1962-04-11 SKA Lwów - Cracovia 2:2: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 103: Linia 103:
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Lwowskaja_Prawda_1962-04-12.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Lwowskaja Prawda'']]
|      Tytul_artykulu =
|      Tytul_artykulu = MIĘDZYNARODOWY MECZ PIŁKI NOŻNEJ
|              Autor =
|              Tresc =

(przetłumacz z j. rosyjskiego)
Wczoraj we Lwowie na stadionie Wojskowego Klubu Sportowego odbył się międzynarodowy towarzyski mecz piłki nożnej. Gośćmi drużyny SKA Lwów była polska drużyna Cracovia. W Polsce Cracovia już dwa lata grają w pierwszej lidze mistrzostw kraju (klasa “A”). Jak wiadomo, przed przybyciem do nas, polscy piłkarze w Kijowie zmierzyli się z mistrzem kraju Dynamo Kyiv. <BR>
...Tysiące widzów kibicuje zawodnikom wychodzącym na boisko. Od pierwszych minut zaczęła się zacięta walka. W 9. minucie środkowy napastnik gości S.Szymczyk otwiera wynik spotkania. Po pięciu minutach V.Ivanyuk wrzucił piłkę w pole karne, a  A.Pukacz świetnie uderzył pod poprzeczkę, wyrównując wynik. W drugiej połowie S.Szymczyk znowu dał swojej drużynie prowadzenie. Stało się to w 37. minucie. Gospodarzom groziła porażka. Dopiero w samej końcówce meczu obrońca I. Kabanov potrafił doprowadzić do remisu. Końcowy rezultat 2-2.<BR>
Mecz rozegrano w towarzyskiej atmosferze. Obie drużyny pokazały dobrze zgrany, przemyślany występ.

Remis piłkarzy Cracovii we Lwowie

SKA Lwowo (sic! - przyp.red.) - Cracovia 2:2 (1:1) Drużyna piłkarska Cracovii, która przebywa na tournée w ZSRR, rozegrała tam drugie spotkanie. Przeciwnikiem biało-czerwonych byli piłkarze II-ligowego SKA Lwowo (sic!). Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 (1:1). Krakowianie byli zespołem lepszym i przez większą część spotkania mieli przewagę. Przy stanie 1:1 w 70 min. Hausner uzyskał bramkę dla swych barw, nie została ona jednak uznana przez sędziego. Bramki dla Cracovii zdobył Szymczyk, dla gospodarzy Kabanow i Puziacz.
Źródło: Dziennik Polski nr 87 z 12 kwietnia 1962 [1]

"Cracovia remisuje we Lwowie" -

Cracovia remisuje we Lwowie

Lwów (tel. wł) Drugie spotkanie piłkarze Cracovii podczas tournće po ZSRR rozegrali wczoraj we Lwowie. Przeciwnikiem Cracovii był tamtejszy zespół SKA-drużyna zajmująca aktualnie 4 miejsce w lI lidze.

Krakowianie występowali wczoraj w eksperymentalnym zestawieniu bez kontuzjowanych w pierwszym meczu Pietrasińskiego, Marciniaka i Antczaka.
Cracovia: Stroniarz, Durniok, Rewilak, Konopelski, Malarz, Buda, Hausner, Zuska, Szymczyk, Jarczyk, Mikołajczyk.
„Biało-czerwoni” przez większą część meczu posiadali przewagę i stale prowadzali różnicy i bramki. W 70 min Hausner uzyskał bramkę, która dałaby Cracovii zwycięstwo, lecz niestety sędzia nie uznał jej.
Najlepszym zawodnikiem Cracovii był ponownie bramkarz Stroniarz, obok niego wyróżnił się: Hausner, Mikołajczyk, Szymczyk.

Bramki dla Cracovii zdobył Szymczyk w 7 i 82 min, dla gospodarzy: Puziacz w 16 min oraz Kabanow w 90 min.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 87 z 12 kwietnia 1962

"MIĘDZYNARODOWY MECZ PIŁKI NOŻNEJ" -
Lwowskaja Prawda

MIĘDZYNARODOWY MECZ PIŁKI NOŻNEJ

Relacja z meczu w dzienniku Lwowskaja Prawda

...Tysiące widzów kibicuje zawodnikom wychodzącym na boisko. Od pierwszych minut zaczęła się zacięta walka. W 9. minucie środkowy napastnik gości S.Szymczyk otwiera wynik spotkania. Po pięciu minutach V.Ivanyuk wrzucił piłkę w pole karne, a A.Pukacz świetnie uderzył pod poprzeczkę, wyrównując wynik. W drugiej połowie S.Szymczyk znowu dał swojej drużynie prowadzenie. Stało się to w 37. minucie. Gospodarzom groziła porażka. Dopiero w samej końcówce meczu obrońca I. Kabanov potrafił doprowadzić do remisu. Końcowy rezultat 2-2.

Źródło: Lwowskaja Prawda 12 kwietnia 1962