Stawarz

4-3-3

"Jaka gra, taki rezultat" -

Jaka gra, taki rezultat

Niezrozumiały dla kibiców Cracovii był tak znaczny spadek formy we wczorajszym spotkaniu I ligi ze Stalą Rzeszów. Krakowianie przegrali na własnym boisku 0:3 (0:1). demonstrując poziom nie pierwszoligowy. A przecież przed tygodniem w Szczecinie zagrali dobrze.

Akcje ich nie miały wczoraj myśli przewodniej, gra do tyłu denerwowała licznie przybyłą publiczność. W 35 minucie Bożek rozpoczyna serie bramek dla Stali. W parę minut później Gigoń miał doskonałą okazję do wyrównania. Na minutę przed przerwą kapitalny strzał Dcmarskiego (Stal) trafił w poprzeczkę i na półmetku Stal prowadziła 1:0.
Po zmianie stron krakowianie parokrotnie stworzyli groźne sytuacje pod bramką rzeszowian, lecz bez efektu bramkowego. A Stal... Piękna akcja Dudy z Do-marskim, niefortunny wybieg Jałochy z bramki i piłka po strzale Domarskiego po raz drugi znalazła się w siatce krakowian. W dwie minuty później Napieracz (Stal) bez trudu minął obrońców Cracovii i zdobył trzecią bramkę dla Stali. W końcowej fazie meczu na boisku niepodzielnie panowali „stalowcy", mogąc wygrać w wyższym stosunku. Zwycięstwo Stall 3:0 (1:0) zasłużone.
Być może gdyby nie kontuzja już w pierwszym kwadransie gry Rewilaka (zszedł z boiska) — defensywa krakowska byłaby szczelniejsza, być może walka byłaby bardziej wyrównana.
Trudno w Cracovii kogoś wyróżnić, zespół grał bez konceptu, bieganiem i podawaniem piłki wszerz boiska wygrać nie można. W Stali groźny był atak — Kozerski, Domarski, Duda, zresztą nie widzieliśmy w drużynie słabych punktów.

CRACOVIA: H. Jałocha (Duda), Joczys, Rewilak (Chemicz), Piotrowski, K. Jałocha, Niemiec, Zawiślan, Zuśka, Maślanka, Sarnat, Gigoń.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 113 z 14 maja 1970

"Stal odbiera nadzieje Cracovii" -

Stal odbiera nadzieje Cracovii

W MECZU O MISTRZOSTWO EKSTRAKLASY CRACOVIA PRZEGRAŁA ZE STAŁA RZESZÓW 0:3 0:1). BRAMKI ZDOBYLI: BOŻEK W 34. DOMARSKl W 57 I NAPIERACZ W 68 MIN. GRY. SĘDZIOWAŁ P. PIOTROWICZ Z KATOWIC. WIDZÓW OK. 12 TYS.

CRACOVIA: II. Jałocha (od 70 min. Duda) — Joczys, Rewilak (od 15 min. Chemicz). K. Jałocha. Piotrowskl — Niemiec. Zuśka, Zawiślan — Sarnat, Maślanka. Gigoń. STAL: Czajkowski — Skiba. Ostaflński, Dowbecki, Janiak — Przybyła, Duda. Bożek (w 67 min. Napieracz), Kozerski, Domarski. Stawarz.

Nadzieje, które odżyły po zwycięstwie w Szczecinie, odebrali „pasiakom” stalowcy z Rzeszowa, odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo, ale w okolicznościach nadzwyczaj pechowych dla gospodarzy. Najpierw, w okresie — wprawdzie nerwowej — ofensywy Cracovii, dozna Je kontuzji podpora defensywy — Rewilak i w jego miejsce wszedł Chemlcz. Wyraźnie osłabiło, to bitność biało-czerwonych i wprowadziło nerwowość. W wyniku tego i z winy H. Jałochy oraz Niemca, Rożek u-I zyskał w 34 min. bramkę. Od tej chwili chaos w szeregach gospodarzy jeszcze się spotęgował i chociaż uzyskali przewagę, to jej efektem były zaledwie 3 niecelne strzały. Tymczasem w 44 m:n. po strzale- Domarskiego gospodarzom przyszła w sukurs poprzeczka.

Po -przerwie krakowianie zaczęli ambitnie atakować wyrównanie wisiało na przysłowiowym włosku. Poprzeczka ratuje gości od utraty bramki (Gigoń w 50 min.), tęcz za moment kontuzji doznaje K. Jałocha, ale po krótkim zabiegu lekarza gra dalej. Na efekt tego kroku nie trzeba długo czekać i w 67 min. Domarski podwyższa wynik na 2:0 dla Stali. I tym razem najpierw zagapili się obrońcy, później bramkarz Jałocha zatrzymał się w połowie drogi do piłki. Załamanie Cracovii wykorzystuje w 50 sek, później Napieracz (chwilę przedtem wszedł na boisko za Bożka), ustalając wynik meczu na 3:0 dla gości, w ostatnich 20 min. spotkania obserwowaliśmy Już smutne widowisko, które chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć.

w zespole zwycięzców obok drugiej linii wyróżnili się: Czajkowski, Ostafiński, Domarski a w Cracovii jaśniejsze punkty stanowili: K. Jałocha do chwili kontuzji oraz mało wykorzystywany Zawiślan i częściowo Gigoń.
Źródło: Echo Krakowa nr 112 z 14 maja 1970

Mecze sezonu 1969/70

Stahl Eisenhüttenstadt 1969-07-05 Stahl Eisenhüttenstadt - Cracovia 3:1  Dynamo Frankfurt 1969-07-09 Dynamo Frankfurt - Cracovia 3:1  Dynamo Berlin 1969-07-13 Dynamo Berlin - Cracovia 0:0  Górnik Radlin 1969-08-03 Cracovia - Górnik Radlin 3:1  Zagłębie Wałbrzych 1969-08-10 Cracovia - Zagłębie Wałbrzych 2:1  Polonia Bytom 1969-08-16 Polonia Bytom - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 1969-08-20 Cracovia - Ruch Chorzów 2:4  Gwardia Warszawa 1969-08-24 Gwardia Warszawa - Cracovia 2:2  Górnik Zabrze 1969-09-10 Cracovia - Górnik Zabrze 1:1  Pogoń Szczecin 1969-09-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:2  Stal Rzeszów 1969-09-20 Stal Rzeszów - Cracovia 1:0  Wisła Kraków 1969-09-24 Cracovia - Wisła Kraków 2:3  Odra Opole 1969-09-28 Odra Opole - Cracovia 2:1  Petrolul Ploieşti 1969-10-11 Cracovia - Petrolul Ploieşti 4:2  GKS Katowice 1969-10-19 Cracovia - GKS Katowice 1:2  Legia Warszawa 1969-10-25 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Star Starachowice 1969-11-16 Star Starachowice - Cracovia 4:1  Szombierki Bytom 1969-11-23 Cracovia - Szombierki Bytom 1:1  Zagłębie Sosnowiec 1969-11-30 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 0:0  Cracovia_herb 1970 Trening Noworoczny  Limanovia Limanowa 1970-02-23 Cracovia - Limanovia 1:1  Garbarnia Kraków 1970-03-05 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:0  Hutnik Kraków 1970-03-08 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 3:0  Wisła Kraków 1970-03-11 Cracovia - Wisła Kraków 0:2  Zagłębie Wałbrzych 1970-03-15 Zagłębie Wałbrzych - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 1970-03-22 Cracovia - Polonia Bytom 0:1  Garbarnia Kraków 1970-03-29 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:2 k.5:3  Wisła Kraków 1970-03-30 Cracovia - Wisła Kraków 0:0 k.4:3  Ruch Chorzów 1970-04-04 Ruch Chorzów - Cracovia 1:1  ŁKS Łódź 1970-04-11 Cracovia - ŁKS Łódź 0:1  Gwardia Warszawa 1970-04-18 Cracovia - Gwardia Warszawa 0:0  Hutnik Kraków 1970-05-06 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 0:1  Pogoń Szczecin 1970-05-10 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Stal Rzeszów 1970-05-13 Cracovia - Stal Rzeszów 0:3  Wisła Kraków 1970-05-23 Wisła Kraków - Cracovia 2:0  Odra Opole 1970-05-28 Cracovia - Odra Opole 0:0  GKS Katowice 1970-06-06 GKS Katowice - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 1970-06-10 Górnik Zabrze - Cracovia 2:0  Legia Warszawa 1970-06-14 Cracovia - Legia Warszawa 0:2  Szombierki Bytom 1970-06-17 Szombierki Bytom - Cracovia 1:0  Zagłębie Sosnowiec 1970-06-21 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:1