3-2-5
Mecz następnego dnia:

1948-08-09 Skawinka - Cracovia II 5:4

Podczas meczu

Cracovia - Widzew 7:0 (4:0). Przy 42 stopniach C. odbywał się powyższy mecz na boisku Cracovii w niedzielę w samo południe. Mecz bez historii. Bramek było 7, a strzelcami: Szeliga i Parpan po 2, Szewczyk, Radoń i Różankowski II po 1. Zdwóch karnych jednego karnego Cracovia nie wykorzystała ( Glimas przestrzelił). Widzew walczył anemicznie. Wciągu całego meczu oddał zaledwie kilka strzałów na bramkę Cracovii. Widzów tylko 3 tys.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 66 z 9 sierpnia 1948 [1]

"Mecz przy 42 stopniach ciepła..." -
Piłkarz

Mecz przy 42 stopniach ciepła...

Opis meczu w tygodniku Piłkarz
Widzew ma już ustalona . opinię wśród miłośników pliki nożnej w Krakowie, nic też dziwnego, że na widowni stadionu Cracovii stawiło się zaledwie około 3 tysięcy widzów.

Inne wyobrażenie o swych możliwościach miała drużyna łódzka. Przyjechała ona do Krakowa z wiara, że uda się jej uszczknąć Cracovii jeden, a może nawet dwa punkty.
Mozę to było przyczyną, że trener drużyny łódzkiej odmówił dwom sprawozdawcom sportowym podania składu zespołu, sądząc widocznie, że tajemnica taka zdeprymuje i zdezorientuje przeciwnika.
Jak się okazało później, nadzieje te nie miały żadnego uzasadnienia.
Wartość drużyny łódzkiej w zupełności pokrywa się z zajmowana pozycją w tabeli. Jedynym pełnowartościowym zawodnikiem łodzian był w tym dniu Musiał w bramce.
CRACOVIA
grała bezbłędnie, panując niepodzielnie na boisku od początku do końca spotkania. Miarą zdecydowanej przewagi gospodarzy jest fakt, że Hymczak zaledwie dwukrotnie interweniował przy czymś, co przy wielkiej tolerancji można by nazwać strzałem.
Pozycje obrony biało-czerwonych były najdalszym punktem na boisku. do jakiego kilka razy udało się dotrzeć napastnikom Widzewa. Naturalnie — Glimas i Gędłek likwidowali wszystko.
Pomoc gospodarzy była właściwie drugą Unią ich ataku, a szczególnie Parpan dość często próbował strzału.
W ataku bardzo dobrze zagrał Szeliga. wypracowując swym współpartnerom wicie pozycji podbramkowych i sam — strzelec dwóch bramek. Różankowski II ciągle bez kondycji. Szewczyk, Radoń i Bobula na normalnym poziomie.
PRZEBIEG SPOTKANIA:
Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem, gdyż wyznaczony sędzia spotkania nie przybył.
Po dłuższych pertraktacjach walczące drużyny zgodziły się. aby mecz poprowadził p. Szczepański z Krakowa.
Od pierwszej minuty Cracovia dyktuje obraz gry, która toczy się prawie bez przerwy na połowie Widzewa. Przez pełne 90 minut trwa regularny obstrzał bramki łodzian, w której bez chwili wytchnienia ciężko pracuje — Musiał.
Już w 2-giej minucie wyłapuje on pewnie strzał Szewczyka. Za chwilę rzuca się do obrony bomby Par- pana, ale ta mija bramkę o centymetry.
Kolejny strzał Szewczyka trafia w słupek, a drugą bombę Parpana broni Musiał w pięknym stylu.
W 14-tei minucie po kombinacji Szeliga—Różankowski—Szeliga, ten ostatni
STRZELA W PRZECIWNY RÓG BRAMKI
a Musiał jest bezradny.
Już za chwilę broni on w fantastyczny sposób ostry strzał Różankowskiego z najbliższej odległości, a po chwili dwukrotnie przychodzi mu z pomocą słupek.
Dopiero w 23-ciej minucie pada druga bramka. Centra Bobuli dochodzi do Szeligi, który bez namysłu strzela
A MUSIAŁ PO RAZ DRUGI KAPITULUJE.
Znowu seria ataków Cracovii mija bez rezultatu, aż — po wykopie od bramki — piłkę wywalcza Szewczyk podciąga, mija obrońcę i z najbliższej odległości
STRZELA OBOK WYBIEGAJĄCEGO MUSIAŁA.
Strzela jeszcze Różankowski, Szeliga i Szewczyk — ale bezskutecznie.
W ostatniej minucie pierwszej części gry Parpan
CELNYM STRZAŁEM Z ODLEGŁOŚCI 20 M PODWYŻSZA WYNIK NA 4:0.
Po zmianie pól już w pierwszym pociągnięciu obserwujemy zdecydowany rajd Radonia, który
Z BLISKA STRZELA NIEUCHRONNIE.
Znowu celnie bity wolny Parpana broni piękną parada Musiał.
W 13-tej minucie, za faul na Szewczyku sędzia dyktuje rzut kar¬ny. Egzekutorem jest Parpan
I WYNIK BRZMI 6:0.
Niesamowity upał (42 stopnie w słońcu) daje się zawodnikom silnie we znaki. Gra toczy się w tempie zwolnionym i jest właściwie pojedynkiem ataku biało-czerwonych z Musiałem w bramce.

Jeszcze raz kapituluje on przed główką Różankowskiego w 31-szej minucie, po czym już aż do końca spotkania interweniuje szczęśliwie.
Źródło: Piłkarz nr 23 z 10 sierpnia 1948

Mecze sezonu 1948

Cracovia_herb 1948 Trening Noworoczny  Korona Kraków 1948-02-08 Cracovia - Korona Kraków 10:0  Wieczysta Kraków 1948-02-15 Cracovia - Wieczysta Kraków 8:0  Hejnał Kęty 1948-02-22 Hejnał Kęty - Cracovia 0:6  Dąbski Kraków 1948-02-29 Dąbski Kraków - Cracovia 0:9  KS Chełmek 1948-03-06 Cracovia - KS Chełmek 10:1  Warta Poznań 1948-03-14 Warta Poznań - Cracovia 0:2  Polonia Warszawa 1948-03-21 Polonia Warszawa - Cracovia 2:5  Baník Ostrawa 1948-03-28 Cracovia - Slezská Ostrava 1:1  Baník Ostrawa 1948-03-29 Cracovia - Slezská Ostrava 1:1  Nusle Praga 1948-04-03 Cracovia - Nusle Praga 2:3  Ruch Chorzów 1948-04-11 Cracovia - Ruch Chorzów 0:4  Rymer Niedobczyce 1948-04-25 Rymer Niedobczyce - Cracovia 1:2  Widzew Łódź 1948-05-02 Widzew Łódź - Cracovia 1:2  Hajduk Split 1948-05-15 Hajduk Split - Cracovia 2:0  MŠK Žilina 1948-05-16 ŠK Žilina - Cracovia 3:1  Viktoria Pilzno 1948-05-17 Viktoria Pilzno - Cracovia 1:0  Garbarnia Kraków 1948-05-22 Garbarnia Kraków - Cracovia 3:2  AKS Chorzów 1948-05-30 Cracovia - AKS Chorzów 5:1  Tarnovia Tarnów 1948-06-03 Tarnovia Tarnów - Cracovia 1:1  Wisła Kraków 1948-06-06 Wisła Kraków - Cracovia 0:2  ŁKS Łódź 1948-06-19 Cracovia - ŁKS Łódź 6:1  Polonia Bytom 1948-07-03 Cracovia - Polonia Bytom 2:1  Lech Poznań 1948-07-07 Cracovia - ZZK Poznań 3:1  Legia Warszawa 1948-07-11 Cracovia - Legia Warszawa 2:0  Rymer Niedobczyce 1948-08-01 Cracovia - Rymer Niedobczyce 4:0  Widzew Łódź 1948-08-08 Cracovia - Widzew Łódź 7:0  Lech Poznań 1948-08-15 ZZK Poznań - Cracovia 1:0  Warta Poznań 1948-08-28 Cracovia - Warta Poznań 2:2  Polonia Warszawa 1948-09-05 Cracovia - Polonia Warszawa 3:1  Tarnovia Tarnów 1948-09-09 Cracovia - Tarnovia Tarnów 3:0  Polonia Bytom 1948-09-26 Polonia Bytom - Cracovia 2:3  Orzeł Ząbkowice 1948-10-02 Orzeł Ząbkowice - Cracovia 0:0  Burza Wrocław 1948-10-03 Burza Wrocław - Cracovia 2:6  ŁKS Łódź 1948-10-24 ŁKS Łódź - Cracovia 1:0  Wisła Kraków 1948-10-31 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Ruch Chorzów 1948-11-07 Ruch Chorzów - Cracovia 1:2  AKS Chorzów 1948-11-14 AKS Chorzów - Cracovia 1:0  Legia Warszawa 1948-11-21 Legia Warszawa - Cracovia 0:0  Garbarnia Kraków 1948-11-28 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:0  Wisła Kraków 1948-12-05 Cracovia - Wisła Kraków 3:1