Skupnik

Mecz poprzedniego dnia:

1970-03-29 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:2 k.5:3

Tempo

Do przerwy nie działo się nic ciekawego na boisku. Wisła oddała zaledwie 2 strzały (Skupnik w 5 i Kotlarczyk w 35 min.), Cracovia jeden (Niemiec w 26 min.). Mecz ożywil się po pauzie, przy czym do 15 min. przeważała Cracovia, a silne strzały Zuśki, Piotrowskiego, Sarnata i Rewilaka z rzutu wolnego obronił Stroniarz. Pod koniec meczu atakowała Wisła, mając 2 doskonałe pozycje na rozstrzygnięcie spotkania. W 53 min. dośrodkowanie Skupnika przejął na głowę Hausner, lecz Jałocha złapał piłkę, a w 64 min. strzał Polaka w "okienko" sparował bramkarz Cracovii na róg. Po 70 minutach bezbramkowej gry przystąpiono do egzekwowania rzutów karnych. Wisła wykorzystała tylko 3 (Musiał, Kotlarczyk i Kawula, strzał Hausnera obronił Jałocha, a Stroniarz strzelił w aut), Cracovia z 5 karnych zdobyła 4 bramki (Rewilak, Sarnat, K. Jałocha, Gigoń - strzał Zuśki obronił Stroniarz), wygrywając tym samym mecz.
Źródło: Tempo

"Cracovia wygrała turniej świąteczny" -

Cracovia wygrała turniej świąteczny

W fatalnych warunkach atmosferycznych rozegrano świąteczny turniej piłki nożnej z udziałem krakowskich drużyn ligowych. W spotkaniach eliminacyjnych Wisła pokonała Hutnika 2:0 (1:0). Bramki dla Wisły zdobył Skupnik. W drugim spotkaniu Cracovia - Garbarnia dopiero rzuty karne 5:3 zadecydowały o awansie do finału Cracovii. W normalnym czasie wynik meczu był 2:2 (1:1).

W meczu o pierwsze miejsce Cracovia - Wisła uzyskano wynik 0:0. Rzuty karne wygrała Cracovia 4:3 zdobywając Puchar Społecznego Dzielnicowego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki "Zwierzyniec".

Trzecie miejsce zajęła Garbarnia po zwycięstwie nad Hutnikiem 3:2 (1:2). Bramki dla Garbarni: Pietruszka 2 i Jasiówka, dla Hutnika - Gajewski i Ząbek.
Źródło: Dziennik Polski nr 75 z 31 marca 1970 [1]

"Świąteczny turniej piłkarski. Puchar zdobyła Cracovia" -

Świąteczny turniej piłkarski. Puchar zdobyła Cracovia

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska cz.2
Na stadionach Wisły i Cracovii rozegrano piłkarski turniej świąteczny z udziałem czterech krakowskich drużyn ligowych. Długo debatowano w niedzielę czy rozpocząć turniej, zadymka śnieżna, biała, rozmoknięta murawa na stadionie Wisły stwarzały anormalne warunki gry.

Turniej wygrała dość szczęśliwie Cracovia, pokonując rzutami karnymi Garbarnię i Wisłę. „Biało-czerwoni" zdobyli puchar ufundowany przez Społeczny Dzielnicowy Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki „Zwierzyniec".
Finałowe spotkanie Cracovia - Wisła było 132 w historii „świętej wojny". Wisła wygrała 55, Cracovia 50, a 27 zakończyło się wynikiem remisowym. Stosunek bramek 215:118 dla Wisły.
W czterech spotkaniach turnieju napastnicy krakowscy uzyskali 11 bramek. Warto przypomnieć, że w dotychczasowych pięciu tegorocznych meczach ligowych piłkarze krakowscy zdobyli tylko jedną bramkę...
W spotkaniach eliminacyjnych Wisła pokonała Hutnika Nowa Huta, a Cracovia rzutami karnymi - Garbarnię.
Decydowały rzuty karne
CRACOVIA-WISŁA 0:0
Finałowe spotkanie świątecznego turnieju piłkarskiego Cracovia — Wisła zakończyło się wynikiem bezbramkowym. W pierwszej połowie grano niemrawo, na palcach jednej ręki można było doliczyć się celnych strzałów.
Zwiększono tempo gry po przerwie, na trybunach złośliwie mówiono, że ..”pod telewizję”, gdyż Kraków przeprowadzał sprawozdanie z drugiej połowy tego meczu. Żadnej z drużyn nie udało się jednak zdobyć bramki, zgodnie z regulaminem turnieju decydowały rzuty karne. Dla Wisły bramki zdobyli tylko Musiał, Kotlarczyk, Kawula, nieudane strzały oddali Hausner i Stroniarz. Dla Cracovii bramki uzyskali — Rewilak. Sarnat. K. Jałocha i Gigoń, a strzał Zuśki obronił Stroniarz. Tak więc karnymi 4:3 wygrała Cracovia. Sędziował p. Leniewicz.
CRACOVIA - GARBARNIA 2:2 (1:1) Konsternacja wśród „biało-czerwonych" w trzeciej minucie gry. K. Jałocha strzelił samobójczą , bramkę. W trzy minuty później Rewilak z odległości 35 metrów wspaniałym strzałem z wolnego wyrównał na 1:1.

Po przerwie znowu prowadziła Garbarnia w 2 minucie ze strzału z wolnego Kucharczyka. Wydawało się, że wynik ten nie ulegnie zmianie. Jednak na dwie minuty przed zakończeniem spotkania Sarnat wykorzystał nieporozumienie pomiędzy bramkarzem a obroną Garbarni i wyrównał na 2:2. Do finału awansowała Cracovia rzutami karnym 5:3.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 75 z 31 marca 1970

"Pierwsze miejsce Cracovii w świątecznym turnieju piłki nożnej" -

Pierwsze miejsce Cracovii w świątecznym turnieju piłki nożnej

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.2
Społeczny Dzielnicowy Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki Zwierzyniec zorganizował w okresie Świąt turniej piłkarski, w którym brały udział ligowe zespoły z naszego miasta: Cracovia, Garbarnia. Hutnik Nowa Hula i Wisła. Mecze trwały 2x33 min. Impreza była ze wszech miar udana. Szkoda tylko, że nie dopisała pogoda: w pierwszym dniu piłkarze walczyli podczas śnieżycy (tak, ładną mamy zimą zamiast wiosny, która jakoś nie może do nas dotrzeć), a w drugim przy przenikliwym zimnym wietrze. W turnieju zwyciężyła Cracovia przed Wisłą, Garbarnią 1 Hutnikiem. Zwycięska drużyna otrzymała puchar z rąk przewodniczącego SDKKFIT —- mgr S. Mielniczka.

A oto krótkie sprawozdania z rozegranych spotkań: WISŁA — HUTNIK 2:0 (1:0). Obie bramki strzelił Skupnik. Sędziował p. Wójcik. Przez cały mecz zdecydowaną przewagę posiadali piłkarze Wisły. Napastnicy Hutnika w TO minutach nie zdołali wypracować sobie ani jednej pozycji podbramkowej. CRACOVIA — GARBARNIA 2:2 (1:1). Bramki zdobyli: dla Cracovii — Rewilak (z rzutu wolnego egzekwowanego z odległości około 35 m) i Sarnat, dla Garbarni — samobójcza (K. Jałocha) i Kucharczyk. Sędziował p. Sęk. — O zwycięstwie Cracovii zadecydowały rzuty karne: biało - czerwoni strzelili pięć bramek, a garbarze tylko trzy.

Wczoraj pokonani walczyli o trzecie miejsce, a zwycięzcy o pierwsze miejsce. GARBARNIA — Hutnik 3:2 (1:2). Bramki zdobyli: dla Garbarni — Pietruszka 2 oraz Jasiówka, dla Hutnika — Gajewski i Ząbek. Sędziował p. Diduch. Mecz był ciekawym widowiskiem I stał na dobrym poziomie. Obydwa zespoły przeprowadziły wiele szybkich 1 pomysłowych akcji. CRACOVIA — WISŁA 0:0. Sędziował p. Leniewicz. Pierwsza część meczu stała na słabym poziomic. Przez 35 minut piłkarze obu drużyn oddali zaledwie trzy strzały w kierunku bramek swoich przeciwników, dwa na bramkę H. Jałochy i jeden na bramkę H. Stroniarza. Po przerwie gra nabrała rumieńców. Może przyczyniła się do tego krakowska telewizja, która przeprowadziła bezpośrednią transmisję z drugiej części meczu. Akcje tak Cracovii jak 1 Wisły były dużo składniejsze, zawodnicy strzelali dość często. Niemniej jednak spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Tak więc o pierwszym miejscu w turnieju zadecydowały rzuty karne. Każda z drużyn egzekwowała po pięć „jedenastek”. Rozpoczęła Wisła. Pierwszy strzelał Hausner. H. Jałocha był jednak na posterunku 1 wyłapał piłkę. Z kolei celnie strzelają: Musiał i Kotlarczyk. — Czwarty w kolejności M. Stroniarz przestrzelił. Strzał Kawuli wybił bramkarz Cracovii w pole, lecz sędzia zarządził powtórzenie (rzekomo H. Jałocha nie stal na linii bramkowej). Kawula wykorzystał pewnie powtórkę 1 Wisła z rzutów karnych zdobyła trzy bramki. Piłkarzom Cracovii poszło lepiej. Cztery bramki kolejno strzelili: Rewilak, Sarnat, K. Jałocha i Gigoń. Jako piąty jedenastkę egzekwował Zuśka. Strzelił lekko 1 piłkę wyłapał H. Stroniarz. W rzutach karnych wygrała Cracovia 4:3. A oto składy zespołów.

CRACOVIA: H. Jałocha, Joczys (w niedzielę grał Kurek), Rewilak. Skimina, K. Jałocha, Niemiec. Maślanka (Sroka), Zuska Sarnat, Piotrowski, Gigoń.

WISŁA: Stroniarz, Szymanowski, Kawula, Wójcik, M usiał, Kotlarczyk, Adamus (Hausner), Studnicki (w niedzielę w II połowie grał Miehaliszyn), Lendzion, Polak, Skupnik.

GARBARNIA: Kierdaj (w niedzielę grał Holiat), Kurek, (Prokopowicz), Karpie), Kwiatkowski, Konopka, Kucharczyk (grał tylko w niedzielę), Miceusz (Zdunek), Paciorek, Jasiówka, Odsterczyl Kękuś, Pietruszka.

HUTNIK: Królikowski (w niedzielę bronił Musialik), Bielewicz, Gladysek, Drobny (w niedzielę grał Krzyżanowski), Czenczek, Gajewski (Kowalczyk), Ząbek. Ankus, Droździok (w niedzielę w 1 połowie grał Bania), Szczepankiewicz, Stępowski.
Źródło: Echo Krakowa nr 75 z 31 marca 1970

Mecze sezonu 1969/70

Stahl Eisenhüttenstadt 1969-07-05 Stahl Eisenhüttenstadt - Cracovia 3:1  Dynamo Frankfurt 1969-07-09 Dynamo Frankfurt - Cracovia 3:1  Dynamo Berlin 1969-07-13 Dynamo Berlin - Cracovia 0:0  Górnik Radlin 1969-08-03 Cracovia - Górnik Radlin 3:1  Zagłębie Wałbrzych 1969-08-10 Cracovia - Zagłębie Wałbrzych 2:1  Polonia Bytom 1969-08-16 Polonia Bytom - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 1969-08-20 Cracovia - Ruch Chorzów 2:4  Gwardia Warszawa 1969-08-24 Gwardia Warszawa - Cracovia 2:2  Górnik Zabrze 1969-09-10 Cracovia - Górnik Zabrze 1:1  Pogoń Szczecin 1969-09-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:2  Stal Rzeszów 1969-09-20 Stal Rzeszów - Cracovia 1:0  Wisła Kraków 1969-09-24 Cracovia - Wisła Kraków 2:3  Odra Opole 1969-09-28 Odra Opole - Cracovia 2:1  Petrolul Ploieşti 1969-10-11 Cracovia - Petrolul Ploieşti 4:2  GKS Katowice 1969-10-19 Cracovia - GKS Katowice 1:2  Legia Warszawa 1969-10-25 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Star Starachowice 1969-11-16 Star Starachowice - Cracovia 4:1  Szombierki Bytom 1969-11-23 Cracovia - Szombierki Bytom 1:1  Zagłębie Sosnowiec 1969-11-30 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 0:0  Cracovia_herb 1970 Trening Noworoczny  Limanovia Limanowa 1970-02-23 Cracovia - Limanovia 1:1  Garbarnia Kraków 1970-03-05 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:0  Hutnik Kraków 1970-03-08 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 3:0  Wisła Kraków 1970-03-11 Cracovia - Wisła Kraków 0:2  Zagłębie Wałbrzych 1970-03-15 Zagłębie Wałbrzych - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 1970-03-22 Cracovia - Polonia Bytom 0:1  Garbarnia Kraków 1970-03-29 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:2 k.5:3  Wisła Kraków 1970-03-30 Cracovia - Wisła Kraków 0:0 k.4:3  Ruch Chorzów 1970-04-04 Ruch Chorzów - Cracovia 1:1  ŁKS Łódź 1970-04-11 Cracovia - ŁKS Łódź 0:1  Gwardia Warszawa 1970-04-18 Cracovia - Gwardia Warszawa 0:0  Hutnik Kraków 1970-05-06 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 0:1  Pogoń Szczecin 1970-05-10 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Stal Rzeszów 1970-05-13 Cracovia - Stal Rzeszów 0:3  Wisła Kraków 1970-05-23 Wisła Kraków - Cracovia 2:0  Odra Opole 1970-05-28 Cracovia - Odra Opole 0:0  GKS Katowice 1970-06-06 GKS Katowice - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 1970-06-10 Górnik Zabrze - Cracovia 2:0  Legia Warszawa 1970-06-14 Cracovia - Legia Warszawa 0:2  Szombierki Bytom 1970-06-17 Szombierki Bytom - Cracovia 1:0  Zagłębie Sosnowiec 1970-06-21 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:1