1981-04-26 Cracovia II - Gościbia Sułkowice 2:1

"Tylko remis na własnym boisku" -

Tylko remis na własnym boisku

Tabela i wyniki po 22 kolejce
We wczorajszym meczu Cracovii ze Stalą Stalowa Wola obie drużyny miały sporo sytuacji podbramkowych, lecz wykorzystały tylko po jednej i mecz zakończył się wynikiem remisowym.

W pierwszej połowie drużyną przeważającą byli krakowianie. Oglądaliśmy ładne, minimalnie niecelne strzały Błachny czy Bujaka. W 20 min rozpoczęło się oblężenie bramki gości - Cracovia czterokrotnie pod rząd egzekwowała rzuty rożne, przy czym Kuć popisał się ładnym strzałem z 25 m., po którym bramkarz Stali z trudem wybił piłkę ponad poprzeczką. W 25 min nie wykorzystali sytuacji Grzesiak, a Gacek trafił w słupek. Napór Cracovii na bramkę uwieńczył jednak w 26 min reprezentacyjny junior Nazimek zdobywając bramkę strzałem z odległości ponad 20 m. Prowadzeniem Cracovii zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie goście byli stroną przeważającą, choć raziła nieskuteczność strzelecka napastników Stali, zwłaszcza grającego z nr 10 Szarka. On to w 61 min nie potrafił strzelić Koczwarze z 5 m. Piłka do bramki Cracovii omal nie trafiła w 68 min, ale gospodarzy uratowała poprzeczka, natomiast w 69 min wyrównującą bramkę zdobył Bryła. Goście poderwali się wówczas do ataku, lecz mecz zakończył się remisem. Sędziował to spotkanie bardzo słabo p. Duda z Bielska.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 83 z 27 kwietnia 1981

Nowiny Rzeszowskie (Stadion)

Piłkarze ze Stalowej Woli urwali punkt drużynie Cracovii. W tym stojącym na przeciętnym poziomie meczu, stalowcy zaprezentowali się z dobrej strony i przy odrobinie szczęścia mogli odnieść zwycięstwo. W pierwszej połowie stroną przeważającą było krakowianie, którzy kilka razy zagrozili bramce Rogozińskiego. W 27 min. prowadzenie zdobyli gospodarze, a strzelec bramki Nazimek, popisał się precyzyjnym strzałem w samo "okienko". Po zmianie stron goście przejęli inicjatywę, wykorzystując bezładną grę Cracovii. Stal stworzyła mnóstwo okazji do zdobycia goli, ale w decydujących momentach zabrakło odpowiedniej skuteczności. Sztuka ta udała jej się dopiero w 70 min. spotkania. Dobrze spisujący się Bryła oddał mocny strzał z dalszej odległości i piłka zatrzepotała w siatce.
Źródło: Nowiny Rzeszowskie (Stadion) nr 17 z 27 kwietnia 1981

"Cierpła skóra na kibicach „pasiaków" -

Cierpła skóra na kibicach „pasiaków

CRACOVIA — STAL STALOWA WOLA 1:1 fL9). Bracki strzelili: dla Cracovii — Nazimek w 26 min, a dla Stali — w 70 min. Sędziował bardzo słabo p. S. Duda z Bielska. Widzów ok. 5000.

CRACOVIA: Koczwara — Wójtowicz, Dybczak. Grzesiak, Podsiadło — Nazimek, Liszka. Błachno, Kuć (od 16 min. Karaś) — Gacek (od 83 min. Sasnal), Bujak.

Nic popisali się we wczorajszym meczu ze Stalą piłkarze Cracovii, zdołali zdobyć co prawda jeden punkt, ale tak na dobrą sprawę lepszym zespołem, tym, któremu należała się wygrana, byli goście. Przewyższali oni gospodarzy lepszym przygotowaniem kondycyjnym (co uwidoczniło się szczególnie w drugiej połowie meczu) byli szybsi, zwrotniejsi, skoczniejsi i stworzyli znacznie więcej groźnych sytuacji podbramkowych. Mankament piłkarzy ze Stalowej Woli to nieskuteczność strzałowa. Midi pięć doprawdy znakomitych sytuacji (oprócz tej. z której padł gol) i zmarnowali je, m. in. dwukrotnie w odstępach może dwóch minut Szarek będący sam na sam z bramkarzem krakowskim. Cracovia zawiodła całkowicie. Co prawda występowała bez trójki swych czołowych piłkarzy — Tureckiego. Koniecznego i Surowca ale ich brak nic wpłynął w żadnym stopniu na kondycję pozostałych zawodników a ten element przygotowania był w Cracovii niedostateczny. Stąd zaś brały się wszystkie inne — nienadążanie za akcjami rywali, nieskuteczność ofensywnych poczynań. przegrywanie pojedynków biegowych, główkowych. Jeszcze w pierwszej części' gry krakowianie jako tako radzili sobie z piłka, kilka razy zagrozili nawet, dość poważnie bramce Stali, i po jednej z akcji uzyskali prowadzenie, ale w drugiej połowie zawodów byli zupełnie bez sil i z największym trudem zdołali wywalczyć ten jeden ligowy punkt.

Po niezłych ostatnio meczach, doprawdy trudno sobie wytłumaczyć nagłą, tak gwałtowną stratę kondycji przez „pasiaków”. Wygwizdano krakowian na stadionie przy ul. Kałuży, co im się doprawdy nieczęsto zdarza.
Źródło: Echo Krakowa nr 82 z 27 kwietnia 1981

Mecze sezonu 1980/81

Vegyész Kazincbarcika 1980-07-24 Cracovia - Vegyész Kazincbarcika 0:2  Skra Częstochowa 1980-08-17 Skra Częstochowa - Cracovia 0:4  Jagiellonia Białystok 1980-08-24 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:0  Hutnik Kraków 1980-08-30 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 1:3  Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1980-09-03 Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Cracovia 1:3  Broń Radom 1980-09-06 Broń Radom - Cracovia 2:3  ŁKS Łódź 1980-09-10 Cracovia - ŁKS Łódź 0:1  Stal Rzeszów 1980-09-13 Cracovia - Stal Rzeszów 0:0  Concordia Knurów 1980-09-21 Górnik Knurów - Cracovia 1:0  GKS Tychy 1980-09-28 Cracovia - GKS Tychy 0:0  Stal Stalowa Wola 1980-10-04 Stal Stalowa Wola - Cracovia 3:1  Star Starachowice 1980-10-08 Cracovia - Star Starachowice 2:1  Gwardia Warszawa 1980-10-19 Gwardia Warszawa - Cracovia 3:1  Radomiak Radom 1980-10-26 Radomiak Radom - Cracovia 1:1  Resovia Rzeszów 1980-11-02 Cracovia - Resovia Rzeszów 1:2  Concordia Piotrków Trybunalski 1980-11-09 Concordia Piotrków Trybunalski - Cracovia 0:0  Polonia Bytom 1980-11-23 Polonia Bytom - Cracovia 1:1  Błękitni Kielce 1980-11-30 Cracovia - Błękitni Kielce 1:0  Cracovia_herb 1981 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1981-01-18 Wisła Kraków - Cracovia 4:1  Raków Częstochowa 1981-02-18 Cracovia - Raków Częstochowa 1:2  RKS Ursus 1981-03-11 Cracovia - RKS Ursus 4:1  Jagiellonia Białystok 1981-03-15 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1  Hutnik Kraków 1981-03-21 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 1:0  Broń Radom 1981-03-29 Cracovia - Broń Radom 2:1  Stal Rzeszów 1981-04-04 Stal Rzeszów - Cracovia 3:0  Concordia Knurów 1981-04-12 Cracovia - Górnik Knurów 3:1  GKS Tychy 1981-04-18 GKS Tychy - Cracovia 1:1  Stal Stalowa Wola 1981-04-26 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:1  Star Starachowice 1981-05-02 Star Starachowice - Cracovia 1:3  Gwardia Warszawa 1981-05-09 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:0  Radomiak Radom 1981-05-17 Cracovia - Radomiak Radom 1:1  Resovia Rzeszów 1981-05-23 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:0  Concordia Piotrków Trybunalski 1981-06-03 Cracovia - Concordia Piotrków Trybunalski 3:2  RKS Ursus 1981-06-06 RKS Ursus - Cracovia 1:0  Polonia Bytom 1981-06-14 Cracovia - Polonia Bytom 1:3  Błękitni Kielce 1981-06-21 Błękitni Kielce - Cracovia 1:0