1970-10-17 Wanda Nowa Huta - Cracovia 12:6: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz - piłka ręczna | gospodarz = Wanda Kraków | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

|              Zawodnik_1_gospodarz =
|              Zawodnik_1_gospodarz = gracze m.in.
|                    Zawodnik_1_gosc =
|                    Zawodnik_1_gosc = gracze m.in.

|              Autor =
|              Tresc =W kompromitujący sposób zespół wicemistrza Polski Cracovia przegrał oba spotkania I ligi piłki ręcznej kobiet z beniaminkiem Wandą Nowa Huta. "Biało-czerwone” stanowią obecnie cień słynnej niegdyś nie tylko w kra¬ju „siódemki”. Ani jednej zawodniczce nie można wystawić dodatniej oceny, w zespole panował chaos, brak jakiejś koncepcji, szybkich akcji, celnych strzałów. Smoleń, Pabiańczyk czy Wajda, b. reprezentantki kraju grały Jak nowicjuszki.<BR>
|              Tresc =W kompromitujący sposób zespół wicemistrza Polski Cracovia przegrał oba spotkania I ligi piłki ręcznej kobiet z beniaminkiem Wandą Nowa Huta. "Biało-czerwone” stanowią obecnie cień słynnej niegdyś nie tylko w kraju „siódemki”. Ani jednej zawodniczce nie można wystawić dodatniej oceny, w zespole panował chaos, brak jakiejś koncepcji, szybkich akcji, celnych strzałów. Smoleń, Pabiańczyk czy Wajda, b. reprezentantki kraju grały jak nowicjuszki.<BR>
Na tle tak słabego przeciwnika kilka ciepłych słów należy się drużynie nowohuckiej. Wielka ambicja, szybkość, zaskakujące strzały zadecydowały o przekonywających zwycięstwach. Nie było w tej drużynie słabych punktów’, najlepsze noty należą się Wyrobiec, Dziubie i Lidii Walczyk.<BR>
Na tle tak słabego przeciwnika kilka ciepłych słów należy się drużynie nowohuckiej. Wielka ambicja, szybkość, zaskakujące strzały zadecydowały o przekonywających zwycięstwach. Nie było w tej drużynie słabych punktów, najlepsze noty należą się Wyrobiec, Dziubie i Lidii Walczyk.<BR>
WANDA N. HUTA — CRACOVIA 12:6 (7:2). Od pierwszej minuty inicjatywę przejęła Wanda i ani na moment nie oddała prowadzenia. W drugiej połowie było nawet 10:3. Bramki dla Wandy uzyskały: Dziuba 5, L. Walczyk 4, Nowak 2, Pazera 1. Dla Cracovii: Smoleń 3, Pabiańczyk 2, Ciekańska 1.<BR>
WANDA N. HUTA — CRACOVIA 13:9 (8:4). Do 18 minuty meczu rewanżowego Cracovia pro¬wadziła równorzędną walkę, było wówczas 5:4 dla Wandy. Na półmetku Cracovia przegrywała jednak 4:8. Po przerwie na 7 minut przed zakończeniem spotkania Wanda prowadziła 13:7 by wygrać mecz 13:9. Bramki dla, Wandy: Dziuba 5, Buchacz i L. Walczyk po 3, Kuźmińska i Mioroszewska po 1. Dla Cracovii: Wajda 4, Pabiańczyk 2, Ciekańska, Jędrzejczyk i Smoleń po 1. Sędziował p. Nowak (Katowice).
WANDA N. HUTA — CRACOVIA 13:9 (8:4). Do 18 minuty meczu rewanżowego Cracovia prowadziła równorzędną walkę, było wówczas 5:4 dla Wandy. Na półmetku Cracovia przegrywała jednak 4:8. Po przerwie na 7 minut przed zakończeniem spotkania Wanda prowadziła 13:7 by wygrać mecz 13:9. Bramki dla, Wandy: Dziuba 5, Buchacz i L. Walczyk po 3, Kuźmińska i Mioroszewska po 1. Dla Cracovii: Wajda 4, Pabiańczyk 2, Ciekańska, Jędrzejczyk i Smoleń po 1. Sędziował p. Nowak (Katowice).