1960-10-05 Cracovia - krakowska liga okręgowa 4:3: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 24: Linia 24:
|                            sedzia = Kowalik
|                            widzow =
|                strzelcy_gospodarz =
|                strzelcy_gospodarz = <BR><BR>Kowalik<BR><BR>[[Andrzej Mikołajczyk|Mikołajczyk]]<BR>[[Jan Frasek|Frasek]]<BR>[[Jerzy Suder|Suder]]
|                            wyniki =
|                            wyniki = 0:1<BR>0:2<BR>1:2<BR>1:3<BR>2:3<BR>3:3<BR>4:3
|                        sklad_gosc =
|                        sklad_gosc = Kapciński (Królikowski)<BR>Drozdowski<BR>Kowalczyk (Chrząścik)<BR>Pijanowski<BR>Warmus (Świder)<BR>Grządziel<BR>Ćwiertnia<BR>Jagielczuk (Manecki)<BR>Nalepka (Pecka)<BR>Oberjanek<BR>Bucki
}}
}}
=== Zapowiedź meczu ===
Linia 42: Linia 42:

=== Opis meczu ===
{{opis stub}}
Wobec niespełna ?000 widzów rozegrany został wczoraj w Krakowie mecz piłkarski między Cracovią i reprezentacją młodzieżową ligi okręgowej, zakończony nikłym zwycięstwem przodownika II ligi 4:3 (1:2). Sptokanie miało charakter sparringowy, stąd duże zmiany w obu zespołach po przerwie i stąd średni wysiłek, wkładany przez zawodników w grę.

Młodzież III-ligowa przystąpiła do gry z wielkim zapałem, toteż na bramkę Pawłowskiego szedł od pierwszej minuty atak za atakiem. Szybkimi rajdami popisywał się zwłaszcza Bucki, dobre zagrania miał Nalepka. W pomocy na wyróżnienie zasłużył Warmus. Osłabiona w linii pomocy Cracovia nie potrafiła uchronić się w pierwszych 35 minutach przed utratą dwóch bramek, zdobytych przez Nalepkę (po pięknym rajdzie z połowy boiska) i Jagielczuka (w zamieszaniu podbramkowym). Jedyną bramkę dla Cracovii zdobył do przerwy Kowalik (ładna główka).

Zmiany dokonane w obydwu drużynach w czasie przerwy wyszły na korzyść Cracovii. Biało-czerwoni wkładają teraz do gry więcej serca i walczą o piłkę ambitnie. Mimo to III-ligowcy zdobywają jeszcze trzecią bramkę ze strzału Pecki, i dopiero teraz Cracovia odpowiada na nią trzema bramkami, zdobytymi przez Mikołajczyka, Fraska i Sudera. W ostatnim kwadransie gra toczy się już w zupełnym mroku, toteż sędzia p. Kowalik skrócił mecz o 5 minut. Reprezentanci III ligi mogli się w pewnych okresach podobać, zwłaszcza w linii ataku, po przerwie słabo zagrała ich pomoc. Cracovia miała okazję wykazać, że posiada utalentowaną młodzież.

Wersja z 14:51, 24 mar 2009