1969-10-11 Naprzód Janów - Cracovia 10:1

Wersja z dnia 21:22, 1 wrz 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)

1

(3:0; 4:1; 3:0)

"HOKEJ • HOKEJ • HOKEJ. Porażki Podhala i Cracovii" -

HOKEJ • HOKEJ • HOKEJ. Porażki Podhala i Cracovii

Bez punktu wracają z wyjazdowych spotkań na Śląsku hokeiści Podhala i Cracovii. Na zespół Cracovii nie liczyliśmy, natomiast przykrą niespodzianką sprawiło Podhale które przegrało w sobotę z Baildonem Katowice 5:6 (0:1, 4:3, 2:1), a wczoraj doznało kolejnej porażki z Janowem 1:4.

W pierwszym spotkaniu z Baildonem które było interesujące i stało na dobrym poziomie bramki dla Podhala zdobyli: Mrugała 3 i Kącik 1. Wczoraj w meczu z Naprzodem losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej tercji. W 18 min. gry gospodarze prowadzili już 4:1. W tym momencie trener Podhala zmienił słabo broniącego bramkarza Podhala St. Bizuba a na jego miejsce wszedł Polakiewicz który spisywał się dużo lepiej i nie przepuścił w pozostałych tercjach żadnej bramki. Jedyną bramkę dla Podhala zdobył J. Bizub.
Cracovia w pierwszym meczu doznała wysokiej porażki z Janowem 1:10 (3:0, 4:1, 3:0). Bramkę dla Cracovii zdobył Sięka.

Wczoraj Cracovia przegrała z Baildonem 0:5 (0:1, 0:1, 0:3).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 237 z 6 października 1969

• 3 kolejka - 11 października 1969 Naprzód Janów - Cracovia 10:1 (3:0, 4:1, 3:0), bramka dla Cracovii: Sięka [1]