2:0
3:0

1981-10-18 Skawinka Skawina - Cracovia II 2:4

Tempo

Sądzę, iż podczas przerwy "Pasiakom" przyszło wysłuchać surowej reprymendy trenera.... Do drugiej połowy przystąpiła bowiem jakby inna drużyna, wykazująca wreszcie chęć do gry.

Najpierw jednakże kilka słów o pierwszej, nieciekawej części meczu. Krakowianie grali ospale, a ich niemrawe akcje wciąż się rwały. Nic zatem dziwnego, że w tym okresie bramka Avii tylko raz znalazła się w niebezpieczeństwie ("główka" Koniecznego w 40 min).
Całkiem inna była druga połowa. Krakowianie przypomnieli sobie wreszcie na czym polega gra w piłkę nożną. Przyspieszyli, zaczęli na boisku myśleć, w efekcie czego odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo nad rewelacyjnym do niedawna liderem.
W Cracovii pewnie bronił Koczwara, wyróżnili się obrońcy: Turecki, Dybczak i Nazimek, za udany uznać należy debiut młodego Zawadzińskiego w tej formacji. Zastąpił on Wójtowicza, który w ub. Tygodniu wyjechał za granicę. Budziła natomiast zastrzeżenia gra drugiej linii. Trójka napastników miała momenty dobre, ale i słabsze, przy czym coraz wartościowszy staje się na boisku Konieczny.

Jak padły bramki? W 50 min "samobójcza" (po centrze Bujaka), w 53 min Błachno wykorzystał "sam na sam" z bramkarzem, a w 70 min - po filmowym zagraniu z Koniecznym - strzelcem był Bujak.
Źródło: Tempo

"Pewne 3:0 "Pasiaków"" -

Pewne 3:0 "Pasiaków"

Nareszcie kibice Cracovii zadowoleni opuszczall stadion przy ul. Kałuży. Ich pupile pewnie pokonali Avię Swidnik 3:0 (0:0). I połowa nie zapowiadała wysokiej wygranej gospodarzy, którzy grali chaotycznle, mnożyły się niecelne podania. Tylko raz w 42 min. gospodarze przeprowadzili składną akcję, ale strzał głową Koniecznego z 7 m bramkarz wybił na róg. Po przerwie „pasiaki" zagraly z zębem, przeprowadziły kilka szybkich akcji skrzydłami i po jednej z nich w 50 min. Bujak ostro dosrodkował po ziemi i obrońca Bukowski posłał piłkę do własnej bramki. Cracovia poszła za ciosem (do tej pory najczęściej po strzeleniu gola "pasiaki" przechodziły nie wiedzieć dlaczego do defensywy) i w 52 min. Błachno stojący na desancie podwyższył na 2:0. Gospodarze mają jeszcze kilka dogodnych sytuacji, wreszcie w 70 min. pada najpiękniejsza bramka meczu - wymiana piłek Konieczny - Bujak i ten ostatni strzela z linii pola karnego w samo „okienko. Mała dygresja - trener Stroniarz dokonał chyba zbyt wcześnie drugiej zmiany, w efekcie z konieczności ostatnie pół godziny musiał grać kontuzjowany Kuć. A co byłoby gdyby kontuzji doznał Koczwara?
Źródło: Gazeta Krakowska nr 204 z 19 października 1981

"Wystarczyło 45 minut dobrej gry "pasiaków"" -

Wystarczyło 45 minut dobrej gry "pasiaków"

Tabela i wyniki po 11 kolejce
Przez pierwsze 45 minut „wiało” z boiska straszliwą nudą. Obie drużyny miały po jednej okazji do uzyskania gola, ale „główkę” Koniecznego w 39 min. obronił bramkarz Avii Kondziak, a napastnik gości Kostrzewa strzelił w 42 min.tuż nad poprzeczką.

Emocje zaczęły się dopiero w II połowie, za sprawą piłkarzy Cracovii. Już w 50 min szybki rajd zakończył Bujak silnym dośrodkowaniem wzdłuż linii, lot piłki przeciął obrońca Avii Bukowski, wpychającją do siatki obok zdezorientowanego bramkarza. Dwie minuty później do długiego podania Koniecznego wystartował Błachno, świdniccy defensorzy byli przekonani, że sędzia odgwiżdże spalonego, nie uczynił tego i krakowianin bez trudu podwyższył wynik meczu.

Najładniejszego gola zdobył w 71 min. najlepszy zawodnik na boisku Bujak po zagraniu z Koniecznym. Strzelił z linii pola karnego w górny róg bramki.

Zwycięstwo „pasiaków” mogło wypaść jeszcze okazalej. Nie wykorzystali oni jednak kilku dobrych pozycji podbramkowych. Na tle gospodarzy goście wypadli bardzo blado. Ich braki uwidoczniły się zwłaszcza w momencie utraty gola, nie potrafili wówczas przeprowadzić skutecznej kontry, wiele do życzenia pozostawiała również postawa ich defensywy. Także w szeregach Cracovii nie wszyscy

grali na zadowalającym poziomie. Do najlepszych należeli - Bujak, Turecki, Koczwara i Nazimek, do najsłabszych - Podsiadlo, Konieczny i Błachno
Źródło: Echo Krakowa nr 202 z 19 października 1981

W XI kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłkarze Cracovii pokonali na własnym stadionie zespół Avii Świdnik 3:0 (3:0).

W pierwszej połowie piłkarze gospodarzy nie potrafili zdobyć się na skuteczne akcje, forsując grę środkiem boiska. W 42 min. Kostrzewa po błędzie Nazimka omal nie strzelił bramki dla gości. Obraz gry uległ zmianie w II części spotkania. W 49 min. Bujak zacentrował i zdezorientowany Bukowski strzelił samobójczą bramkę. W 3 min. później Błachno zdobył następnego gola, zaś wynik spotkania ustalił w 70 min. Bujak. W 83 min. Błachno nie wykorzystał dogodnej sytuacji strzelając nad poprzeczką.

W zespole gospodarzy grającym bez Wójtowicza (wyjazd do USA) i Gacka, pewnymi interwencjami popisywał się Dybczak w obronie oraz Bujak, ożywienie do gry wniósł Liszka.

Cracovia: Koczwara, Zawadziński (od 54 min. Setkowicz), Turecki, Dybczak, Nazimek, Karaś (od 46 min. Liszka), Podsiadło, Kuć Konieczny, Błachno, Bujak.

Sędziował p. Kinas z Katowic, widzów 5 tys.
Źródło: Dziennik Polski nr 207 z 19 października 1981

Kurier Lubelski

Cracovia — Avia Świdnik 3:0 (0:0). Jeszcze do przerwy świdniczanie stawiali zacięty opór silnemu rywalowi i dzielnie się bronili. Później popełnili sporo błędów, m. in. samobójcza bramka Bukowskiego - i zeszli z boiska pokonani
Źródło: Kurier Lubelski nr 203 z 19 października 1981

Mecze sezonu 1981/82

Stal Mielec 1981-07-12 Cracovia - Stal Mielec 3:2  Ruch Chorzów 1981-07-21 Cracovia - Ruch Chorzów 1:2  Dalin Myślenice 1981-07-26 Dalin Myślenice - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 1981-08-04 Cracovia - Legia Warszawa 1:1  Zawisza Bydgoszcz 1981-08-09 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 2:0  Dalin Myślenice 1981-08-16 Dalin Myślenice - Cracovia 0:2  Wisła Płock 1981-08-22 Wisła Płock - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 1981-08-26 Stal Stalowa Wola - Cracovia 4:0  Polonia Bytom 1981-08-30 Cracovia - Polonia Bytom 1:0  Concordia Knurów 1981-09-05 Górnik Knurów - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 1981-09-08 Cracovia - Ruch Chorzów 1:1  Stal Stalowa Wola 1981-09-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:0  Broń Radom 1981-09-16 Cracovia - Broń Radom 2:0  Stal Rzeszów 1981-09-20 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Hutnik Kraków 1981-09-26 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 3:0  Błękitni Kielce 1981-10-04 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1  Raków Częstochowa 1981-10-11 Raków Częstochowa - Cracovia 0:0  Avia Świdnik 1981-10-18 Cracovia - Avia Świdnik 3:0  Olimpia Elbląg 1981-10-25 Olimpia Elbląg - Cracovia 1:1  Radomiak Radom 1981-11-08 Cracovia - Radomiak Radom 1:1  Gwardia Szczytno 1981-11-15 Gwardia Szczytno - Cracovia 0:1  Resovia Rzeszów 1981-11-22 Cracovia - Resovia Rzeszów 2:1  Cracovia_herb 1982 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1982-01-24 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Garbarnia Kraków 1982-02-09 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:2  Gwardia Warszawa 1982-02-14 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:1  Polonia Bytom 1982-02-27 Cracovia - Polonia Bytom 1:3  Zawisza Bydgoszcz 1982-03-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:1  Wisła Płock 1982-03-21 Cracovia - Wisła Płock 3:0  Polonia Bytom 1982-03-28 Polonia Bytom - Cracovia 2:0  Concordia Knurów 1982-04-04 Cracovia - Górnik Knurów 1:1  Broń Radom 1982-04-10 Broń Radom - Cracovia 3:0  Stal Stalowa Wola 1982-04-18 Cracovia - Stal Stalowa Wola 2:1  Stal Rzeszów 1982-04-24 Stal Rzeszów - Cracovia 0:2  Hutnik Kraków 1982-05-02 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 2:0  Błękitni Kielce 1982-05-09 Błękitni Kielce - Cracovia 1:1  Raków Częstochowa 1982-05-15 Cracovia - Raków Częstochowa 1:0  Avia Świdnik 1982-05-19 Avia Świdnik - Cracovia 0:2  Olimpia Elbląg 1982-05-23 Cracovia - Olimpia Elbląg 1:0  Radomiak Radom 1982-05-26 Radomiak Radom - Cracovia 1:0  Gwardia Szczytno 1982-05-30 Cracovia - Gwardia Szczytno 3:0  Resovia Rzeszów 1982-06-06 Resovia Rzeszów - Cracovia 2:1