Gruca 1

podczas meczu

"Zmienna forma piłkarek Cracovii" -

Zmienna forma piłkarek Cracovii

Sporo nerwów kibiców kosztował sobotni występ piłkarek ręcznych Cracovii w spotkaniu I ligi z AZS Wrocław. Krakowianki wykazały formę nie licującą z pozycję lidera, nie licującą z poważnym kandydatem do tytułu mistrza Polski. Szablonowe akcje, oddawanie piłki bez walki przeciwniczkom, niecelne strzały oto główne, lecz nie wszystkie grzechy krakowianek. Wystarczyła szczelna defensywa i ambitna gra wrocławianek by wybić z konceptu drużynę krakowską. Gdyby w końcówce lepiej zagrały krakowianki taktycznie to nawet przy słabej grze zdobyłyby oba punkty. Na parę minut przed końcem Cracovia prowadziła 4:3 i nie potrafiła utrzymać tego wyniku. Mecz zakończył się remisem 4:4 (1:2). Bramki dla Cracovii zdobyły: Guzik 2, Smela 1 Gruca po 1.

We wczorajszym meczu z Odrę Opole Cracovia zagrała znacznie lepiej. Kilka akcji było przedniej marki, kilka bramek zdobyto z szybkich akcji. Aż dziw brał że to ta sama drużyna grała tak niemrawo z akademiczkami wrocławskimi.
Odra zbyt szybko zrezygnowała z walki o uzyskanie jak najkorzystniejszego wyniku. Były okresy gdy Cracovia w cięgli jednej minuty zdobywała trzy bramki. Jedne z najlepszych zawodniczek była wczorajsza solenizantka Zofia Guzik.

Mecz wygrała Cracovia 14:5 (7:3). Bramki dla Cracovii uzyskały: Guzik 5, Tobola 3. Smela 2. Piotrowska, Popiel, Pietrzkiewicz i Gruca po 1. Sędziował oba spotkania p. Gorsz (Katowice).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 114 z 16 maja 1966