Kossok
Stępień
Szeliga

2-3-5

Mimo dnia powszedniego zebrało się 2000 widzów. żeby ujrzeć walkę dwóch eksligowych zespołów o moralne mistrzostwo rundy wiosennej.

Pierwsza połowa należała do Podgórza, które lepsze w ofenzywie, mając w dodatku własne boisko, potrafiło narzucić przewagę białoczerwonym. Podgórzanie grali równo i ambitnie, nie mając w drużynie słabego punktu. Gorzej było z Cracovią, gdzie Pawłowski, Zieliński i Zembaczyński grali poniżej formy. Przewyższała natomiast Cracovia przeciwnika indywidualnościami. Sygnalizowany z Budapesztu renesans Pająka znalazł potwierdzenie, doskonale wypadli również Doniec, Góra i Szeliga.

Do przerwy Cracovia gra przeciw wiatrowi. Podgórze uzyskuje prowadzenie z "główki" Uznańskiego. W drugiej połowie białoczerwoni przestawiają atak i uzyskują przewagę. Głowa Kossoka i noga Zembaczyńskiego przyczyniają się do zwycięstwa Cracovii. Sędzia mgr Skowroński.

Źródło: Przegląd Sportowy [1]

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Mecz dwóch najsilniejszych zespołów krakowskiej kl. A. zgromadził na boisku Podgórza mimo powszedniego dnia przeszło dwa tysiące osób.

Zwycięstwo Cracovii, aczkolwiek zasłużone przyszło jej bardzo ciężko Drużyna białoczerwonysh grała do przerwy nadspodziewanie słabo i w konsekwencji Podgórze prowadziło też 1:0.

Po pauzie zmieniło się dużo na lepsze i Cracovia miała okresy znacznej przewagi. Słaba dotychczas obrona rozegrała się a również atak, w którym przesunięto Zielńskiego na skrzydło, a Górę na łącznika, poprawił się nieco. Pomoc grała ofiarnie, choć nie zawsze skutecznie.

Podgórze mając wygodę własnego małego boiska zagrało jeden z najlepszych meczów w b. sezonie. Dobrze kombinująca trójka środkowa i lotne skrzydła, pracowita pomoce oraz niezwykle pewna dwójka obrońców z doskonałym bramkarzem Koczwarą — wszystko to przypominało ligowe czasy Podgórza. Raziła tylko niepotrzebnie ostra gra śr. pomocnika Kreta.

Podgórze zdobywa prowadzenie w 16-tej min. przez lewoskrzydłowego Uznańskiego, który wpakował piłkę do siatki głową. Również głową i bardzo efektownie wyrównał dla Cracovii w 5-tej min. drugiej połowy Kozok, zresztą słabo grający, a zwycięską bramkę strzelił na siedem minut przed końcem Zembaczyński. Cracovia grała w składzie: Pawłowski, Pająk, Doniec, Pająk, Gruenberg, Żiżka, Zieliński, Góra, Kozok, Szeliga, Zembaczyński. Sędziował p. Skowroński
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 156 z 6 czerwca 1936

Nowy Dziennik

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
W dniu wczorajszym odbył się najciekawszy mecz lęgu roczny cli mistrzostw klasy A, której; mimo powszedniego dnia zgromadził na boisku Podgórze ponad 2.000 ludzi. Naogól Cracovia uzyskała zwycięstwo zasłużone, chociaż do przemy drużyną lepszą było Podgórze. Bramki dla Cracovii strzelił Kossok i Zębaczyński, dla Podgórza Uznański. Sędziował p. Mgr. Skowroński.
Źródło: Nowy Dziennik nr 154 z 5 czerwca 1936

"Cracovia—Podgórze 2:1 (0:1)" -
Raz Dwa Trzy

Cracovia—Podgórze 2:1 (0:1)

Relacja z meczu w tygodniku Raz Dwa Trzy
Kraków, 4 czerwca. Mecz dwóch najsilniejszych zespołów krakowskiej ki A. zgromadził na boisku Podgórza mimo powszedniego dnia przeszło dwa tysiące osób.

Zwycięstwo Cracovii, aczkolwiek zasłużone, przeszło jej bardzo ciężko. Drużyna białoczerwonych grała do przerwy niespodziewanie słabo i w konsekwencji Podgórze prowadziło też 1:0.

Cracovia grała w składzie: Pawłowski, Pająk, Doniec, Bialik, Gruenberg, Żiżka, Zieliński, Góra, Kozok, Szeliga, Zembaczyński. Sędziował p. Skowroński. Bramki dla Cracovii strzelili Kozok i Zembaczyński, a dla Podgórza Uznański.
Źródło: Raz Dwa Trzy nr 23 z 9 czerwca 1936

Mecze sezonu 1936

ZFG Kraków 1936-02-23 Cracovia - ZSG Kraków 7:1  Zwierzyniecki Kraków 1936-03-01 Cracovia - Zwierzyniecki Kraków 6:4  KS Roździeń 1936-03-08 Cracovia - KS Roździeń 4:0  06 Kleofas Katowice 1936-03-15 Cracovia - 06 Katowice 4:0  Garbarnia Kraków 1936-03-22 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:0  Fablok Chrzanów 1936-03-29 Cracovia - Fablok Chrzanów 4:0  Krowodrza Kraków 1936-04-05 Cracovia - Krowodrza Kraków 7:2  Budai Budapeszt 1936-04-12 Cracovia - Budai Budapeszt 1:1  Makkabi Kraków 1936-04-13 Makkabi Kraków - Cracovia 0:0  Legia Kraków 1936-04-19 Legia Kraków - Cracovia 0:4  Policyjny Katowice 1936-04-26 Cracovia - Policyjny Katowice 9:2  Olsza Kraków 1936-05-03 Olsza Kraków - Cracovia 1:3  Korona Kraków 1936-05-10 Korona Kraków - Cracovia 0:6  Wisła II Kraków 1936-05-17 Cracovia - Wisła II Kraków 3:0  Zwierzyniecki Kraków 1936-05-31 Cracovia - Zwierzyniecki Kraków 4:2  Podgórze Kraków 1936-06-04 Podgórze Kraków - Cracovia 1:2  Nadwiślan Kraków 1936-06-07 Cracovia - Nadwiślan Kraków 3:0  Grzegórzecki Kraków 1936-06-11 Cracovia - Grzegórzecki Kraków 3:1  Garbarnia II Kraków 1936-06-18 Cracovia - Garbarnia II Kraków 4:1  Wawel Kraków 1936-06-21 Cracovia - Wawel Kraków 8:0  Unia Kraków 1936-06-28 Cracovia - Unia Kraków 5:2  Ruch Chorzów 1936-06-29 Cracovia - Ruch Wielkie Hajduki 9:0  Skawa Wadowice 1936-07-05 Skawa Wadowice - Cracovia 2:4  Pogoń Stryj 1936-07-19 Pogoń Stryj - Cracovia 0:3  Polonia Przemyśl 1936-07-26 Polonia Przemyśl - Cracovia 1:3  Rapid Wiedeń 1936-08-05 Cracovia - Rapid Wiedeń 5:3  RKS Hajduki 1936-08-09 Cracovia - RKS Hajduki 13:0  Polonia Przemyśl 1936-08-15 Cracovia - Polonia Przemyśl 6:0  Pogoń Stryj 1936-08-23 Cracovia - Pogoń Stryj 11:0  RKS Hajduki 1936-08-30 RKS Hajduki - Cracovia 0:0  Wisła Kraków 1936-09-01 Cracovia - Wisła Kraków 2:0  06 Kleofas Katowice 1936-09-06 06 Katowice - Cracovia 2:4  PZPN 1936-09-13 Cracovia - Team Klubów Ligii 3:5  Śmigły Wilno 1936-09-20 Śmigły Wilno - Cracovia 0:0  AKS Chorzów 1936-09-27 Cracovia - AKS Chorzów 1:1  Brygada Częstochowa 1936-10-11 Brygada Częstochowa - Cracovia 0:2  AKS Chorzów 1936-10-18 AKS Chorzów - Cracovia 2:3  Śmigły Wilno 1936-10-25 Cracovia - Śmigły Wilno 5:0  Brygada Częstochowa 1936-11-01 Cracovia - Brygada Częstochowa 4:1  Wisła Kraków 1936-11-08 Wisła Kraków - Cracovia 3:2  Garbarnia Kraków 1936-12-06 Cracovia - Garbarnia Kraków 7:6  Tarnovia Tarnów 1936-12-13 Cracovia - Tarnovia 4:0