Żychoń
Jarocha
Haberstroh

Raz,dwa,trzy

Podobnie, jak przed rokiem, białoczerwoni ulegli gościom śląskim. Tym razom jednakie porażka przyjęła formę katastrofy, która potrafiła w ciągu 10 minut nietylko zamienić prowadzenie 2:1 na przegrana, ale nawet na klęskę 2:7.

Gospodarze wystąpili z liczną rezerwą, miedzy innymi widziano też juniorów, fizycznie grubo do potrzeb nieprzygotowanych. Trudno się wiec dziwić, że większość zawodników Cracovii po przerwie nie posiadała już sił, a wówczas Ślązacy doszli dogłosu i bez trudu uzyskali swe bramki. Po stronie gospodanty zadowolił Jedynie bramkarz, renta mniej lub wiecej zawiodła, także nerwowo.
Drużyna śląska posiada przedewszystkiem kondycje fizyczną pozwalającą jej być równie czynnym w pierwszych, jak i ostatnich minutach gry. To był główny atut gości, posiadających najlepszego zawodnika w Żychoniu, dalej dobrego bramkarza i środkowego pomocy.
Drużyny pojawiły sie na boisku w następujących składach:
Pocztowe P. W. — Hajduk. Geininger, Chmura. Garus. Koczy, Borszcz, Wyleżoł. Bartel, Żychoń, Jarocha, Haberstroh.
Cracovia: Radwański, Lasota. Opioła. Chudzik, Bialik. Trąbka. Płahciński. Malczyk. Kierczyński. Szeliga. Kisieliński.
W pierwszej połowie przeciwnicy są równie agresywni. Więcej sposobności do strzałów posiada Cracovia, Kisieliński nie wyzyskuje ich. Goście uzyskują prowadzenie przez Bartela, w chwile potem pada wyrównanie dla Cracovii przez piękny rzut wolny Kisielińskiego.
Po przerwie przez kilkanaście minut białoczerwoni są jeszcze groźni a nawet Szeliga strzela drugą bramke. Jest to początek katastrofy, bo teraz Ślązacy w ciągu 10 minut uzyskują przewagę i z nią 5 bramek. Strzelcami są Żychoń (2). Wyleżoł, Bartel. Haberstroh.

Zawody prowadził p. Medwin.
Źródło: Raz,dwa,trzy nr 11 z 12 marca 1935

"Sensacyjna porażka Cracovii." -

Sensacyjna porażka Cracovii.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Pierwszy start oficjalny białoczerwonych wypadł dla nich niepomyślnie. Wystąpili oni do meczu z drużyna Pocztowego P. W. z Katowic w bardzo osłabionym składzie. Brakło z pierwszej drużyny wielu graczy, w tern Szumca, Pająka, całej linji pomocy oraz z napadu: Zielińskiego i Kossoka. Zastępcy ich wykazali jeszcze nadto brak przygotowania.
W tych warunkach dobra kondycja Ślą¬zaków zadecydowała o ich przewadze i Wysokiem zwycięstwie. Jest ono oczywiście za wielkim sukcesem dla drużyny Pocztowego P. W. Bramki dla zwycięzców strzelili: Bartel (3) oraz Kusz, Żychoń i Haberstroh po jednej, nadto jedna „samobójcza" (Trompka), dla Cracovii: Malczyk i Szeliga. Sędziował p. Medwin. Widzów około 600.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 71 z 12 marca 1935

Nowy Dziennik

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
Do powyższych zawodów wystąpiła Cracovia w bardzo osłabionym składzie. Z pierwszej drużyny grali tylko Kisieliński, Malczyk Radwański, Lasota i Strąk. Gospodarze tylko do przerwy byli zespołem równym, natomiast w drugiej części Ślązacy przeważali zdecydowanie. Bramki dla zwycięzców uzyskali Bartol 3, Żychoń 2, Haberstroh 1 oray jedna padła samobójczo. W Cracovia strzelcami byli Kisieliński i Strąk, Sędziował p. Medwin.
Źródło: Nowy Dziennik nr 71 z 12 marca 1935

Mecze sezonu 1935

Polonia Kraków (1927) 1935-02-24 Cracovia - Polonia Kraków 7:0  Wawel Kraków 1935-03-03 Cracovia - Wawel Kraków 6:0  PPW Katowice 1935-03-10 Cracovia - PPW Katowice 2:7  Policyjny Katowice 1935-03-17 Cracovia - Policyjny Katowice 3:0  Plik:Reprezentacja klubów żydowskich herb.png 1935-03-19 Cracovia - Kluby Żydowskie 3:0  Dąb Katowice 1935-03-24 Cracovia - Dąb Katowice 3:2  Pogoń Katowice 1935-03-31 Cracovia - Pogoń Katowice 1:1  Warta Poznań 1935-04-07 Warta Poznań - Cracovia 4:0  ŁKS Łódź 1935-04-14 Cracovia - ŁKS Łódź 5:1  FC Wien 1935-04-22 Cracovia - FC Wien 0:4  Pogoń Lwów 1935-04-28 Cracovia - Pogoń Lwów 0:3  Wisła Kraków 1935-05-05 Wisła Kraków - Cracovia 4:0  Śląsk Świętochłowice 1935-05-26 Śląsk Świętochłowice - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 1935-06-02 Cracovia - Ruch Wielkie Hajduki 0:0  Ognisko Wilno 1935-06-09 KPW Ognisko - Cracovia 1:3  Śmigły Wilno 1935-06-10 WKS Śmigły - Cracovia 4:2  Garbarnia Kraków 1935-06-23 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:1  Polonia Warszawa 1935-06-29 Polonia Warszawa - Cracovia 2:1  Brygada Częstochowa 1935-06-30 Brygada - Cracovia 0:0  Grzegórzecki Kraków 1935-07-09 Cracovia - Grzegórzecki 8:1  Warszawianka Warszawa 1935-07-14 Warszawianka Warszawa - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 1935-07-21 Cracovia - Legia Warszawa 4:1  Wacker Wiedeń 1935-07-28 Cracovia - Wacker Wiedeń 4:2  Újpest Budapeszt 1935-08-04 Cracovia - Újpesti Budapeszt 2:3  Polonia Warszawa 1935-08-11 Cracovia - Polonia Warszawa 3:2  Warszawianka Warszawa 1935-08-25 Cracovia - Warszawianka Warszawa 4:1  Wisła Kraków 1935-09-08 Cracovia - Wisła Kraków 5:0  Garbarnia Kraków 1935-09-22 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:0  Śląsk Świętochłowice 1935-09-29 Cracovia - Śląsk Świętochłowice 1:1  Legia Warszawa 1935-10-13 Legia Warszawa - Cracovia 3:2  Pogoń Lwów 1935-10-20 Pogoń Lwów - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 1935-10-27 ŁKS Łódź - Cracovia 1:1  Wawel Kraków 1935-11-03 Cracovia - Wawel K. 5:1  Warta Poznań 1935-11-10 Cracovia - Warta Poznań 3:1  Ruch Chorzów 1935-11-17 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 1:1  BBSV Bielsko 1935-12-01 Cracovia - BBSV Bielsko 2:2