1933-06-11 Wisła II Kraków - Cracovia II 2 : 1: Różnice pomiędzy wersjami

|                            godzina = 11:00
|                            miejsce = Kraków, [[Stary stadion Wisły]]
|                  bramki_gospodarz = 2
Linia 55: Linia 55:

Mistrz, kl. A. Wisła 1b—Cracoma Ib 2:1 (0:1). Cracovia zdobywa bramkę z rzutu karnego przez Dzierzę, dla Wisły strzelili: Lubowiecki i Oleksik. Rezerwa Wisły nie przegrała dotychczas meczu. Z wyznaczonej dogrywki 10-minutowej (z powodu przerwania meczu przy stanie 4:1 dla Wisły) Cracovia zrezygnowała.
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:IKC_1933-06-13_162_3.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Ilustrowany Kuryer Codzienny''  ]]
|      Tytul_artykulu =
|              Autor =
|              Tresc =
Zasłużone zwycięstwo lepiej grającej drużyny Wisły, dla której bramki strzelili Lubowiecki i Oleksik, zaś dla Cracovii z rzutu karnego Dzierza. Z wyznaczonej dogrywki z meczu z I serji przerwanego na 10 minut przed końcem przy stanie 4:1 na korzyść Wisły, Cracovia zrezygnowała, oddając zwycięstwo Wiśle walkowerem.