Łódź 1933-10-29 Cracovia - ŁKS Łódź 3:2  Legia Warszawa 1933-11-05 Legia Warszawa - Cracovia 2:2  Ruch Chorzów 1933-11-12 Cracovia - Ruch Wielkie Hajduki 1:2