Feluś
Bożek
Halemba (Kucharski)

Relacja z Przeglądu Sportowego
Rewanżowe towarzyskie spotkanie I ligowego Ogniwa Kraków z II ligowym Włókniarzem Kraków zakończyło się po grze stojącej na dobrym poziomie wynikiem remisowym 2:2(2:1). Bramki dla Ogniwa zdobyli Radoń i Kolasa , dla Włókniarza Konopelski i Kucharski.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 78 z 14 września 1953 [1]

"Ogniwo — Włókniarz 2:2 (2:1) Zespól II ligowy nie potrafił wykorzystać swej przewagi" -

Już po raz drugi w bieżącym roku I-ligowa drużyna Ogniwa nie może się uporać z 11-ligowym Włókniarzem.

Znajdujący się we czwartek na stadionie Ogniwa nieliczni widzowie odnosili chwilami wrażenie, że znajdują się na ...meczu hokejowym. Każdy upadek gracza kończył się kilkumetrową jazdą na rozmokłym boisku. W takich warunkach obie drużyny zagrały bardzo słabo, nie widziało się żadnych przemyślanych kombinacji, wszystkie akcje rwały się jeszcze przed polem bramkowym. Zawodnicy obu zespołów nie wysilali się zbytnio I z zasady nie walczyli o piłkę. Pracowitością wyróżnili się jedynie Radoń i Kolasa w Ogniwie oraz Feluś i Halemba we Włókniarzu. Zawodnicy Włókniarza grali niezbyt czysto, a sędzia Syc rzadko reagował na ich nieprzepisową grę. W obu zespołach najsłabszymi liniami był atak, który momentami kompletnie gubił się pod bramką. Dotyczy to specjalnie Włókniarzy, którzy kilkakrotnie marnowali 109-proc. szanse na strzelanie bramki. Mecz rozpoczyna się pięknym rajdem Kolasy, który przejeżdża z piłką pól boiska i strzela, nieuchronnie z sześciu metrów Następuje kilka ataków włókniarzy, jednak ich napastnicy nie wykorzystują sytuacji. Druga bramka dla Ogniwa pada w 17 minucie w podobnych okolicznościach: Radoń podciąga z piłką z połowy boiska i z 10 metrów strzela precyzyjnie w lewy róg.

Pięć minut później po solowym rajdzie strzela Konopelski. Hymczak broni ale mokra piłka wypada mu z rąk i Konopelski dobija. Do przerwy utrzymuje się przewaga Włókniarza, ale strzały Halemby, Felusia i Nowaka — Hymczak przytomnie broni.

W drugiej połowie lekką przewagę uzyskują ponownie włókniarze, a grający po przerwie w bramce Ogniwa Kościółek ma kilku okazji pokazać swą klasę. Dopiero w 69 min. Kucharski przytomnie wykorzystuje błąd Skrzata 1 strzela. Źle ustawiony Kościółek nie miał nic do powiedzenia. W dalszej grze więcej okazji na poprawienie wyniku mają włókniarze, jednak Kościółek bardzo ładnie broni.

Składy drużyn: Włókniarz: Stroniarz, Derdziński, Wójcik, Piekulski, Jodłowski, Leśniak, Konopelski (Halemba), Feluś, Nowak, Bożek, Halemba (Kucharski). Ogniwo: Hymczak (Kościółek), Skrzat, Dudek, Glimas. Kożlak (Pawlikowski), Kolasa, Korzeniak (Wilczkiewicz). Rajtar, Ostrowski, (Strojny) Radoń. Wawrzusiak.

Bramki strzelili: dla Ogniwa Kolasa i Radoń, dla Włókniarza Konopelski i Kucharski.
Źródło: Echo Krakowa nr 218 z 12 września 1953

Mecze sezonu 1953

Dąbski Kraków 1953-03-01 Ogniwo MPK Kraków - Spójnia Kraków 2:2  Lechia Gdańsk 1953-03-15 Budowlani Gdańsk - Ogniwo MPK Kraków 0:0  Odra Opole 1953-03-22 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Opole 2:1  AKS Chorzów 1953-03-29 Budowlani Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Wisła Kraków 1953-04-12 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 4:2  Polonia Bytom 1953-04-19 Ogniwo Bytom - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Zagłębie Sosnowiec 1953-05-03 Stal Sosnowiec - Ogniwo MPK Kraków 3:1  Lech Poznań 1953-05-17 Kolejarz Poznań - Ogniwo MPK Kraków 1:0  Gwardia Warszawa 1953-05-23 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Warszawa 1:2  Górnik Radlin 1953-05-31 Górnik Radlin - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Ruch Chorzów 1953-06-06 Ogniwo MPK Kraków - Unia Chorzów 1:2  Wawel Kraków 1953-06-14 Ogniwo MPK Kraków - OWKS Kraków 0:1  Legia Warszawa 1953-06-21 Ogniwo MPK Kraków - CWKS Warszawa 0:3  Dąbski Kraków 1953-06-24 Ogniwo MPK Kraków - Spójnia KZPS 2:1  Dalin Myślenice 1953-07-12 Ogniwo Myślenice - Ogniwo MPK Kraków 0:5  Polonia Bytom 1953-07-26 Ogniwo MPK Kraków - Ogniwo Bytom 3:1  Wawel Kraków 1953-08-02 OWKS Kraków - Ogniwo MPK Kraków 2:1  Lechia Gdańsk 1953-08-09 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Gdańsk 2:0  Odra Opole 1953-08-15 Budowlani Opole - Ogniwo MPK Kraków 0:0  Garbarnia Kraków 1953-08-20 Włókniarz Kraków - Ogniwo MPK Kraków 3:2  AKS Chorzów 1953-08-23 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Chorzów 4:0  Legia Warszawa 1953-08-30 CWKS Warszawa - Ogniwo MPK Kraków 3:2  Garbarnia Kraków 1953-09-13 Ogniwo MPK Kraków - Włókniarz Kraków 2:2  Górnik Radlin 1953-09-27 Ogniwo MPK Kraków - Górnik Radlin 1:0  Wawel Kraków 1953-09-30 Ogniwo MPK Kraków - OWKS Kraków 3:0  Lech Poznań 1953-10-04 Ogniwo MPK Kraków - Kolejarz Poznań 2:1  Wisła Kraków 1953-10-08 Gwardia Kraków - Ogniwo MPK Kraków 3:0  Gwardia Warszawa 1953-10-11 Gwardia Warszawa - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Start Oldboye Kraków 1953-10-20 Ogniwo MPK Kraków - Oldboy Start 0:1  Ruch Chorzów 1953-10-31 Unia Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 0:0  Wisła Kraków 1953-12-06 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 5:1