Kuć (36' Liszka)
Mecz następnego dnia:

1982-05-27 Kabel Kraków - Cracovia II 1:5

Znaczenie meczu

Cracovia mogła po spotkaniu z Radomiakiem awansować do I ligi. Aby awansować musiała wygrać.

"Lider traci punkty" -

Lider traci punkty

Nie spełniły się wczoraj marzenia kibiców piłkarzy Cracovii.

Spodziewano się, że już w środę „pasiaki” zapewnią sobie awans do ekstraklasy. Stało się jednak inaczej. Krakowianie przegrali w Radomiu z Radomiakiem 0:1 (0:0), i z gratulacjami trzeba będzie jeszcze poczekać.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu była bardzo nieciekawa, momentami wręcz nudna. Obydwa zespoły grały nieporadnie, niewiele było udanych akcji i sytuacji podbramkowych. Goście nastawili się głównie na obronę własnej bramki. Być może w najbliższą niedzielę zapadnie ostateczne rozstrzygnięcie.

Po przerwie spotkanie było ciekawsze głównie dzięki gospodarzom, którzy zagrali znacznie lepiej, agresywniej, dążąc do zwycięstwa. W 49 min. w zamieszaniu podbramkowym Michałkowski skierował głową piłkę do siatki i Radomiak objął prowadzenie. Gospodarze nie zwolnili tempa i nadal z pasją atakowali, oddając kilka groźnych strzałów. Bramkarz Koczwara i obrońcy gości grali jednak uważnie i nie dopuścili do utraty dalszych bramek.

Cracovia zagrała słabo i zawiodła. Spodziewano się lepszej postawy po liderze. Po przerwie krakowianie oddali tylko jeden celny strzał. To jednak trochę za mało, by uzyskać korzystny wynik.

W zespole krakowskim na wyróżnienie zasłużył przede wszystkim Dybczak, ambitnie walczący przez całe spotkanie.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 79 z 27 maja 1982

"Radomiak pokonał lidera!" -
Słowo Ludu

Radomiak pokonał lidera!

Artykuł w gazecie Słowo Ludu
I jest szlagier - przodownik tabeli przegrał z zespołem ratującym się od degradacji! Całkowicie zasłużenie. Pierwsza połowa była tak słaba, że nie warto o niej mówić. Mecz rozstrzygnał się w drugiej. Radomiak zagrał tak jak to czynił jesienią. Pod każdym względem górował nad przodownikiem tabeli. Zawodnicy Radomiaka stwarzali więcej, sytuacji podbramkowych i sporo strzelalali. Krakowianie byli w zdecydowanej defensywie.

Michałkowski, który wystąpił po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją strzelił swą 10 bramkę w sezonie, która, zadecydowała o wyniku. Jeszcze nie jest on w najwyższej formie, ale zdobycie tego gola (strzałem głową) wystawia mu dobrą notę.

Radomianie mogli odnieść wyższe zwycięstwo, na co zasługiwali. Wystarczy powiedzieć, że w drugiej połowie oddali siedem dobrych i celnych strzałów podczas gdy Cracovia uczyniła to tylko raz, dopiero w 84 minucie.

W tym okresie mecz był bardzo ciekawy mógł się podobać. Było też wiele emocji. Radomianie grali z wielką ambicja i wolą zdobycia dwóch punktów im potrzebnych do ligowego życia.

Najlepszym piłkarzem wradomskiej drużynie był Mrozek, który był prawdziwym motorem poczynań zespołu, a ponadto potrafił dodawać zawodnikom otuchy do walki. Wyróżniali się także Jeromin i Wojdaszka, powrót do dobrej formy zasygnalizował

Matuszewski.
Źródło: Słowo Ludu nr 104 z 27 maja 1982

""Sto lat" piłkarzom Cracovii będziemy śpiewać dopiero w niedzielę?" -

"Sto lat" piłkarzom Cracovii będziemy śpiewać dopiero w niedzielę?

Nie spełniły się marzenia kibiców piłkarzy Cracovii, ani nasze pobożne życzenia. "Pasiaki" przegrały wczoraj w Radomiu z Radomiakiem 0-1. Bramkę zdobył Michałkowski w 49 min. Zwycięstwo gospodarzy jest w pełni zasłużone. Lider z Krakowa - donosi nasz sprawozdawca - sprawiał wrażenie zmęczonej drużyny. Radomiak był szybszy, prezentował grę bardziej urozmaiconą. O słabości Cracovii w tym meczu niech świadczy fakt, iż oddała ona w ciągu 90 minut tylko jeden strzał w światło bramki gospodarzy i to dopiero na 6 minut przed końcem gry.
Tak więc z wiwatowaniem na cześć piłkarzy Cracovii musimy poczekać do najbliższej niedzieli. Mecz na własnym stadionie z Gwardią Szczytno chyba wygra i zdobędzie dwa upragnione punkty otwierające wrota ekstraklasy!
Źródło: Dziennik Polski nr 79 z 27 maja 198 [1]

Mecze sezonu 1981/82

Stal Mielec 1981-07-12 Cracovia - Stal Mielec 3:2  Ruch Chorzów 1981-07-21 Cracovia - Ruch Chorzów 1:2  Dalin Myślenice 1981-07-26 Dalin Myślenice - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 1981-08-04 Cracovia - Legia Warszawa 1:1  Zawisza Bydgoszcz 1981-08-09 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 2:0  Dalin Myślenice 1981-08-16 Dalin Myślenice - Cracovia 0:2  Wisła Płock 1981-08-22 Wisła Płock - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 1981-08-26 Stal Stalowa Wola - Cracovia 4:0  Polonia Bytom 1981-08-30 Cracovia - Polonia Bytom 1:0  Concordia Knurów 1981-09-05 Górnik Knurów - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 1981-09-08 Cracovia - Ruch Chorzów 1:1  Stal Stalowa Wola 1981-09-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:0  Broń Radom 1981-09-16 Cracovia - Broń Radom 2:0  Stal Rzeszów 1981-09-20 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Hutnik Kraków 1981-09-26 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 3:0  Błękitni Kielce 1981-10-04 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1  Raków Częstochowa 1981-10-11 Raków Częstochowa - Cracovia 0:0  Avia Świdnik 1981-10-18 Cracovia - Avia Świdnik 3:0  Olimpia Elbląg 1981-10-25 Olimpia Elbląg - Cracovia 1:1  Radomiak Radom 1981-11-08 Cracovia - Radomiak Radom 1:1  Gwardia Szczytno 1981-11-15 Gwardia Szczytno - Cracovia 0:1  Resovia Rzeszów 1981-11-22 Cracovia - Resovia Rzeszów 2:1  Cracovia_herb 1982 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1982-01-24 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Garbarnia Kraków 1982-02-09 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:2  Gwardia Warszawa 1982-02-14 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:1  Polonia Bytom 1982-02-27 Cracovia - Polonia Bytom 1:3  Zawisza Bydgoszcz 1982-03-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:1  Wisła Płock 1982-03-21 Cracovia - Wisła Płock 3:0  Polonia Bytom 1982-03-28 Polonia Bytom - Cracovia 2:0  Concordia Knurów 1982-04-04 Cracovia - Górnik Knurów 1:1  Broń Radom 1982-04-10 Broń Radom - Cracovia 3:0  Stal Stalowa Wola 1982-04-18 Cracovia - Stal Stalowa Wola 2:1  Stal Rzeszów 1982-04-24 Stal Rzeszów - Cracovia 0:2  Hutnik Kraków 1982-05-02 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 2:0  Błękitni Kielce 1982-05-09 Błękitni Kielce - Cracovia 1:1  Raków Częstochowa 1982-05-15 Cracovia - Raków Częstochowa 1:0  Avia Świdnik 1982-05-19 Avia Świdnik - Cracovia 0:2  Olimpia Elbląg 1982-05-23 Cracovia - Olimpia Elbląg 1:0  Radomiak Radom 1982-05-26 Radomiak Radom - Cracovia 1:0  Gwardia Szczytno 1982-05-30 Cracovia - Gwardia Szczytno 3:0  Resovia Rzeszów 1982-06-06 Resovia Rzeszów - Cracovia 2:1