1949-05-22 Cracovia - Okocimski 1:2

Wersja z dnia 08:52, 21 mar 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "''prawdopodobny gospodarz i termin'' {{Mecz | gospodarz = Okocimski Brzesko | gosc = Cracovia II | gospo...")

Relacja z meczu w tygodniku Piłkarz
Dzisiejsza porażka jeszcze raz potwierdziła słabą formę biało-czerwonych w tegorocznych rozgrywkach klasy A. — Szczególnie słabą linię jest atak, w którym jedynie Kadłuczka częściowo Masaczyński grają na poprawnym poziomie. Reszta to zlepek graczy zupełnie nie rozumiejących się i grających bez ambicji i chęci zwycięstwa. Toteż wobec zagrożenia spadkiem kierownictwo drużyny powinno poważnie zastanowić się nad jej uzupełnieniem i stworzeniem takiego zespołu jaki widzieliśmy w ubiegłym sezonie.

Spotkacie samo zwłaszcza do przerwy stało na niskim poziomie, do czego w dużej mierze przyczynił się ulewny deszcz. Pierwszą bramkę zdobył dla Okocimskiego Kupiec w 41 min. gry.
Po przerwie gra się nieco ożywiła i biało-czerwoni coraz częściej goszczą pod bramkę przeciwnika, jednak indolencja strzałowa napastników Cracovii zwłaszcza Kazimierowicza oraz Kolasy, nie pozwoliła na uwidocznienie tego cyfrowo. Drugą bramkę dla Okocimskiego strzelił Kotfla w 21 min. gry. Honorową bramkę dla Czacovii zdobył Dycjan.