1965-01-06 Cracovia - Sparta Motorlet Praga 4:11

Wersja z dnia 17:06, 1 gru 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = HC Sparta Praga | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_nazwa = Sparta Motorlet Praga | kolejka = | runda = | etap = | sezon = 1965 | rozgrywki = mecze towarzyskie |…")

Hokeiści Cracovii przegrywają ze Spartakiem-Motorled 4:11

WCZORAJ w Krakowie odbyło się międzynarodowe spotkanie hokejowe w którym Cracovia przegrana ze Spartakiem — Motorled (Praga) 4:11 (2:2, 1:5, 1:4). Bramki zdobyli, dla zwycięzców — Peter 3, Gottfried z oraz Komar, Oużednik, Horak, Eisel, Szembera i Leksa po 1, dla pokonanych — Montean 2 oraz A. Sięka i Piasecki po 1. Sędziowali pp. Nyc z Katowic i Ostrowski z Krakowa. Widzów ok. 1000.

Leader II ligi (grupa południowa) do połowy 2 tercji toczył wyrównany pojedynek z ostatnią drużyną ekstraklasy CSRS. Już ten fakt świadczy pozytywnie o grze Cracovii, która przecież przed paroma Laty przegrywała wysoko nawet z III-ligowymi drużynami CSRS.

Mecz stal na dobrym poziomie. Goście byli początkowo zaskoczeni wyśmienitą postawą przeciwnika, który początkowo prowadził z nimi 2:1. Jeszcze w 30 min. gry wynik brzmiał tylko 3:2 dla Spartaka i dopiero później nieuwaga obrońców krakowskich sprawiła, iż Czesi z solowych wypadów zdobyli większość bramek, aby ostatecznie wygrać 11:4. W zespole zwycięzców wyróżnili się: Peter, Leksa i Gottfried, u pokonanych: Gój w bramce (wszedł dopiero w III tercji 1 obronił kilka b. silnych strzałów) oraz Piasecki i Borowicz.
Źródło: Echo Krakowa nr 5 z 7 stycznia 1965