Kapuścińska 1
Jędrzejczyk 1

"Tylko jedno zwycięstwo szczypiornistek Cracovii" -

Tylko jedno zwycięstwo szczypiornistek Cracovii

W ubiegły piątek zainaugurowane zostały rozgrywki I ligi piłki ręcznej kobiet. Pierwszymi liderami ekstraklasy piłkarek ręcznych zostały drużyny Skry Warszawa i SZS AZS Wrocław, które wygrały po dwa mecze.

Piłkarki ręczne Cracovii w meczu inauguracyjnym o mistrzostwo ekstraklasy przegrały z Pogonią Szczecin 17:18 (10:10).
Był to zacięty i emocjonujący mecz. W pierwszej połowie Cracovia zdobyła przewagę. prowadząc nawet różnicą czterech bramek. Przewaga ta mogłaby być jeszcze większa, gdyby krakowianki wykorzystały chociaż część znakomitych okazji strzeleckich. Po przerwie sytuacja zmieniła się, teraz Pogoń objęła prowadzenie. Tuż przed końcem meczu Tobik wyrównała z rzutu karnego na 17:17, jednakże ostatni atak szczecinianek zakończył się zdobyciem zwycięskiego gola dla Pogonił.
W drugim meczu Cracovia pokonała pewnie Start Gdańsk 17:10 (8:3), mając wyraźną przewagę od pierwszych do ostatnich minut. Piłkarki Startu zaprezentowały w Krakowie bardzo słabą formę i niczym nie zaimponowały.

Bramki dla Cracovii zdobyły w pierwszym meczu: Tobik 1 Jaśkowiec po 5, Węgrzyn. Kapuścińska. Rękas po 2 i Jędrzejczyk — 1; w drugim spotkaniu: Dziektarz 4. Tobik i Jaśkowiec po 3, Hajdus i Rękas po 2, Węgrzyn. Kapuścińska, Jędrzejczyk po 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 190 z 1 września 1975