1965-11-10 Cracovia - Pomorzanin Toruń 3:5

Wersja z dnia 23:14, 5 gru 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = Pomorzanin Toruń | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_nazwa = | kolejka = | runda = | etap = | sezon = 1966 | rozgrywki = I liga | dzien = 10 |…")

Cracovia - Pomorzanin 3:5

W MECZU o mistrzostwo I ligi hokejowej Cracovia przegrała z Pomorzaninem Toruń 3:5 (0:2, 2:2, 1:1). Bramki zdobyli: dla gospodarzy — Drozd 2 oraz Migacz, dla gości — Wieczerzak 2 oraz Zieliński, Zebrowski i Żurawski po 1. Sędziowali pp. Sylwester i Promile (Katowice). Widzów ok. 2 tys.

Hokeiści Cracovii przegrali z leaderem ekstraklasy po zaciętej, i polnej krótkich spięć podbramkowych, grze. Gdyby nie brak wiary w siebie w I tercji i błąd sędziego Sylwestra, który powinien podyktować rzut karny za przewinienie gości, kto wie jakby wyglądał końcowy rezultat. W II i III tercji krakowianie raz po raz byli w ataku i mieli wicie dogodnych pozycji na zdobycie bramek. Tymczasem zdobyli tylko 2 w drugiej i 1 w trzeciej tercji, tracąc również 3 bramki. Szczególnie dobrą formę zaprezentowali młodzi zawodnicy biało-czerwonych Migacz i Kopczyński. Nieco słabiej niż zwykle bronił Gój. W zespole Pomorzanina jedynie Wieczerzak i Wawrzyński wyróżnili się na tafli.

Dziś hokeiści Cracovii grają z Polonią Bydgoszcz. Początek o godz 18.
Źródło: Echo Krakowa nr 263 z 11 listopada 1965