Tekacs
Finta
Grosz
Markoz

Mecz przeszedł bez większego wrażenia, czemu nie można się zresztą dziwić. Było bardzo gorąco, był dzień powszedni...

Cracovia, mimo luk w składzie (Góra, Pawłowski), stanowiła zespół groźniejszy i mogła w pierwszej połowie zapewnić sobie zdecydowaną przewagę. Wprawdzie początkowo Węgrzy byli lepsi, ale Cracovia opanowała niebawem teren. Korbas czuł się dobrze na skrzydle, ale na środku nie kleiło się. Korbas przeszedł więc na środek, ale Roczniak nie mógł znów zastąpić go na flance. Dopiero po przerwie, gdy Skalski zjawił się na murawie, wszystko ruszyło żwawiej z miejsca, gra ożywiła się i w końcu Skalski uzyskał prowadzenie.

Teraz przyszła jednak kolej na Węgrów, którzy ocknęli się i z akcji Markosa uzyskali wyrównanie. Na ogół goście rozczarowali, wypadli słabiej niż ostatnio, mając jedynie silniejsze punkty w bramkarzu Kertesie i lewym łączniku Taknesu. Cracovia raziła słabą dyspozycją strzałową.

Źródło: Przegląd Sportowy [1]

"Mecz niewyzyskanych sutuacyj..." -

Mecz niewyzyskanych sutuacyj...

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
We czwartek ujrzeliśmy w Krakowie ligową drużyną Cracovii w meczu ze znanym zespołem węgierskim Becskay. Drużyny wystąpiły w składach: Cracovii.: Radwański. Lasota, Pająk. Hiżyk, Grűnberg. Majeran, Zembaczyński, Szeliga, Korbas. Stępień, Roczniak. Po przerwie Da prawem skrzydle gra Skalski. Bocskay: Kertesz, Jonszo. Nadas. Sarkaz, Belcsik, Boros, Hajdu, Tekacs. Finta, Grosz. Markoz.

Początkowo Korbas gra na prawem skrzydle, a na środku napadu Roczniak. Jednakowoż próba ta nie daje dobrych rezultatów. Atak białoczerwonych się może zdobyć się na niebezpieczne akcje. Slaby punkt etanowi w nim zwłaszcza Stępień. Węgrzy posuwają etą dość szybko i energicznie pod bramko, ale tu na przeszkodę w postaci żywo i skutecznie interweniujących obrońców. Radwański łapie kilka strzałów. Bramkarz węgierski nie ma zbyt wiele do roboty, ponieważ strzały napastników Cracovii idą przeważnie w out. Korbas wycelował precyzyjnie w poprzeczką, Roczniak pudłuje w korzystnej sytuacji.
Po przerwie na prawem skrzydle zjawia ale Skalski. Tempo gry staje się żywsze. Z podania Zembaczyńskiego Skalski strzela zmuszając do kapitulacji Kertesza. Utracona bramka dopinguje Węgrów, którzy naciskają energicznie. W tym okresie napastnicy Cracovii tracą raz po raz piłką. Wreszcie przy trzecim z rządu komorze prawoskrzydłowy uzyskuje wyrównanie, ustalając wynik dnia.
Goście, dobrze zbudowani, zwrotni i dość ruchliwi w polu strzelali wprawdzie celniej. niż napastnicy Cracovii, ale strzały ich nie były przeważnie groźne. Pająk i Lasota nie pozwalali im zresztą zbyt długo zatrzymywać piłką. Najwięcej niebezpiecznych sytuacyj stwarzała lewa strona napadu: Hajda i Takacs.
W Cracovii brak było naogół wykończenia akcyj pod bramką. Szwankowała chwilami współpraca napastników z pomocą, gdzie Hiżyk nie mógł dać sobie rady z szybkimi Węgrami.

Sędziował mecz p. Medwin. Publiczności zebrało się 2 tysiące osób.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 153 z 4 czerwca 1938

"CRACOVIA REMISUJE Z BOCSKAY" -
Nowy Dziennik

CRACOVIA REMISUJE Z BOCSKAY

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
Wczoraj rozegrała Cracovia między narodowe spotkanie piłkarskie z węgierską drużyną Bocskay, uzyskując wynik remisowy 1:1 (0:0).

Na ogół spotkanie to zawiodło oczekiwania publiczności, gdyż Węgrzy zademonstrowali grę dużo słabszą niż w roku ub. na jubileuszu Cracovii.
W pierwszej połowie gra nieciekawa, pro wadzona w tempie ospałym. Początkowo goście przeważają, lecz stopniowo Cracovia wyrównuje grę. Napastnicy Cracovii zmarnowali w tym okresie kilka świetnych okazyj zdobycia bramki. Wynik do przerwy po- zostaje bezbramkowy. Po zmianie pól obraz gry się zmienia wśród ożywionego tempa. Cracovia przegrupowuje linię ataku, co w konsekwencji poprawna skuteczność i płynność akcyj. W 16 min. z podania Korbasa Skalski uzyskuje
prowadzenie. Z kolei Węgrzy przechodzą do kontrataków i bramkarz Radwański popisuje się pięknymi interwencjami, broniąc ostre strzały napastników węgierskich. 23 minuta przynosi wyrównanie. Podanie lewego łącznika Tokacsa zamienia prawoskrzydłowy Markos w bramkę wspaniałym strzałem z voley’a. Pozostały okres gry nie przynosi zmiany w wyniku, aczkolwiek obie drużyny miały po temu okazję. W drużynie węgierskiej wyróżnili się wspomniani wyżej zawodnicy oraz bramkarz Cracovia poprawiła już znacznie swą formę aczkolwiek pozostawia dużo do życzenia jeśli chodzi o szybkość i celowe efektywne zagrania pod bramką.

Węgrzy po przerwie wzmocnili skład, podobnie jak i Cracovia. Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie. Widzów zebrało się do 3000. Sędziował p. Medwin.
Źródło: Nowy Dziennik nr 152 wydanie wieczorne z 3 czerwca 1938

Mecze sezonu 1938

Cracovia_herb 1938-01-30 Cracovia - Cracovia II 4:3  Cracovia_herb 1938-02-02 Cracovia - Cracovia II 2:5  Zwierzyniecki Kraków 1938-02-06 Cracovia - Zwierzyniecki Kraków 7:1  Krowodrza Kraków 1938-02-13 Cracovia - Krowodrza Kraków 9:1  KS Chełmek 1938-02-20 Cracovia - ZS Chełmek 4:3  Plik:Błyskawica Rybnik herb.png 1938-02-27 Cracovia - Błyskawica Rybnik 7:1  Pogoń Katowice 1938-03-06 Cracovia - Pogoń Katowice 5:0  Azoty Chorzów 1938-03-13 Cracovia - KS Chorzów 5:1  Dąb Katowice 1938-03-20 Cracovia - Dąb Katowice 3:1  Śląsk Świętochłowice 1938-03-27 Cracovia - Śląsk Świętochłowice 1:4  Garbarnia Kraków 1938-04-03 Liga PZPN - Liga okręgowa 2:0  Pogoń Lwów 1938-04-10 Pogoń Lwów - Cracovia 2:1  Honvéd Budapeszt 1938-04-17 Cracovia - Kispesti Budapeszt 2:2  Warta Poznań 1938-04-24 Cracovia - Warta Poznań 5:2  Wisła Kraków 1938-05-01 Wisła Kraków - Cracovia 2:2  Śmigły Wilno 1938-05-08 Cracovia - Śmigły Wilno 3:0  AKS Chorzów 1938-05-15 AKS Chorzów - Cracovia 5:1  Polonia Warszawa 1938-05-26 Cracovia - Polonia Warszawa 3:2  Ikar Kraków 1938-05-29 Cracovia - Ikar Kraków 4:3  Bocskay Debreczyn 1938-06-02 Cracovia - Bocskay Debreczyn 1:1  Rewera Stanisławów 1938-06-05 Rewera Stanisławów - Cracovia 5:4  Stanisławowski OZPN 1938-06-05 Stanisławowski OZPN - Cracovia 2:1  ŁKS Łódź 1938-06-12 ŁKS Łódź - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 1938-06-19 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 1938-06-26 Cracovia - Ruch Wielkie Hajduki 3:2  Warszawianka Warszawa 1938-07-03 Cracovia - Warszawianka Warszawa 1:3  Fablok Chrzanów 1938-07-27 Fablok Chrzanów - Cracovia 6:1  Makkabi Kraków 1938-07-30 Makkabi Kraków - Cracovia 0:3  Hasmonea Lwów 1938-08-14 Hasmonea Lwów - Cracovia 1:5  Junak Drohobycz 1938-08-15 Junak Drohobycz - Cracovia 3:4  ŁKS Łódź 1938-08-21 Cracovia - ŁKS Łódź 6:2  Polonia Warszawa 1938-08-28 Polonia Warszawa - Cracovia 2:2  AKS Chorzów 1938-09-04 Cracovia - AKS Chorzów 4:2  Śmigły Wilno 1938-09-11 Śmigły Wilno - Cracovia 1:3  Kielce 1938-09-24 Kielce - Cracovia 3:6  Wisła Kraków 1938-10-02 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Warszawianka Warszawa 1938-10-09 Warszawianka Warszawa - Cracovia 2:0  Pogoń Lwów 1938-10-16 Cracovia - Pogoń Lwów 2:3  Fablok Chrzanów 1938-10-23 Cracovia - Fablok Chrzanów 6:1  Warta Poznań 1938-10-30 Warta Poznań - Cracovia 7:1  Polonia Warszawa 1938-11-01 Cracovia - Polonia Warszawa 0:2  Garbarnia Kraków 1938-11-06 Cracovia - Garbarnia Kraków 3:2  Warta Zawiercie 1938-11-20 Warta Zawiercie - Cracovia 1:2