1939-02-24 Jaworzyna Krynica - Cracovia 2:2

2

"Hokeiści Cracovii remisują w Krynicy." -

Hokeiści Cracovii remisują w Krynicy.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Wczoraj wieczorem rozegrano w Krynicy finałowy mecz hokejowy o mistrzostwo okręgu krakowskiego między dotychczasowym mistrzem Cracovią, a K S. Jaworzynę z Krynicy zakończony niespodziewanym wynikłem 2:2. Mecz prowadzony był w niezwykle szybkiem tempie, ze znaczna przewagę miejscowych przyczem gości uchronił od porażki wspaniałe grający Maciejko, który obronił niezliczoną ilość strzałów.

W pierwszej tercji gra wyrównana, w 2giej miejscowi zaraz po rozpoczęciu uzyskują prowadzenie przez Csoricha .Cracovia rewanżuje się z dwóch strzałów Wołkowskiego. Pod koniec tercji Csorich wyrównuje bramki.
W 3-ciej tercji miejscowi dążą do uzyskania zwycięstwa. jednak wszystkie ich strzały stają się łupem wspaniale broniącego Maciejki. Z Cracovii wyróżnili się poza Maciejką — Wołkowskl w napadzie i Muszyński w obronie, W Jaworzynie środkowy napastnik Csorich, najlepszy na boisku, oraz Barnowski i Szledak w napadzie i Bajtel w obronie.

Sędziowali: Cenzor z Krakowa i Kamyk z Krynicy. Widzów ponad 1000.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 57 z 26 lutego 1939