1965-01-16 Cracovia - Unia Krapkowice 22:6

Wersja z dnia 19:56, 28 lip 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''Cracovia - Unia Krapkowice 22:6'''<BR> ''I liga'' {{Zawody | dyscyplina = Piłka_ręczna | płeć = kobiety | poczatek_dzien = 16 |...")

Cracovia - Unia Krapkowice 22:6
I liga

"Dwa zwycięstwa pilkarek Cracovii" -

Dwa zwycięstwa pilkarek Cracovii

W sobotę w meczu o mis¬trzostwo I ligi szczypiórnistki Cracovii pokonały wysoko bardzo słaby zespół Unię Kropkowice 22:6 (13:4). Bramki dla Cracovii strzeliły: Gruca 7, Tobola 4, Smela i Popiel po 3, dla Unii Waliczek 3, Mianowska, Buchta i Jonek po 1. Zawodniczki Cracovii miały zdecydowaną przewagę i odniosły wysokie zwycięstwo.

Wczoraj przeciwnik był dużo groźniejszy. Odra Opole, dotychczasowy przodownik tabeli zaprezentował w Krakowie duże umiejętności. Zwłaszcza gra w strefie obrony była bardzo poprawna.
Ostatecznie zwyciężyła Cracovia 10:6 (4:4). Cenne punkty cieszą, gra jeszcze nie. Zaobserwowane wczoraj szkolne błędy, zespołu, a to niedokładne podania, złe rozwiązywanie taktycznych zagrywek i niechęć do strzału obniżają nieco noty.
W pierwszym okresie gry po celnych strzałach: Grucy, Smeli Cracovia prowadziła 2:0. Następnie Guzik i Tobola podwyższyły wynik na 4:1, to powinno wyeliminować nerwowość. Tak się niestety nie stało. Niecelne jadania Sowy, Popiel i Guzik umiejętnie przejmują zawodniczki Odry i w ostatnich sekundach pierwszej połowy wyrównują stan meczu na 4:4. Po przerwie Cracovia nadal gra bardzo nerwowo. Prowadzenie dla Cracovii zdobyła Smela. Do stanu meczu 6:6 szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną a raz na drugą stronę. Przytomne wejścia DO skrzydle Smeli i jej celne strzały zadecydowały o ostatecznym sukcesie.

Bramki dla Cracovii uzyskały: Smela 4, Guzik, Gruca po 2, Toboła i Popiel po 1, dla Odry Eckleid 3, Adamik, Glińska 4 Jasiek po 1. Spotkanie sędziował p. Milczek z Katowic.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 14 z 18 stycznia 1965