Domarski (35' Maćkowiak)
Urban

"Echo Krakowa" podało, że mecz oglądało 2 tysiące widzów.

Tempo

Czy "Pasiaki" wygrają, a tym samym wywalczą "mistrzostwo jesieni"? Z takim oto pytaniem przybyło na stadion pomimo chłodu i deszczu - blisko 5 tys. widzów.

Cracovia nie zaprzepaściła szansy, wygrała zasłużenie, chociaż nie zaprezentowała się tak dobrze, jak w poprzednim meczu w Krakowie, z Radomiakiem. Owszem, i tym razem krakowianie zasłużyli na uznanie za serce do gry, ofiarność, ale ze skutecznością było kiepsko. Inna sprawa, że Cracovia miała wczoraj mocno osłabioną linię ataku; Bujak wyjechał na krótkotrwały pobyt do Francji, a Gacek tuż po przerwie uległ bolesnej kontuzji.
Przebieg spotkania? Do przerwy miejscowi posiadali przewagę w polu, ale ani raz nie potrafili zmusić bramkarza Resovii do większego wysiłku. Po zmianie stron Cracovia jeszcze wyraźniej "przycisnęła", ale dopiero w 60 min - a zatem po godzinie gry - oddała pierwszy naprawdę groźny strzał. Podsiadło w zamieszaniu podbramkowym silnie strzelił z kilku metrów i 1-0!. W 66 min - po rajdzie Kucia przez pół boiska - piłkę otrzymał dobrze ustawiony Sasnal, a na trybunach po raz drugi rozległy się wiwaty. W 4 minuty później sędzia ukarał czerwoną kartką Urbana (brutalne faule), a zatem wydawało się, że gospodarze pójdą "za ciosem" i zdobędą dalsze gole. Jednakże krakowianie nieoczekiwanie zwolnili, a odprężenie w ich zespole wykorzystał Bąk, strzelając w 84 min honorowego gola.

W zwycięskiej drużynie dobrze - jako formacja - zaprezentowała się obrona , a zwłaszcza Turecki i Podsiadło. W drugiej linii wyróżniał się pracowity Kuć, a w ataku najwartościowszy był Konieczny.
Źródło: Tempo

""Pasiaki" mistrzem jesieni" -

"Pasiaki" mistrzem jesieni

Mimo deszczu blisko 5 tys. kibiców przybyło wczoraj na stadion przy ul. Kałuży, po sobotniej porażce Radomiaka, „pasiaki" miały szansę na objęcie pozycji lidera i zostania mistrzem jesieni. De tego potrzeba było choćby najskromniejszego zwycięstwa nad Resovią. Krakowianie plan wykonali i pokonali rzeszowian 2:1 (0:0).

Trudno jednak wydać pozytywną opinię o grze krakowian. Rozegrali wczoraj słaby mecz, na śliskim, ciężkim boisku, stosowali niepotrzebnie krótką grę, w ogóle nie próbowano strzelać z dalszych odległości, słabiutko prezentowała się druga linia (na pochwałę zasłużył tylko waleczny Kuć), atak pozbawiony Bujaka, i od 50 minuty kontuzjowanego Gacka (dość poważna kontuzja kostki) nie potrafił stworzyć groźnych sytuacji. Na szczęście dla gospodarzy pewnie grała obrona, od wielu tygodni w dobrej formie utrzymuje się Turecki, dobrze grał Podsiadło (strzelił bardzo ważną bramkę), któremu najlepiej odpowiada pozycja obrońcy.

W I połowie lepiej prezentowała się Resovia, grająca szybciej, usiłująca strzelać z każdej pozycji, w 40 min. Urban nie trafił do bramki z paru metrów. Po przerwie gospodarze zagrali z większą werwą, zamknęli gości na ich połowie i w krótkim odstępie czasu padły gole. Najpierw w 61 min. po mocnym dośrodkowaniu Nazimka w zamieszaniu podbramkowym Podsiadło uzyskał prowadzenie. W 69 min.

Konieczny wyłuskał piłkę bramkarzowi gości, podał do środka i Sasnal podwyższył na 2:0. Od 75 min. goście grali w ,,10”, sędzia za brutalny faul usunął z boiska Urbana (n.b. arbiter prowadził zawody bardzo słabo, dopuścił obustronnie do ostrej gry, na skutekckontuzji boisko musieli opuścić Gacek, Domarski i Maćkowiak), kibice spodziewali się dalszych bramek dla Cracovii, tymczasem gospodarze grali w tym okresie bardzo źle, i Bąk w 85 min. strzelił honorowego gola.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 229 z 23 listopada 1981

Tabela i wyniki po 15 kolejce
Na zakończenie jesiennej rundy w Krakowie doszło do pojedynku pomiędzy Cracovią i rzeszowską Resovią. Zasłużone zwycięstwo, po bardzo przeciętnym meczu, odnieśli gospodarze 2:1 (0:0). Mecz toczył się przez cały czas pod dyktando piłkarzy Cracovii. W pierwszej połowie krakowianie nie potrafili jednak wypracować sobie dogodnych pozycji strzeleckich. Brak przyśpieszenia pod bramką gości, niecelne podania, forsowanie gry środkiem boiska powodowały, że obrona rzeszowska niemiała zbyt wielu kłopotów z zażegnywaniem niebezpiecznych sytuacji. Dopiero w drugiej połowie „pasiaki” zaczęły atakować dużo energiczniej i co ważniejsze szybciej. Uzyskane bramki były jednak w dużej mierze wynikiem błędów obrońców i bramkarza rzeszowian Pawłowskiego niż dobrej gry gospodarzy. Pierwszego gola zdobył w zamieszaniu podbramkowym w 62 min. Podsiadło. Autorem drugiego był w cztery minuty później Sasnal. Bramka ta obciąża konto golkipera gości, który po dośrodkowaniu Kucia wypuściłpiłkę z rąk, dopadł do niej Błachno, podał Sasnalowi, a ten dopełnił tylko formalności. I gdy wydawało się, że Cracovia odniesie wyysokie zwycięstwo piłkarze Resovii, grający na dodatek w dziesiątkę, po jednej z kontr uzyskali kontaktową bramkę. Gospodarze ostatecznie „dowieźli” zwycięstwo do końca, ale jak na lidera tej grupy w bardzo kiepskim stylu.
Źródło: Echo Krakowa nr 227 z 23 listopada 1981

Nowiny Rzeszowskie (dodatek Stadion)

Mimo ciężkich warunków atmosferycznych, niedzielny mecz w Krakowie toczył się w żywym tempie, obie drużyny zaprezentowały ambitną walkę do końcowego gwizdka. W pierwszej połowie żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi, stąd też mało było sytuacji do zdobycia bramki. Bliźsi celu byli rzeszowianie, którzy w 38 min. Po składnej kontrze, mogli zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale piłka po strzale Urbana, przeszła tuż koło słupka.

Po przerwie Cracovia ruszyła do bardziej zdecydowanych ataków i uzyskał lekką przewagę. Jej efektem była pierwsza bramka zdobyta w 60 min. przez Podsiadłę, który skutecznie wykorzystał niezdecydowanie obrońców gości. W 6 min. później krakowianie podwyższyli rezultat na 2:0. Po precyzyjnym strzale Sasnala. Od tego momentu gospodarze zwolnili tempo swych akcji i coraz częściej do głosu dochodzili piłkarze Resovii. W 84 min. zmniejszyli oni rozmiary porażki, zdobywając gola ze strzału Bąka.

Ostatni kwadrans meczu, drużyna gości grała w "dziesiątkę". Za brutalna gra - zdaniem sędziego - Urban otrzymał czerwoną kartkę i usunięty został z boiska.

Resovia grała w zestawieniu: Pawiłowski, Pielach, Nalepa, Janicki, Siorek, I. Lewandowski, Bąk, Skorowider (od 58 min. Padwiński), Orłowski, Domarski (od 35 min. Maćkowiak), Urban.

Sędziował D. Kruszyński z Wrocławia. Czerwona kartka - Urban. Żółta - Pielach.
Źródło: Nowiny Rzeszowskie (dodatek Stadion) nr 46 z 23 listopada 1981

Mecze sezonu 1981/82

Stal Mielec 1981-07-12 Cracovia - Stal Mielec 3:2  Ruch Chorzów 1981-07-21 Cracovia - Ruch Chorzów 1:2  Dalin Myślenice 1981-07-26 Dalin Myślenice - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 1981-08-04 Cracovia - Legia Warszawa 1:1  Zawisza Bydgoszcz 1981-08-09 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 2:0  Dalin Myślenice 1981-08-16 Dalin Myślenice - Cracovia 0:2  Wisła Płock 1981-08-22 Wisła Płock - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 1981-08-26 Stal Stalowa Wola - Cracovia 4:0  Polonia Bytom 1981-08-30 Cracovia - Polonia Bytom 1:0  Concordia Knurów 1981-09-05 Górnik Knurów - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 1981-09-08 Cracovia - Ruch Chorzów 1:1  Stal Stalowa Wola 1981-09-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:0  Broń Radom 1981-09-16 Cracovia - Broń Radom 2:0  Stal Rzeszów 1981-09-20 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Hutnik Kraków 1981-09-26 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 3:0  Błękitni Kielce 1981-10-04 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1  Raków Częstochowa 1981-10-11 Raków Częstochowa - Cracovia 0:0  Avia Świdnik 1981-10-18 Cracovia - Avia Świdnik 3:0  Olimpia Elbląg 1981-10-25 Olimpia Elbląg - Cracovia 1:1  Radomiak Radom 1981-11-08 Cracovia - Radomiak Radom 1:1  Gwardia Szczytno 1981-11-15 Gwardia Szczytno - Cracovia 0:1  Resovia Rzeszów 1981-11-22 Cracovia - Resovia Rzeszów 2:1  Cracovia_herb 1982 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1982-01-24 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Garbarnia Kraków 1982-02-09 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:2  Gwardia Warszawa 1982-02-14 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:1  Polonia Bytom 1982-02-27 Cracovia - Polonia Bytom 1:3  Zawisza Bydgoszcz 1982-03-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:1  Wisła Płock 1982-03-21 Cracovia - Wisła Płock 3:0  Polonia Bytom 1982-03-28 Polonia Bytom - Cracovia 2:0  Concordia Knurów 1982-04-04 Cracovia - Górnik Knurów 1:1  Broń Radom 1982-04-10 Broń Radom - Cracovia 3:0  Stal Stalowa Wola 1982-04-18 Cracovia - Stal Stalowa Wola 2:1  Stal Rzeszów 1982-04-24 Stal Rzeszów - Cracovia 0:2  Hutnik Kraków 1982-05-02 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 2:0  Błękitni Kielce 1982-05-09 Błękitni Kielce - Cracovia 1:1  Raków Częstochowa 1982-05-15 Cracovia - Raków Częstochowa 1:0  Avia Świdnik 1982-05-19 Avia Świdnik - Cracovia 0:2  Olimpia Elbląg 1982-05-23 Cracovia - Olimpia Elbląg 1:0  Radomiak Radom 1982-05-26 Radomiak Radom - Cracovia 1:0  Gwardia Szczytno 1982-05-30 Cracovia - Gwardia Szczytno 3:0  Resovia Rzeszów 1982-06-06 Resovia Rzeszów - Cracovia 2:1