1981-10-04 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1

Henryk Stroniarz
II liga grupa wschodnia , 9 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 4 października 1981, 12:00 (mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem. Pierwotnie o 11:30.)

Cybulski

"Gazeta Krakowska" podała, że mecz oglądało 8 tysięcy widzów.

1981-10-04 Zwierzyniecki Kraków - Cracovia II 3:0

Tempo

Może "Pasiakom" uda się rehabilitacja za żenujący występ w Nowej Hucie? Z takimi nadziejami przybyło w czoraj na stadion blisko 7 tys. sympatyków Cracovii...

Niestety, biało-czerwoni nie odzyskali twarzy. Co więcej - zagrali równie beznadziejnie, jak przed tygodniem w "derbach" z Hutnikiem, z tą jedynie różnicą, że tym razem - mając słabszego przeciwnika - zdobyli jeden punkt.
Można było wczoraj współczuć kibicom Cracovii, cierpliwie wyczekującym, iż ich pupile przypomną sobie wreszcie, na czym polega piłka nożna. Nie doczekali się jednakże... Uparte forsowanie gry środkiem, brak szybkości i bojowości, fatalna dyspozycja strzałowa - oto podstawowe błędy piłkarzy w pasiastych kostiumach. Czara goryczy dopełniła się w ostatniej minucie, kiedy sędzia - za zagranie ręką przez jednego z obrońców gości - wskazał na biały punkt przed bramką. Wójtowicz, zwykle niezawodny egzekutor karnych, strzelił jednak zbyt słabo i bramkarz wybił piłkę na róg.

Przebieg spotkania? W pierwszej połowie gra była wyrównana, przy czym bardziej ruchliwi byli kielczanie. Po zmianie stron Cracovia uzyskała optyczną przewagę i dwukrotnie zagroziła bramce przeciwnika. W 55 min po strzale Tureckiego piłka trafiła w słupek, a w chwilę później jedyny raz w tym meczu rozległy się oklaski. Bujak z bliskiej odległości zdobył głową wyrównującego gola, wykorzystując podanie Koniecznego.
Źródło: Tempo

"Kiedy nie strzela się karnego" -

Kiedy nie strzela się karnego

Kieską formę od kilku spotkań prezentują piłkarze Cracovii, potwierdzeniem tego był niedzielny mecz z Błękitnymi Kielce zakończony remisem 1:1 (0:0). Gospodarze grali wolno, chaotycznie, ich akcje pozbawione były szybkości. Również drużyna gości nastawiona na wywiezienie remisu pokazała mierny futbol..

Przez długie minuty na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Dopiero w 53 min. główka Koniecznego w słupek ożywiła znudzoną widownię. W 83 min. po kiksie Podsiadły, Gromnicki zdobywa nieoczekiwanie dla gości, jeszcze w tej samej minucie wyrównał celną główką Bujak.

Gra była nadał chaotyczna, ale szczęście uśmiechnęło się do Cracovii. W 90 min. za rękę obrońcy gości sędzia podyktował karnego. Wielką szansę na dwa punkty zmarnował Wójtowicz, którego zbyt lekki strzał obronił Śliwa. Warto odnotować, że mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem gdyż sędziom z Warszawy... skradziono w hotelu Cracovia stroje sędziowskie.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 194 z 5 października 1981

"Wójtowicz nie wykorzystał rzutu karnego. Sprawiedliwy podział punktów" -

Wójtowicz nie wykorzystał rzutu karnego. Sprawiedliwy podział punktów

Tabela i wyniki po 9 kolejce
Mecz rozpoczął się z blisko półgodzinnym opóźnieniem. Ponoć sędziom zginęły w hotelu stroje i trzeba było szukać zastępczych. Piłkarze nie wynagrodzili jednak kibicom tego dodatkowego oczekiwania na pierwszy gwizdek arbitra. Przez większą część gra toczyła się na środku boiska, brakowało strzałów. Szybkie, składne akcje należały do rzadkości. W I połowie najdogodniejsze okazje na uzyskanie bramek zaprzepaścili Turecki w 17min., z wolnego i napastnik gości Jusza w 22 min.

Trochę ożywienia do poczynań obu drużyn wniósł gol Gromulskiego w 65 min. Po błędach Podsiadły i Dybczaka (obaj należeli do najsłabszych graczy Cracovii) kielczanin zaskoczył Koczwąrę z ok. 20 m. Piłka odbiła się od wewnętrznej krawędzi słupka i wpadła do siatki. Goście tylko kilkadziesiąt sekund cieszyli się z prowadzenia, bowiem po akcji z Koniecznym Bujak „główką” uzyskał wyrównanie.

„Pasiaki” miały ogromną szansę by odnieść zwycięstwo. W 90 minucie za rękę Szpakowskiego sędzia podyktował karnego dla Cracovii. Nieforortunnym egzekutorem okazał się Wójtowicz. Jego niezbyt precyzyjny strzał obronił Śliwa. Lecz sprawiedliwości stało się zadość, bo z przebiegu gry Błękitni zasłużyli na remis, wcale nie ustępowali nie najlepiej spisującym się gospodarzom, a kilkakrotnie przeprowadzili groźne kontry.
Źródło: Echo Krakowa nr 192 z 5 października 1981

"Niewykorzystany karny w ostatniej minucie!" -

Niewykorzystany karny w ostatniej minucie!

W meczu II ligi Cracovia zremisowała na swym stadionie z Błękitnymi Kielce 1:1 (0:0). Bramkę dla gości zdobył Gromulski w 65 min, wyrównał w minutę później Bujak (głową).

Najwięcej emocji 8-tysięczna widownia przeżyła z początkiem i w końcówce spotkania. Najpierw zawody opóźniły się o 25 minut, bo zaginęły (skradziono?) ubrania sędziowskie i arbitrzy musieli kompletowac rezerwowy strój. Natomiast w końcówce, kiedy ze względu na przerwy w grze mecz trwał o przedłużone 2 minuty - podyktowany został dla Cracovii karny za rękę w obrębie ,,szesnastki". Pechowym czekutoren był Wójtowicz, który strzelił zbyt lekko i Śliwa wybił piłkę na róg.

Pomiedzy tymi zdarzeniami toczył się mecz na miernym poziomie. Bo chociaż obydwa zespoły zaczeły z wielką wolą, stopniowo bylo coraz gorzej. Cracovia atakowala chaotycznie, przy tym grając zbyt ostro. Goście nieźle poczynali sobie w polu, ale kompletnie zawodzili pod bramką. Strzały w 58 min. głową Koniecznego (w słupek) i w 57 min. Karasia także głową, obok feralnej 90 minuty, to najlepsze okazje, w których "Pasiaki" mogły i powinny odnieść zwycięstwo.
Źródło: Dziennik Polski nr 197 z 5 października 1981

"Śliwa obronił rzut karny" -
Słowo Ludu

Śliwa obronił rzut karny

Do ostatniej minuty, utrzymywał się wynik remisowy odzwierciedlający przebieg gry. W tym właśnie momencie sędzia podyktował rzut karny za faul na napastniku krakowskim. Wójtowicz nie wykorzystał sytuacji. Śliwa obronił strzał i w ten sposób obie drużyny podzieliły się punktami.

Byt do słaby mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po zmianie stron gospodarze częściej atakowali, ich strzały dzielnie bronił kielecki bramkarz. Kielczanie niedługo cieszyli się prowadzeniem, gdyż w następnej minucie Bujak wyrównal strzałem głową.

Kielczanie zasłużyli na uznanie za konsekwencje w grze i skuteczną obronę.
Źródło: Słowo Ludu nr 196 z 5 października 1981

Mecze sezonu 1981/82

Stal Mielec 1981-07-12 Cracovia - Stal Mielec 3:2  Ruch Chorzów 1981-07-21 Cracovia - Ruch Chorzów 1:2  Dalin Myślenice 1981-07-26 Dalin Myślenice - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 1981-08-04 Cracovia - Legia Warszawa 1:1  Zawisza Bydgoszcz 1981-08-09 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 2:0  Dalin Myślenice 1981-08-16 Dalin Myślenice - Cracovia 0:2  Wisła Płock 1981-08-22 Wisła Płock - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 1981-08-26 Stal Stalowa Wola - Cracovia 4:0  Polonia Bytom 1981-08-30 Cracovia - Polonia Bytom 1:0  Concordia Knurów 1981-09-05 Górnik Knurów - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 1981-09-08 Cracovia - Ruch Chorzów 1:1  Stal Stalowa Wola 1981-09-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:0  Broń Radom 1981-09-16 Cracovia - Broń Radom 2:0  Stal Rzeszów 1981-09-20 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Hutnik Kraków 1981-09-26 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 3:0  Błękitni Kielce 1981-10-04 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1  Raków Częstochowa 1981-10-11 Raków Częstochowa - Cracovia 0:0  Avia Świdnik 1981-10-18 Cracovia - Avia Świdnik 3:0  Olimpia Elbląg 1981-10-25 Olimpia Elbląg - Cracovia 1:1  Radomiak Radom 1981-11-08 Cracovia - Radomiak Radom 1:1  Gwardia Szczytno 1981-11-15 Gwardia Szczytno - Cracovia 0:1  Resovia Rzeszów 1981-11-22 Cracovia - Resovia Rzeszów 2:1  Cracovia_herb 1982 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1982-01-24 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Garbarnia Kraków 1982-02-09 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:2  Gwardia Warszawa 1982-02-14 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:1  Polonia Bytom 1982-02-27 Cracovia - Polonia Bytom 1:3  Zawisza Bydgoszcz 1982-03-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:1  Wisła Płock 1982-03-21 Cracovia - Wisła Płock 3:0  Polonia Bytom 1982-03-28 Polonia Bytom - Cracovia 2:0  Concordia Knurów 1982-04-04 Cracovia - Górnik Knurów 1:1  Broń Radom 1982-04-10 Broń Radom - Cracovia 3:0  Stal Stalowa Wola 1982-04-18 Cracovia - Stal Stalowa Wola 2:1  Stal Rzeszów 1982-04-24 Stal Rzeszów - Cracovia 0:2  Hutnik Kraków 1982-05-02 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 2:0  Błękitni Kielce 1982-05-09 Błękitni Kielce - Cracovia 1:1  Raków Częstochowa 1982-05-15 Cracovia - Raków Częstochowa 1:0  Avia Świdnik 1982-05-19 Avia Świdnik - Cracovia 0:2  Olimpia Elbląg 1982-05-23 Cracovia - Olimpia Elbląg 1:0  Radomiak Radom 1982-05-26 Radomiak Radom - Cracovia 1:0  Gwardia Szczytno 1982-05-30 Cracovia - Gwardia Szczytno 3:0  Resovia Rzeszów 1982-06-06 Resovia Rzeszów - Cracovia 2:1