"Po zwycięstwie 1:0 nad Zawiszą
Cracovia w półfinale pucharu" -

Po zwycięstwie 1:0 nad Zawiszą
Cracovia w półfinale pucharu

I tym razem Cracovia nie popisała się. Odniosła co prawda zwycięstwo 1:0 (0:0) w Pucharze Polski nad Zawiszą Bydgoszcz, ale jakież to było zwycięstwo.

[...]
Ani wygrana Cracovii nie była imponująca, ani tym bardziej w wielkim stylu Cracovia wymęczyła zwycięstwo. Tymczasem sobotni przeciwnik białoczerwonych nie dysponował ani jedną pełnowartościową formacją, nie było tam właściwie piłkarza z prawdziwego zdarzenia. Wydawało się więc, że z tak grającą Zawiszą Cracovia odniesie wysokie zwycięstwo. Ale gdzie tam! Do przerwy obydwie jedenastki prześcigały się w nieudolnościach, a mecz był tak mało interesujący, że nieliczni kibice Cracovii żałowali prawdopodobnie, że w ogóle przyszli na stadion. Poprawiło się nieco po przerwie. Krakowscy piłkarze zaczęli jakoś żywiej poruszać się po boisku, lepiej było także ze strzałami (do przerwy na bramkę Zawiszy oddano tylko jeden groźny strzał), było kilka ciekawszych sytuacji podbramkowych. A od momentu, kiedy w 62 min. Jarczyk po nieudolnym zagraniu jednego z bydgoskich obrońców prawie wjechał z piłką do pustej bramki Wojciechowskiego, zaczęli grać wreszcie i bydgoszczanie. Kilkakrotnie wydawało się nawet, że już, już padnie wyrównanie - jednak napastnicy Zawiszy mieli tak słabe pojęcie o strzelaniu, że wszystkie niebezpieczeństwa omijały bramkę Stroniarza.

Tak więc Cracovia wygrała swój ćwierćfinał w Pucharze Polski i odbędzie spotkanie półfinałowe. Jeżeli jednak zademonstruje w dalszych rozgrywkach taką formę jak wczoraj, trudno przypuścić, abyśmy drużynę tę zobaczyli w meczu finałowym. Choć II-ligowa Cracovia na pewno chciałaby w ten sposób zrehabilitować się za niepowodzenia w ekstraklasie.
Źródło: Dziennik Polski nr 161 z 8 lipca 1962 [1]

"Piłkarze Graco w w półfinale Pucharu Polski" -

Piłkarze Graco w w półfinale Pucharu Polski

W sobotę biało-czerwoni w ćwierćfinałowym meczu o Puchar Polski pokonali dru¬żynę Zawiszy 1:0 (0:0). Jedyną bramkę meczu zdobył Jarczyk w 62 min.

CRACOVIA wystąpiła do tego spotkania w następującym składzie: Stroniarz, Rewilak, Szymczyk, Mikołajczyk, Malarz, Buda, Nowak, Marciniak, Jarczyk, Kowalik, Ziabka.
ZAWISZA: Wojciechowski, Biernacki, Fiodorow, Harmata, Ziółkowski, Szłinter, Kremer, Waligóra, Sułkowski, Łowkis (Ławiecki), Chmara.
Sędziował p. Starowiak z Katowic.
Cracovia zakwalifikowała się do półfinału rozgrywek o Puchar Polski, ale forma jaką zademonstrowała nie wzbudzała u widzów entuzjazmu. Tym smutniejsze to, że drugoligowy zespół Cracovii miał za przeciwnika drużynę ligi okręgowej.
Szczególnie do przerwy gra była nieciekawa. Napastnicy obu zespołów prześcigali się w nieudolnych zagraniach. W tym okresie, bramkarze byli rzadko zatrudniani.

W drugiej połowie gra nieco się ożywiła. Biało-czerwoni częściej atakowali bramkę Wojciechowskiego. Wreszcie w 62 min. Jarczyk po nieudolnym zagraniu obrońców bydgoskich zdobył bramkę. Bydgoszczanie kontratakowali i momentami wydawało się, że zdobędą wyrównanie. W decydujących momentach zawodziły jednak umiejętności strzeleckie.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 161 z 9 lipca 1962

"Zawisza przegrywa w Krakowie 0:1" -

Zawisza przegrywa w Krakowie 0:1

PIŁKARZE Cracovii pokonali na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz 1:0 (0:0). Jedyną bramkę zdobył w 62 min. Janczyk. Sędziował p. Storoniak z Katowic. Widzów ok. 4 tys.

CRACOVIA: Stroniarz — Rewilak, Szymczyk, Mikołajczyk — Malarz, Buda — Nowak, Marciniak, Jarczyk, Kowalik, Ziąbka. ZAWISZA: Wojciechowski — Biernacki, Fiodorow, Har-mata — Ziółkowski, Szlinter — Kromer, Waligóra, Sułkowski, Łowkis (Ławicki), Chmara.

Mecz nie stał na wysokim poziomie — to fakt. Niemniej w drugiej części gra była interesująca i obfitowała w wiele podbramkowych spięć. Trzeba tu powiedzieć, że równą w tym zasługę mają zawodnicy gospodarzy i gości. Kiedy bowiem Jarczyk odzwierciedlił wreszcie przewagę swego zespołu i po "kiksie” Fiodorowa przechwycił piłkę, uzyskując bramkę — goście przystąpili wreszcie do kontrofensywy. Wówczas nie było już mowy o skomasowanej obronie przeciwnika, przez którą trudno było przedtem sforsować piłkę biało-czerwonym. Akcje zaczęły się więc zmieniać jak w kalejdoskopie i obydwaj bramkarze mieli już do końca meczu spor? pracy.

Zwycięstwo Cracovii jest całkowicie zasłużone, bowiem odzwierciedla jej sporą przewagę do 60 min. gry. Niemniej w końcówce zarówno gospodarze mogli podwyższyć wynik na swoją korzyść jak i zejść z boiska jako pokonani, nie mówiąc już o remisie, który doprowadziłby do dogrywki. Jeśli bowiem goście mogą mówić o szczęściu, że nie utracili bramki w 71 lub 78 min. (najpierw ostry strzał Kowalika obronił z trudem Wojciechowski, a następnie wybił piłkę na róg po własnym wybiegu i dalekim strzale Marciniaka w kierunku pustej bramki), to również by li o krok od jej zdobycia. W 80 min. ostry strzał Waligóry obronił w pięknym stylu Stroniarz, a w 82 min. Sułkowski posłał piłkę obok słupka. kiedy miał przed sobą jedynie bramkarza Cracovii a znajdował się w odległości 8 m przed bramka.

W wyniku zwycięstwa nad Zawiszą, Cracovia awansowała do półfinału „Pucharu Polski” i najbliższym jej przeciwnikiem będzie jedenastka I-ligowego Zagłębia z Sosnowca. I to dobre, jeśli się zważy, że w tegorocznych rozgrywkach pucharowych „za burtą" znajduje się wiele renomowanych drużyn jak: mistrz Polski — Polonia Bytom, Legia, Wisła. Życzymy więc ^biało-czerwonym”, aby w „Pucharze Polski” zaszli jak najwyżej, rehabilitując się przynajmniej częściowo za opuszczenie szeregów ekstraklasy.
Źródło: Echo Krakowa nr 159 z 9 lipca 1962