Radoń
Poświatax2
Masaczyńskiego
Zięby

Plik:Reprezentacja gastronomiczna herb.png 1947-08-01 Drużyna Gastronomiczna - Cracovia II 2:2

Afisz reklamujący mecz

Opis meczu w dzienniku Echo Krakowa
Drużyna wojskowa grająca przeciw silnemu przeciwnikowi wykazała w tym spotkaniu niezwykłą zaciętość i ambicję, dzięki czemu miała zwłaszcza w pierwszej połowie okresy niezłych zagrań. Po przerwie jednak, kiedy swych starszych kolegów zluzowali młodzi juniorzy Cracovii, którzy powrócili niedawno z obozu kondycyjnego z Świdnicy przewaga biało-czerwonych była wyraźna, a wynik w zupełności odpowiadał przebiegowi gry. wyróżnienie w drużynie wojskowej zasługuje trio obronne z dobrze i przytomnie broniącym Kmieciem na czele.

Cracovia wzmocniona Hymczakiem i Radoniem z pierwszej drużyny, miała w tych dwóch zawodnikach, swe najsilniejsze punkty. Niezłym był również lewoskrzydłowy Masaczyński. Do przerwy jedyną bramkę uzyskał dla białoczerwonych Radoń, po przerwie przy stale wzrastającej przewadze zwycięzców bramki padały ze strzałów: Poświata (dwie), Masaczyńskiego i Zięby.