|                            godzina = 15:30
|                            miejsce = [[stadion Cracovii]]
|                            sedzia =
|                            sedzia = Kowalik
|                            widzow =
|                strzelcy_gospodarz =
|                strzelcy_gospodarz = <BR><BR>[[Janusz Kowalik|Kowalik]]<BR><BR>[[Andrzej Mikołajczyk|Mikołajczyk]]<BR>[[Jan Frasek|Frasek]]<BR>[[Jerzy Suder|Suder]]
|                            wyniki =
|                            wyniki = 0:1<BR>0:2<BR>1:2<BR>1:3<BR>2:3<BR>3:3<BR>4:3
|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = Pawłowski ([[Leopold Michno|Michno]])<BR> [[Roman Durniok|Durniok]]<BR> [[Jan Śliwa|Śliwa]]<BR> [[Andrzej Rewilak|Rewilak]]([[Jerzy Kłaput|Kłaput]])<BR> [[Stanisław Pukała|Pukała]]<BR> ([[Zygmunt Malarz|Malarz]])<BR> [[Edward Buda|Buda]] ([[Waldemar Jarczyk|Jarczyk]])<BR> [[Jerzy Swoboda|Swoboda]]<BR> [[Jerzy Suder|Suder]]<BR> [[Jan Frasek|Frasek]] ([[Zbigniew Banasik|Banasik]])<BR> [[Andrzej Mikołajczyk|Mikołajczyk]]<BR>[[Janusz Kowalik|Kowalik]]([[Jan Frasek|Frasek]])
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc =
|                        sklad_gosc = Kapciński (Królikowski)<BR>Drozdowski<BR>Kowalczyk (Chrząścik)<BR>Pijanowski<BR>Warmus (Świder)<BR>Grządziel<BR>Ćwiertnia<BR>Jagielczuk (Manecki)<BR>Nalepka (Pecka)<BR>Oberjanek<BR>Bucki
|              Tresc =

Wobec niespełna ?000 widzów rozegrany został wczoraj w Krakowie mecz piłkarski między Cracovią i reprezentacją młodzieżową ligi okręgowej, zakończony nikłym zwycięstwem przodownika II ligi 4:3 (1:2). Sptokanie miało charakter sparringowy, stąd duże zmiany w obu zespołach po przerwie i stąd średni wysiłek, wkładany przez zawodników w grę.

Młodzież III-ligowa przystąpiła do gry z wielkim zapałem, toteż na bramkę Pawłowskiego szedł od pierwszej minuty atak za atakiem. Szybkimi rajdami popisywał się zwłaszcza Bucki, dobre zagrania miał Nalepka. W pomocy na wyróżnienie zasłużył Warmus. Osłabiona w linii pomocy Cracovia nie potrafiła uchronić się w pierwszych 35 minutach przed utratą dwóch bramek, zdobytych przez Nalepkę (po pięknym rajdzie z połowy boiska) i Jagielczuka (w zamieszaniu podbramkowym). Jedyną bramkę dla Cracovii zdobył do przerwy Kowalik (ładna główka).

Zmiany dokonane w obydwu drużynach w czasie przerwy wyszły na korzyść Cracovii. Biało-czerwoni wkładają teraz do gry więcej serca i walczą o piłkę ambitnie. Mimo to III-ligowcy zdobywają jeszcze trzecią bramkę ze strzału Pecki, i dopiero teraz Cracovia odpowiada na nią trzema bramkami, zdobytymi przez Mikołajczyka, Fraska i Sudera. W ostatnim kwadransie gra toczy się już w zupełnym mroku, toteż sędzia p. Kowalik skrócił mecz o 5 minut. Reprezentanci III ligi mogli się w pewnych okresach podobać, zwłaszcza w linii ataku, po przerwie słabo zagrała ich pomoc. Cracovia miała okazję wykazać, że posiada utalentowaną młodzież.

}}
{{Artykul
|  Tytul_wydawnictwa = Gazeta Krakowska
|              Numer = 237
|              Dzien = 5
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Gazeta_Krakowska_1960-10-05_237_2.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Gazeta Krakowska'' ]]

|      Tytul_artykulu = W sparringowym meczu z Cracovią III ligowcy zaimponowali

|              Tresc = Rozegrany wczoraj na stadionie Cracovii mecz piłkarski pomiędzy drużynę Cracovii i reprezentacją młodzieżową okręgu krakowskiego złożoną z zawodników III ligi zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych w stosunku 4:3. Bramki dla Cracovii zdobyli; Kowalik w 36 min. Mikołajczyk w 58 min. Frasek w 60 min. i Suder w 62 min. gry. Dla reprezentacji młodzieżowej: Nalepka w 13 min., Jagielczuk w 35 mm. i Pecka w 57 min. gry. Sędziował p. Kowalik z Krakowa, widzów ok. 1000.<BR>
W pierwszej części spotkania Cracovia grająca w mocno rezerwowym składzie nie mogła u. porać się z ambitnie grającymi zawodnikami reprezentacji młodzieżowej opartej na zawodnikach Sandecji, Tarnovii, Unii Oświęcim i Wisły Ib. Nic dziwnego, że wynik do przerwy brzmi 2:1 na korzyść reprezentacji młodzieżowej. Po przerwie w obydwu drużynach następują dość duże zmiany. Cracovia wyraźnie wzmocniona zwłaszcza w linii pomocy zaczyna grać składniej aniżeli do przerwy. Mimo to w 57 min. gry Pecka zdobywa trzecią bramkę dla reprezentacji młodzieżowej. Ale to było wszystko na co zdobyli się w tym meczu ambitni zawodnicy reprezentujący III ligę. Natychmiastowy kontratak Cracovii Mikołajczyk kończy celnym strzałem i jest już tylko 2:3. W dwie minuty potem Frasek wyrównuje, a w 62 min. Suder ustala wynik spotkania na 4:3. Zanosi się na pogrom reprezentacji młodzieżowej ale niecelne strzały napastników Cracovii sprawiają, te wynik do końca zawodów nie ulega zmianie. Warto też zanotować, że w 62 min. gry Durniok nie wykorzystał rzutu karnego.<BR>
Drużyny grały w następujących składach. Cracovia: Pawłowski (Michno), Durniok. Śliwa, Rewilak, (Kłaput), Pukała, (Malarz), Buda, (Jarczyk), Swoboda Suder, Frasek, (Banasik), Mikołajczyk, Kowalik(Frasek).<BR>
Reprezentacja młodzieżowa: Kapciński, (Królikowski), Drozdowski, Kowalczyk (Chrząścik), Pijanowski, Wartnus, Świder, Grządziel, Ćwiertnia, Jagielczuk, (Manecki), Nalepka, (Pecka)) Oberjanek i Bucki, (js)

}}

{{Artykul
{{opis stub}}
|  Tytul_wydawnictwa = Echo Krakowa
|              Numer = 234
|                Skan = [[Grafika:Echo_Krakowa_1960-10-06_234_1.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Echo Krakowa'' cz.1 ]]
|      Tytul_artykulu = Po ładnej grze... Piłkarze Cracovii wygrali z kadrą młodzieżową

|              Tresc =Wczoraj w Krakowie zostało rozegrane spotkanie piłkarskie pomiędzy ligowa Cracovią a kadrę młodzieżowa okręgu krakowskiego. Mecz wygrali biało-czerwoni 4:3 (1:2). Bramki zdobyli, dla zwycięzców — Kowalik, Swoboda, Prasek, Suder, dla pokonanych — Nalepa, Jagielczuk i Pecka. Sędziował p. Kowalik z Krakowa. Widzów ok. 1500.

CRACOVIA: Tabor (Michno), Durniok, Śliwa, Rewilak (Kłaput), Pukała (Malarz), Buda (Jarczyk), Swoboda, Suder (Banasik), Frasek (Suder), Mikołajczyk, Kowalik (Frasek).
KADRA MŁODZIEŻOWA OKRĘGU KRAKOWSKIEGO: w bramce — Kapciński (Unia Oświęcim) po przerwie Królikowski (Sandecja), na obronie — Drozdowski (Unia Oświęcim), Kowalczyk (Wisła), po przerwie Chrząścik (Wawel), oraz Pijanowski (Tarnovia), w pomocy — Warmus (Wisła), Świder (Wisła)
po przerwie Grządziel (Sandecja), w ataku — Ćwiertnia (Beskid Andrychów), Jagielczuk (Tarnovia) po przerwie Manecki (Urna Oświęcim), Nalepa (Unia Oświęcim), po przerwie Pecka (Tarnovia) oraz Oberjanek i Bucki (obaj Sandecja).

Spotkanie miało wprawdzie charakter treningowy, niemniej z całą satysfakcją możemy stwierdzić, że stało na niezłym poziomie. W pierwszej części gry stroną atakującą była drużyna zestawiona przez kapitana związkowego KOZPN — płk H. Reymana i trenera koordynatora, inż. Wł. Stiasnego. Po przerwie przeważała Cracovia. Oczywiście wynikło to z tego, że początkowo Cracovia grała w rezerwowym składzie przeciwko najlepszej jedenastce kadry, a później widzieliśmy już w teamie biało-czerwonych niemal pełny skład ligowy, natomiast w kadrze nastąpiły zmiany mające na celu wypróbowanie wszystkich zawodników.
A oto krótka historia spotkania: Kadrowicze, przeprowadzają całkiem składne ataki i w 7 min. Bucki centruje do Nalepy, który przejmuje piłkę na głowę 1 zdobywa prowadzenie. Bramkarz Tabor był tu całkowicie bez winy. Kontratak Cracovii i Frasek ostro strzela, ale piłka przechodzi tuż obok słupka. W 14 min. Tabor popisuje się kapitalną obroną ostrego strzału Oberjanka pod poprzeczkę 1 wybija piłkę na róg. W 35 min. kapituluje jednak po raz drugi, bowiem groźny strzał. Jaglelcźuka odbija niefortunnie Buda a piłka zmienia kierunek i wpada w przeciwny róg bramki. 2:0 dla kadrowiczów. Ale natychmiast następuje kontratak i po centrze Sudera do piłki wyskakuje Kowalik, pewnie przejmuje piłkę na głowę i... bramka. Tuż przed przerwą Tabor jeszcze raz popisuje się efektowną robinsonadą wybijając piłkę na róg po silnym strzale Oberjanka.

Po przerwie następują wspomniane wyżej zmiany i teraz biało-czerwoni opanowują pole gry. Pomocnicy Jarczyk 1 Malarz zasilają kwintet ofensywny wieloma precyzyjnymi piłkami. W kadrze pod nieobecność Kowalczyka na sto-jerze, na przedpolu bramki Królikowskiego dochodzi do gorących spięć. Bramkarz Sandecji dwoi się troi, ale mimo to bramki padają jedna za drugą. Wprawdzie w 55 min. Pecka zdobywa dla teamu młodzieżowego 3 bramkę, ale już a chwilę jest 3:2, bowiem Swoboda w pełnym biegu posłał piłkę v samo okienko. W 55 min. Frasek wykorzystał nieporozumienie obrońców z bramkarzem i zdobył wyrównanie, a w 37 min. Suder w zamieszaniu podbramkowym zdobywa decydującą. 4 bramkę. W końcówce biało-czerwoni oddają na bramkę przeciwnika wiele groźnych strzałów, ale wynik nie ulega zmianie. Tuż przed końcem spotkania Durniok nie wykorzystuje nawet rzutu karnego, podyktowanego za faul Warmusa na Suderze i posyła piłkę tuż nad składaniem słupka z poprzeczką.

A oto dwugłos trenerów — M. Matyas (Cracovia):

Inż. Wł. Stiasny (kadra młodzieżowa): — W zespole jest wielu utalentowanych zawodników, Trzon drużyny, przed nadchodzącymi spotkaniami finałowymi o Puchar inż. Przeworskiego, oparty będzie na zawodnikach grających w pierwszej części meczu. Aby się upewnić co do formy poszczególnych graczy musiałem po przerwie wypróbować rezerwowych.

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.2

CRACOVIA: Tabor (Michno), Durniok, Śliwa, Rewilak (Kłaput), Pukała (Malarz), Buda (Jarczyk), Swoboda, Suder (Banasik), Frasek (Suder), Mikołajczyk, Kowalik (Frasek). KADRA MŁODZIEŻOWA OKRĘGU KRAKOWSKIEGO: w bramce — Kapciński (Unia Oświęcim) po przerwie Królikowski (Sandecja), na obronie — Drozdowski (Unia Oświęcim), Kowalczyk (Wisła), po przerwie Chrząścik (Wawel), oraz Pijanowski (Tarnovia), w pomocy — Warmus (Wisła), Świder (Wisła) po przerwie Grządziel (Sandecja), w ataku — Ćwiertnia (Beskid Andrychów), Jagielczuk (Tarnovia) po przerwie Manecki (Urna Oświęcim), Nalepa (Unia Oświęcim), po przerwie Pecka (Tarnovia) oraz Oberjanek i Bucki (obaj Sandecja).

Spotkanie miało wprawdzie charakter treningowy, niemniej z całą satysfakcją możemy stwierdzić, że stało na niezłym poziomie. W pierwszej części gry stroną atakującą była drużyna zestawiona przez kapitana związkowego KOZPN — płk H. Reymana i trenera koordynatora, inż. Wł. Stiasnego. Po przerwie przeważała Cracovia. Oczywiście wynikło to z tego, że początkowo Cracovia grała w rezerwowym składzie przeciwko najlepszej jedenastce kadry, a później widzieliśmy już w teamie biało-czerwonych niemal pełny skład ligowy, natomiast w kadrze nastąpiły zmiany mające na celu wypróbowanie wszystkich zawodników. A oto krótka historia spotkania: Kadrowicze, przeprowadzają całkiem składne ataki i w 7 min. Bucki centruje do Nalepy, który przejmuje piłkę na głowę 1 zdobywa prowadzenie. Bramkarz Tabor był tu całkowicie bez winy. Kontratak Cracovii i Frasek ostro strzela, ale piłka przechodzi tuż obok słupka. W 14 min. Tabor popisuje się kapitalną obroną ostrego strzału Oberjanka pod poprzeczkę 1 wybija piłkę na róg. W 35 min. kapituluje jednak po raz drugi, bowiem groźny strzał. Jaglelcźuka odbija niefortunnie Buda a piłka zmienia kierunek i wpada w przeciwny róg bramki. 2:0 dla kadrowiczów. Ale natychmiast następuje kontratak i po centrze Sudera do piłki wyskakuje Kowalik, pewnie przejmuje piłkę na głowę i... bramka. Tuż przed przerwą Tabor jeszcze raz popisuje się efektowną robinsonadą wybijając piłkę na róg po silnym strzale Oberjanka.

A oto dwugłos trenerów — M. Matyas (Cracovia): — W pierwszej części meczu wypróbowałem kilku rezerwowych zawodników, z których dobrze zagrał w pomocy — Pukała i w bramce — Tabor. Później wystąpiła już ligowa jedenastka, jedynie bez Konopelskiego oraz Kowalika. Tego ostatniego nie chciałem przemęczać przed nadchodzącymi spotkaniami mistrzowskimi. Na ogół jestem zadowolony z drużyny, większość grała dobrze.

Źródło: Echo Krakowa nr 234 z 6 października 1960

Mecze sezonu 1960

Cracovia_herb 1960 Trening Noworoczny  Dunajec Nowy Sącz 1960-02-23 Dunajec Nowy Sącz - Cracovia 1:3  Dąbski Kraków 1960-02-28 Cracovia - Dąbski Kraków 1:1  Hutnik Kraków 1960-03-05 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 1:2  Polska (juniorzy) 1960-03-06 Cracovia - Polska (juniorzy) 1:0  Kabel Kraków 1960-03-09 Cracovia - Kabel Kraków 1:0  Korona Kraków 1960-03-10 Korona Kraków - Cracovia 3:4  Stal Mielec 1960-03-13 Cracovia - Stal Mielec 3:2  Hutnik Trzebinia 1960-03-16 Hutnik Trzebinia - Cracovia 1:3  Wawel Kraków 1960-03-20 Cracovia - Wawel Kraków 2:0  Piast Gliwice 1960-03-27 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Hutnik Trzebinia 1960-03-30 Hutnik Trzebinia - Cracovia 3:2  Wawel Wirek 1960-04-03 Wawel Wirek - Cracovia 0:0  Polonia Bytom 1960-04-09 Cracovia - Polonia Bytom 2:3  Wisła Kraków 1960-04-18 Wisła Kraków - Cracovia 2:0  Warta Poznań 1960-04-24 Warta Poznań - Cracovia 3:0  Spartak Płowdiw 1960-04-27 Cracovia - Spartak Płowdiw 0:2  Górnik Radlin 1960-05-08 Cracovia - Górnik Radlin 3:0  Stal Rzeszów 1960-05-14 Stal Rzeszów - Cracovia 1:0  Garbarnia Kraków 1960-05-22 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:0  Karpaty Krosno 1960-05-28 Cracovia - Legia Krosno 4:1  Concordia Knurów 1960-06-01 Concordia Knurów - Cracovia 1:1  Unia Tarnów 1960-06-04 Cracovia - Unia Tarnów 3:2  Naprzód Lipiny 1960-06-12 Naprzód Lipiny - Cracovia 1:2  Stal Mielec 1960-06-19 Stal Mielec - Cracovia 0:0  Zawisza Bydgoszcz 1960-06-25 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 2:1  Odra Opole 1960-07-09 Odra Opole - Cracovia 0:2  Unia Racibórz 1960-07-10 Cracovia - Unia Racibórz 4:2  Ruch Chorzów 1960-07-22 Cracovia - Ruch Chorzów 3:3  Piast Gliwice 1960-07-31 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Wawel Kraków 1960-08-07 Wawel Kraków - Cracovia 2:4  Start Bielsko-Biała 1960-08-15 Start Bielsko-Biała - Cracovia 2:4  Spartak Warna 1960-08-17 Cracovia - Spartak Warna 2:0  Kmita Zabierzów 1960-08-21 Kmita Zabierzów - Cracovia 3:4  Górnik Radlin 1960-08-27 Górnik Radlin - Cracovia 0:0  Stal Rzeszów 1960-09-03 Cracovia - Stal Rzeszów 2:0  Wawel Wirek 1960-09-10 Cracovia - Wawel Wirek 4:1  Karpaty Krosno 1960-09-18 Legia Krosno - Cracovia 1:0  Garbarnia Kraków 1960-09-24 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:1  Concordia Knurów 1960-10-02 Cracovia - Concordia Knurów 9:2  Krakowska liga okręgowa 1960-10-05 Cracovia - krakowska liga okręgowa 4:3  Unia Tarnów 1960-10-16 Unia Tarnów - Cracovia 1:1  Naprzód Lipiny 1960-10-30 Cracovia - Naprzód Lipiny 1:2  Wisła Kraków 1960-11-06 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Polska (juniorzy) 1960-11-10 Cracovia - Reprezentacja młodzieżowa 2:2  Ruch Chorzów 1960-11-20 Cracovia - Ruch Chorzów 3:5  Lublinianka Lublin 1960-11-27 Lublinianka Lublin - Cracovia 1:3  Cracovia_herb 1960-12-04 Cracovia - Cracovia II 5:0  Hutnik Kraków 1960-12-11 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 2:4