:
2

"1Cztery punkty piłkarek Cracovii" -

1Cztery punkty piłkarek Cracovii

Przede wszystkim bramkarce Czopównie zawdzięcza Cracovia pomyślny rezultat w spotkaniu i ligi piłki ręcznej kobiet ze Startem Gdańsk. Nauczyliśmy jedenaście skutecznych interwencji Czopówny. Interwencji w sytuacjach bardzo groźnych.

Krakowianki ze strzałów Toboły i Smeli prowadziły 2:0. Była okazja do podwyższenia wyniku, Guzik nie wykorzystała jednak rzutu karnego. W pierwszej połowie Gronkowska uzyskała bramkę dla Startu.
Po zmianie stron w 35 min. Piotrowska podwyższyła wynik na 3:1. Wydawało się. że krakowianki odniosą łatwe zwycięstwo. Jednak w ostatniej minucie Starzewska strzeliła drugą bramkę dla Startu i mecz zakończył się nieznacznym zwycięstwem 3:2 (2:1) Cracovii. Mecz nie stał na dobrym poziomie. Za dużo niczyich piłek, za dużo gry pozycyjnej.

"W drugim spotkaniu Cracovia wygrała z Pogonią Szczecin 11:2 (4:1). Bramki dla Cracovii zdobyły: Smolą i Guzik po 3, Tobola 2. Gruca, Popiel 1 Tarada po 1. Mecz nie był interesujący. Gdyby Cracovia zagrała szybciej 1 bardziej opanowanie — wynik byłby jeszcze wyższy.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 246 z 17 października 1966