|                Skan =
|      Tytul_artykulu =
|              Autor = (WS)
|              Tresc =
Drużyna Budowlanych zaprzepaściła w spotkaniu z Ogniwem szansy na zdobycie cennych punktów. Gospodarze w pierwszej połowie nieco górowali nad Ogniwem i mieli wiele okazji na strzelenie bramki. Jednakże napastnicy za długo zwlekali z oddaniem strzałów, umożliwiając w ten sposób obronie przeciwnika na szybkie wkraczanie w akcje.<br>
Ogniwo do przerwy miało również wiele szans na zdobycie bramki, ale tak jak ich przeciwnicy zapomnieli o tym, że aby uzyskać punkty trzeba zdobywać bramki.<br>
W drugiej połowie gry Budowlani przez okres 30 min. przesiadywali na połowie Ogniwa. Jednak napastnicy nie mogli uzyskać W tym okresie żadnej bramki. W ostatnie 10 min. Ogniwo zainicjowało kilka niebezpiecznych wypadów, które jednak obrona Budowlanych zlikwidowała.<br>
Drużyna Ogniwa była nieco lepsza technicznie i szybciej startowała do piłki, co Budowlani nadrabiali wielką ambicją.<br>
Najlepszymi w drużynie Budowlanych byli Kania i Skronklewicz w obronie. Bramkarz Kciuk dobrze zastąpił chorego Paszkiewicza.<br>
W drużynie Ogniwa najlepszą formacją była obrona z Glimasem i Gędłkiem na czele.  Bramkarz Kościółek w kilku momentach bronił bardzo efektownie. W ataku Ogniwa najlepszymi byli Rajtar oraz niebezpieczny strzelec Wawrzusiak.

Sędzia: Antoni Marszol z Chorzowa
Widzów: ok. 8 000 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 8000.

3-2-5

W drużynie Ogniwa najlepszą formacją była obrona z Glimasem i Gędłkiem na czele. Bramkarz Kościółek w kilku momentach bronił bardzo efektownie. W ataku Ogniwa najlepszymi byli Rajtar oraz niebezpieczny strzelec Wawrzusiak.
(WS)
Źródło: Przegląd Sportowy nr 70 z 17 sierpnia 1953 [1]

Mecze sezonu 1953

Dąbski Kraków 1953-03-01 Ogniwo MPK Kraków - Spójnia Kraków 2:2  Lechia Gdańsk 1953-03-15 Budowlani Gdańsk - Ogniwo MPK Kraków 0:0  Odra Opole 1953-03-22 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Opole 2:1  AKS Chorzów 1953-03-29 Budowlani Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Wisła Kraków 1953-04-12 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 4:2  Polonia Bytom 1953-04-19 Ogniwo Bytom - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Zagłębie Sosnowiec 1953-05-03 Stal Sosnowiec - Ogniwo MPK Kraków 3:1  Lech Poznań 1953-05-17 Kolejarz Poznań - Ogniwo MPK Kraków 1:0  Gwardia Warszawa 1953-05-23 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Warszawa 1:2  Górnik Radlin 1953-05-31 Górnik Radlin - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Ruch Chorzów 1953-06-06 Ogniwo MPK Kraków - Unia Chorzów 1:2  Wawel Kraków 1953-06-14 Ogniwo MPK Kraków - OWKS Kraków 0:1  Legia Warszawa 1953-06-21 Ogniwo MPK Kraków - CWKS Warszawa 0:3  Dąbski Kraków 1953-06-24 Ogniwo MPK Kraków - Spójnia KZPS 2:1  Dalin Myślenice 1953-07-12 Ogniwo Myślenice - Ogniwo MPK Kraków 0:5  Polonia Bytom 1953-07-26 Ogniwo MPK Kraków - Ogniwo Bytom 3:1  Wawel Kraków 1953-08-02 OWKS Kraków - Ogniwo MPK Kraków 2:1  Lechia Gdańsk 1953-08-09 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Gdańsk 2:0  Odra Opole 1953-08-15 Budowlani Opole - Ogniwo MPK Kraków 0:0  Garbarnia Kraków 1953-08-20 Włókniarz Kraków - Ogniwo MPK Kraków 3:2  AKS Chorzów 1953-08-23 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Chorzów 4:0  Legia Warszawa 1953-08-30 CWKS Warszawa - Ogniwo MPK Kraków 3:2  Garbarnia Kraków 1953-09-13 Ogniwo MPK Kraków - Włókniarz Kraków 2:2  Górnik Radlin 1953-09-27 Ogniwo MPK Kraków - Górnik Radlin 1:0  Wawel Kraków 1953-09-30 Ogniwo MPK Kraków - OWKS Kraków 3:0  Lech Poznań 1953-10-04 Ogniwo MPK Kraków - Kolejarz Poznań 2:1  Wisła Kraków 1953-10-08 Gwardia Kraków - Ogniwo MPK Kraków 3:0  Gwardia Warszawa 1953-10-11 Gwardia Warszawa - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Start Oldboye Kraków 1953-10-20 Ogniwo MPK Kraków - Oldboy Start 0:1  Ruch Chorzów 1953-10-31 Unia Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 0:0  Wisła Kraków 1953-12-06 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 5:1