1937-02-28 Cracovia - Naprzód Katowice 6:2

Wersja z dnia 10:47, 3 maj 2008 autorstwa Benedictus (Dyskusja | edycje) (Nowa strona: {{Mecz | gospodarz = Cracovia | gosc = Naprzód Katowice | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_na...)

Wojtyła

Z powodu nadzwyczaj ciężkich warunków terenowych spotkanie pozbawione zostało poważniejszych wartości i dało graczom jedynie trening kondycyjny. Na boisku pokrytym błotem po kostki trudno było przeprowadzać jakieś normalnie pomyślane akcje i dla tego większość bramek była dziełem przypadku. Cracovia wystąpiła bez Stępienia, mając na środku pomocy Żuwałę, byłego gracza Lechii lwowskiej. Oczywiście, że w tych warunkach trudno klasyfikować umiejętności i dlatego stwierdzić należy, że gospodarze przewyższali przeciwnika pod względem technicznym, goście śląscy natomiast, jak to zwykle bywa z początkiem sezonu, dopisali pod względem kondycji.

Obie strony nie wyzyskały po rzucie karnym. Serie bramek zainaugurowali goście rzutem wolnym, a strzał samobójczy ich obrońcy przyniósł wyrównanie. Ziszka i Zembaczyński ustalili wynik do przerwy. Po pauzie Wojtyła poprawił rezultat dla Naprzodu dwa strzały w ostatniej minucie rozstrzygają sprawę na rzecz Cracovii.

Źródło: Przegląd Sportowy