Wersja z dnia 22:34, 29 paź 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)

Kraków, lodowisko Cracovii, al. Puszkina, niedziela, 7 grudnia 1958, 11:30

2

(1:0; 1:1; 2:1)

Opis zawodów

podczas meczu

"Zwycięstwo biało-czerwonych dobrym prognostykiem Cracovia - Naprzód Janów 4:2 (1:0,1:1,2:1)" -

Wczorajszy próbny galop hokeistów Cracovii wypadł okazale. Białoczerwoni pokonali w towarzyskim meczu zespól Naprzód Janów, który uważany jest za ich groźnego rywala w walce o I ligę.

Zwycięstwo to jest tym bardziej imponujące, że w zespo¬le Janowa wystąpili byli reprezentanci polscy Poleś i Wróbel I.W Cracovii natomiast zabrakło „asa atutowego" — Więcka, (choroba), a Kotaba wystąpił po niedawno: odbytej chorobie.
Zespół śląski posiadający świetne warunki treningowe ("Torkat") ustępował wczoraj i Cracovii tak pod względem techniki jak i poruszania się na lodzie. Przypuszczać należy, że jeżeli tylko utrzyma się lód. zespól białoczerwonych podniesie jeszcze bardziej swojej umiejętności hokejowe i będzie- jednym z najpoważniejszych kandydatów do ekstraklasy.
Wczorajszy mecz stał na, przeciętnym poziomie. Pierwsza i druga tercja prowadzone były w dość wolnym tempie. Napastnicy Cracovii zmarnowali w nich wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.
Goście atakowali dość sporadycznie z wypadów.
W trzeciej (najładniejszej) tercji Cracovia przyspieszyła tempo i często gościła pod ; bramką Ślązaków. Efektem te¬go były dwie bramki zdobyte z szybkich akcji.
W Cracovii wyróżnili się bramkarz Mruk, Kaleta, Goląbek i Korzeniak, a w Górniku Wróbel I i Poleś.
CRACOVIA: Mruk, Kaleta, Szwa- bentan, Dutkiewicz, Korzenlak, Radwański, Zbożeń, Drożdziewicz, Gołąbek, Kotaba, Montan.
JANÓW: Stachoń, Bajer, Polei, Michalski, .Tany, Wróbel I, Żurawski, Śmigielski, Wróbel II, Sedlaczek, Rurański, Guckl I, Stefański, Gucki II.
Bramki zdobyli: dla Cracovii Montan, Gołąbek, Dutkiewicz i Korzeniak, a dla Janowa Sedlaczek i Wróbel II.

Sędziowali: pp. Stachura i Kaliński Kraków. Widzów — 800.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 291 z 8 grudnia 1958