1943-10-17 Cracovia - Wisła Kraków 3:0

Wersja z dnia 15:24, 17 sty 2007 autorstwa FortArt (Dyskusja | edycje) (New page: ''mecz na stadionie Garbarnii Kraków'' <BR> walkower<BR> sędzia: Tomasz Mitusiński<BR> Kilka minut przed końcem meczu obrońca Wisły Tadeusz Waśka wybił ręką piłkę sprzed pustej...)

mecz na stadionie Garbarnii Kraków
walkower
sędzia: Tomasz Mitusiński
Kilka minut przed końcem meczu obrońca Wisły Tadeusz Waśka wybił ręką piłkę sprzed pustej bramki. Sędzia podyktował rzut karny dla Cracovii. Zawodnicy Wisły rzucili się na sędziego szarpiąc go. W obronie sędziego stanęli piłkarze Cracovii. Wówczas na boisko wtargnęli kibice Wisły bijąc sędziego i zawodników Pasów. Wtedy na boisko wtargnęli także kibice Cracovii. Bójki przeniosły się aż na Rynek Podgórski. Bito się nawet pod siedzibą dowództwa SS i policji. Na szczęście kibice nie ponieśli konsekwencji (mecze piłki nożnej były zakazane w okupowanej Polsce) bo komendantem był tam Mitshke przedwojenny zawodnik [Vienna FC|Vienny FC]]. "A kibice. Na całym świecie sa tacy sami. Nech się biją" -mial powiedzieć

Źródło: Marek Pampuch, Pany 1906-2006. Jubileusz 100-lecia KS Cracovia