Zembaczyński
Kępiński
S. Malczyk
Rusin (Strąg)

podczas meczu, "Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.gov.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego” [1]

Raz,dwa,trzy

Relacja z meczu w krakowskim tygodniku Raz,dwa,trzy
Ruch — Cracovia 4:3 (0:2). Spotkanie powyższe, rozegrane w charakterze towarzyskim w czasie panującej przerwy ligowej, miało na celu wypróbowanie rezerwowych praczy u obu drużyn. W Ruchu wystąpiło ich aż sześciu, w Cracovii pięciu rezerwowych graczy.
Pierwsza połowa gry należała do Cracovii, która wypadła w tym okresie doskonale. W drugiej natomiast połowie gospodarze lepiej wytrzymali tempo, odnosząc w rezultacie zasłużone zwycięstwo. Wyróżnili się w Cracovii: Cebulak, Doniec, Zebaczyński, Malczyk i Zieliński, w Ruchu zaś Osiecki. Widzów około 2.000.
Źródło: Raz,dwa,trzy nr 30 z 24 lipca 1934

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W niedzielę odbyły na boisku Ruchu mecz towarzyski między Ruchem a Cracovią. Obie drużyny wystąpiły w osłabionych składach, a mianowicie Ruch z 6-ma, zaś Cracovia z 4-ma rezerwowymi. Składy drużyn były nast.: Cracovia: Golasowski (po przerwie Malczyk), Szmagier. Doniec, Żiżka. Cebulak, Zębaczyński, Zieliński. Kępiński, Malczyk. Rusin (po przerwie Strąg). Ruch: Tatuś (Płoch), Rurański, Ślosarek, Brzoza, Zorzycki, Panchysz (po przerwie za Brzozę Badura), Włodarz. Dzierżan, Peterek, Pluta. Urban (po przerwie za Dzierżana Osiecki i za Plutę Kubisz).

Z samego początku gra stoi pod znakiem silne) przewagi Cracovii, która wkrótce uzyskuje dwie bramki z b. ładnych strzałów Malczyka. Przewaga Cracovii w tym okresie gry jest tak wielka, że przez cały czas przesiaduje pod bramką Ruchu. Jest rzeczą widoczną, że w tym okresie Ruch nie stanowił równorzędnego przeciwnika dla Cracovii. W drużynie krakowskiej grał w tym okresie dobrze przedewszystkiem Malczyk oraz Zębaczyński, któremu dzielnie sekundował Zieliński w ataku. W pomocy doskonały przez cały czas był bezkonkurencyjny Cebula, ma którym opierał się kościec gry Cracovii.
Po przerwie przewaga Ruchu wskutek przegrupowania staje ale widoczna. W miarę postępu gry Ruch coraz częściej przechodzi do ataku, wywalczając sobie zasłużoną przewagę, której jednak nie może wykorzystać, ponieważ zarówno Urban gra poniżej swej zwykłej formy, wykazując poważne braki techniczne, jak i Peterek, którego prześladuje niedyspozycje strzałowa, pierwszorzędnie trzymał się Osiecki, który będzie zapewne nieprzeciętnym napastnikiem. Był on też egzekutorem dwóch bramek, strzelonych zaś w pierwszych minutach drugiej połowy gry. Obie bramki były nie do obrony. Trzecią bramkę dla Cracovii strzela w zamieszaniu podbramkowem Peterek głową, a następnie Kubisz strzela również głową czwartą bramkę dla Ruchu. Na jedną minutę przed końcem pada „samobójcza bramka dla Cracovii strzelona w zamieszaniu wskutek niefortunnego wybiegu Plocha z bramki.
Naogół zaznaczyć należy, że przedewszystkiem słabo grali Urban i Badura, zaś pomoc była niepewna pod względom taktycznym. W bramce Ploch bezwzględnie zawinił ostatnią bramkę. Z pośród Cracovii, która w pierwszej połowie grała wprost koncertowo, wyróżniła się doskonała pomoc, dalej Doniec oraz w ataku Malczyk i Zębaczyski. Którego po przerwie zastąpił Grabowski z zupełnem powodzeniem.

Sędziował bardzo poprawnie p. Czarnecki. Publiczności około 2.000 osób. Mecz rozpoczął się z wielkiem opóźnieniem co wśród publiczności wywołało zniecierpliwienie.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 203 z 24 lipca 1934

Relacja z meczu w tygodniku Przegląd Sportowy
Spotkania towarzyskie: KS Ruch—Cracovia 4:2 (0:2). Obie drużyny wystawiły bardzo osłabione składy. Ruch grał z pięcioma, a Kraków z sześcioma rezerwowemu. Mecz mało interesujący, poziom niski. Bramki dla Ruchu zdobyli: Osiecki (2), Peterek i Kubisz. Dla Cracovii obie Malczyk. Arbiter p. Kosek z Siemianowice obiektywny. Publiczności 500 (!) osób.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 59 z 25 lipca 1934

Mecze sezonu 1934

PPW Katowice 1934-01-01 Cracovia - PPW Katowice 2:4  Zwierzyniecki Kraków 1934-01-14 Cracovia - Zwierzyniecki Kraków 6:2  Stadion Królewska Huta 1934-01-21 Cracovia - Stadion Królewska Huta 8:1  KPW Katowice 1934-01-28 Cracovia - KPW Katowice 2:1  KS 20 Rybnik 1934-02-11 Cracovia - KS 20 Rybnik 6:1  AKS Chorzów 1934-02-18 AKS Królewska Huta - Cracovia 7:0  Odra Wodzisław Śląski 1934-02-25 Cracovia - Młodzież Powstańcza Wodzisław Śląski 3:0  Policyjny Katowice 1934-03-04 Cracovia - Policyjny Katowice 1:3  Pogoń Katowice 1934-03-11 Cracovia - Pogoń Katowice 3:1  Garbarnia Kraków 1934-03-18 Cracovia - Garbarnia Kraków 3:2  AKS Chorzów 1934-03-25 Cracovia - AKS Królewska Huta 1:0  Wacker Wiedeń 1934-04-02 Cracovia - Wacker Wiedeń 2:2  Ruch Chorzów 1934-04-08 Cracovia - Ruch Wielkie Hajduki 0:3  Pogoń Lwów 1934-04-22 Pogoń Lwów - Cracovia 1:4  ŁKS Łódź 1934-04-29 Cracovia - ŁKS Łódź 4:3  Garbarnia Kraków 1934-05-03 Garbarnia Kraków - Cracovia 4:0  Warta Poznań 1934-05-27 Warta Poznań - Cracovia 0:1  Polonia Warszawa 1934-06-03 Polonia Warszawa - Cracovia 2:1  Wisła Kraków 1934-06-10 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Warszawianka Warszawa 1934-06-17 Cracovia - Warszawianka Warszawa 4:0  Podgórze Kraków 1934-06-24 Podgórze Kraków - Cracovia 2:3  Legia Warszawa 1934-07-01 Legia Warszawa - Cracovia 0:0  22 Strzelec Siedlce 1934-07-08 Cracovia - 22 Strzelec Siedlce 7:0  FC Wien 1934-07-14 Cracovia - FC Wien 0:1  Ruch Chorzów 1934-07-22 Ruch Wielkie Hajdugi- Cracovia 4:3  Grzegórzecki Kraków 1934-07-29 Cracovia - Grzegórzecki Kraków 4:0  Podgórze Kraków 1934-08-05 Cracovia - Podgórze Kraków 3:1  Emigracja francuska 1934-08-12 Cracovia - emigracja francuska 3:2  Hapoel Tel Aviv 1934-08-15 Cracovia - Hapoel Tel Aviv 3:2  Garbarnia Kraków 1934-08-19 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:1  22 Strzelec Siedlce 1934-09-02 22 Strzelec Siedlce - Cracovia 0:3  AC Milan 1934-09-16 Cracovia - AC Milan 3:4  ŁKS Łódź 1934-09-23 ŁKS Łódź - Cracovia 3:0  Unia Sosnowiec 1934-09-27 Unia Sosnowiec - Cracovia 1:1  Warszawianka Warszawa 1934-09-30 Warszawianka Warszawa - Cracovia 0:2  BBSV Bielsko 1934-10-07 BBSV Bielsko - Cracovia 1:6  Ruch Chorzów 1934-10-21 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 3:1  Pogoń Lwów 1934-10-28 Cracovia - Pogoń Lwów 3:1  Legia Warszawa 1934-11-01 Cracovia - Legia Warszawa 2:0  Wisła Kraków 1934-11-04 Wisła Kraków - Cracovia 5:0  Warta Poznań 1934-11-11 Cracovia - Warta Poznań 1:2  Polonia Warszawa 1934-11-18 Cracovia - Polonia Warszawa 5:0  Garbarnia Kraków 1934-12-02 Cracovia - Garbarnia Kraków 0:2  Garbarnia Kraków 1934-12-08 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 1934-12-09 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 3:0