1953-09-30 Ogniwo MPK Kraków - OWKS Kraków 3:0: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Cracovia | gosc = Wawel Kraków | gospodarz_owczesna_nazwa = Ogniwo MPK Kraków |...")

Linia 33: Linia 33:
|                        trener_gosc =
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = [[Władysław Kościołek|Kościółek]]<BR> [[Jerzy Słaboszowski|Słaboszewski]] <BR>[[Władysław Gędłek|Gędłek]] <BR> [[Tadeusz Glimas|Glimas]]<BR> [[Eugeniusz Mazur|Mazur]] <BR>[[Mieczysław Kolasa|Kolasa]]<BR> [[Juliusz Korzeniak|Korzeniak]]<BR>[[ Czesław Rajtar|Rajtar]]<BR> [[Józef Strojny|Strojny]] ([[Mieczysław Ostrowski|Ostrowski]])<BR>[[Julian Radoń|Radoń]] <BR> [[Mieczysław Wawrzusiak|Wawrzusiak]]

|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Echo Krakowskie 1953-10-02 235.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Echo Krakowa'' ]]
|      Tytul_artykulu = Ogniwo-OWKS 3:0 (1:0) w rozgrywkach o puchar „Dni Krakowa"

|              Autor =
|              Tresc =W ŚRODĘ rozegrano pierwsze zawody piłkarskie z cyklu spotkań o puchar „Dni Krakowa". Zmierzyly się drużyny Ogniwa i OWKS, przy czym wojskowi wystawili do tego meczu rezerwową jedenastkę. Ogniwo natomiast wystąpiło w pełnym składzie z Kościółkiem w bramce, Słaboszewskim, Gędłkiem i Glimasem w obronie. Mazurem i Kolasą w pomocy oraz Korzeniakiem, Rajtarem, Strojnym, Radoniem i Wawrzusiakiem w ataku. Po przerwie Strójnego zastąpił Ostrowski.
Drugi „garnitur" OWKS — ustępował ligowcom we wszystkich liniach.Najsłabiej zagrały formacje obronne, gdzie jedynie Hajduk I to tylko do przerwy dawał sobie radę z napastnikami Ogniwa. Bramkarz bronił niepewnie, a skrajni obrońcy pozwalali swobodnie hasać skrzydłowym Ogniwa. W ataku na dobrym poziomie zagrał tylko Dwernicki.
Na uznanie zasługuje jednak ambitna postawa piłkarzy OWKS, którzy starali się osiągnąć jak najbardziej korzystny dla siebie wynik. Ogniwo przeważało przez większą część spotkania, przy czym atak dochodził dość la iwo do korzystnych dla siebie sytuacji podbramkowych, z których wy korzystał zaledwie trzy. Kilkakrotnie, zwłaszcza przed przerwą, napastnicy Ogniwa będąc sam na sam z bramkarzem OWKS pudłowali z kilku metrów, a tylko jeden celny strzał Strojnego ugrzązł w siatce.
Po przerwie Kolasa po rajdzie z połowy boiska i minięciu kilku zawodników podwyższył wynik do 2:0, a strzelcem trzeciej bramki był Radoń.

Ogniwo zwycięża OWKS 3.0 (1:0)

We wczorajszym moczu puchar „Dni Krakowa” pierwszoligowe Ogniwo miało za przeciwniku druga drużynę OWKS, ponieważ cała niemal pierwsza jedenastka wyjechała do Warszawy, skąd wraz z CWKS udaje cię do Pragi na niedzielne spotkanie międzynarodowe Armia Czechosłowacka — Wojsko Polskie.
Napastnicy Ogniwa na skutek błędów obrony wojskowych mieli wiele dogodnych okazji do zdobycia bramek, wykorzystali jednak tylko trzy, zapewniając sobie zwycięstwo. Strzelcami zwycięskich bramek byli: Strojny, grający w pierwszej połowie na środku ataku, Kolasa oraz Radoń.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 234 z 1 października 1952

"Ogniwo-OWKS 3:0 (1:0) w rozgrywkach o puchar „Dni Krakowa"" -

Ogniwo-OWKS 3:0 (1:0) w rozgrywkach o puchar „Dni Krakowa"

Drugi „garnitur" OWKS — ustępował ligowcom we wszystkich liniach.Najsłabiej zagrały formacje obronne, gdzie jedynie Hajduk I to tylko do przerwy dawał sobie radę z napastnikami Ogniwa. Bramkarz bronił niepewnie, a skrajni obrońcy pozwalali swobodnie hasać skrzydłowym Ogniwa. W ataku na dobrym poziomie zagrał tylko Dwernicki. Na uznanie zasługuje jednak ambitna postawa piłkarzy OWKS, którzy starali się osiągnąć jak najbardziej korzystny dla siebie wynik. Ogniwo przeważało przez większą część spotkania, przy czym atak dochodził dość la iwo do korzystnych dla siebie sytuacji podbramkowych, z których wy korzystał zaledwie trzy. Kilkakrotnie, zwłaszcza przed przerwą, napastnicy Ogniwa będąc sam na sam z bramkarzem OWKS pudłowali z kilku metrów, a tylko jeden celny strzał Strojnego ugrzązł w siatce.

Źródło: Echo Krakowa nr 235 z 2 października 1953

Mecze sezonu 1953

Dąbski Kraków 1953-03-01 Ogniwo MPK Kraków - Spójnia Kraków 2:2  Lechia Gdańsk 1953-03-15 Budowlani Gdańsk - Ogniwo MPK Kraków 0:0  Odra Opole 1953-03-22 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Opole 2:1  AKS Chorzów 1953-03-29 Budowlani Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Wisła Kraków 1953-04-12 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 4:2  Polonia Bytom 1953-04-19 Ogniwo Bytom - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Zagłębie Sosnowiec 1953-05-03 Stal Sosnowiec - Ogniwo MPK Kraków 3:1  Lech Poznań 1953-05-17 Kolejarz Poznań - Ogniwo MPK Kraków 1:0  Gwardia Warszawa 1953-05-23 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Warszawa 1:2  Górnik Radlin 1953-05-31 Górnik Radlin - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Ruch Chorzów 1953-06-06 Ogniwo MPK Kraków - Unia Chorzów 1:2  Wawel Kraków 1953-06-14 Ogniwo MPK Kraków - OWKS Kraków 0:1  Legia Warszawa 1953-06-21 Ogniwo MPK Kraków - CWKS Warszawa 0:3  Dąbski Kraków 1953-06-24 Ogniwo MPK Kraków - Spójnia KZPS 2:1  Dalin Myślenice 1953-07-12 Ogniwo Myślenice - Ogniwo MPK Kraków 0:5  Polonia Bytom 1953-07-26 Ogniwo MPK Kraków - Ogniwo Bytom 3:1  Wawel Kraków 1953-08-02 OWKS Kraków - Ogniwo MPK Kraków 2:1  Lechia Gdańsk 1953-08-09 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Gdańsk 2:0  Odra Opole 1953-08-15 Budowlani Opole - Ogniwo MPK Kraków 0:0  Garbarnia Kraków 1953-08-20 Włókniarz Kraków - Ogniwo MPK Kraków 3:2  AKS Chorzów 1953-08-23 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Chorzów 4:0  Legia Warszawa 1953-08-30 CWKS Warszawa - Ogniwo MPK Kraków 3:2  Garbarnia Kraków 1953-09-13 Ogniwo MPK Kraków - Włókniarz Kraków 2:2  Górnik Radlin 1953-09-27 Ogniwo MPK Kraków - Górnik Radlin 1:0  Wawel Kraków 1953-09-30 Ogniwo MPK Kraków - OWKS Kraków 3:0  Lech Poznań 1953-10-04 Ogniwo MPK Kraków - Kolejarz Poznań 2:1  Wisła Kraków 1953-10-08 Gwardia Kraków - Ogniwo MPK Kraków 3:0  Gwardia Warszawa 1953-10-11 Gwardia Warszawa - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Start Oldboye Kraków 1953-10-20 Ogniwo MPK Kraków - Oldboy Start 0:1  Ruch Chorzów 1953-10-31 Unia Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 0:0  Wisła Kraków 1953-12-06 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 5:1