Misiowiec (76' Brzeszczyński)
Mecz następnego dnia:

1985-06-02 Świt Krzeszowice - Cracovia II 3:0

Tempo

Jeszcze w czwartek na łamach "Sportu" nie umiał odpowiedzieć kiedy zadebiutuje w gronie sędziów II-ligowych, a już po dwóch dniach stało się to faktem. Mecz Cracovia - Korona był czterdziestymi zawodami prowadzonymi przez arbitra Wojciecha Rudego.

- Nie spodziewałem się tak szybkiego awansu. Skoro "zaliczyłem" zaledwie jedno spotkanie w III lidze, trudno było liczyć na kolejną, znów błyskawicznie otrzymaną, nominację. Tym bardziej, że zdaję sobie sprawę z pewnych braków, które wynikają z małego jeszcze doświadczenia. Stąd - wcale tego nie ukrywam - owładnęło mną przed pojedynkiem poczucie tremy. Z drugiej strony podtrzymywałem się w przekonaniu, że będzie to przecież najnormalniejszy w świecie mecz, który w taki właśnie sposób muszę potraktować.
Zarówno Cracovii... w jego kierunku, więc o spalonym nie mogło być mowy. Samo zaś podanie do Bąka skierowane było do tyłu".

Wojciecha Rudego wysłuchał, podzielający jego poglądy w powyższym temacie J. Ciepiatka.
Źródło: Tempo

"Przywieźli z Krakowa cenne punkty" -
Słowo Ludu

Przywieźli z Krakowa cenne punkty

'"Pasiaki" dawno się już poddały losowi i grając w drugiej lidze są już w trzeciej. Przegrywają, nawet wysoko, także na własnym boisku, w sobotę jednak piłkarze Cracovii byli groźniejsi niż zwykle.

Mecz miał dość wyrównany przebieg, ale kielczanie wykazywali wiecej doświadczenia byli przez to skuteczniejsi. Wyraźne prowadzenie po pierwszej połowie stwarzało im szansę zdobycia obu punktów.

Tuż po przerwie gospodarze zdobyli gola, co pobudziło ich do walki. Zespół Korony grał jednak dalej rozważnie i miał sytuację do poprawienia dorobku.

Ostatnie minuty spotkania były chyba najbardziej emocjonujące. Było i tak, że sędzia spotkania, kiedyś polski reprezentacyjny piłkarz, a teraz już sędzia drugoligowy, zarządził rzut wolny z pola karnego kielczany. Skończyło się jednak tylko na strachu. I jeszcze Brzeszczyński miał znakomitą okazję do pokonania bramkarza Cracovii, ale nie udała mu się ta sztuka.

Spotkanie stalo na przeciętnym poziomie, żaden z kieleckich piłkarzy specjalnie nie

wybijał się, ale cenne są punkty zdobyte w Krakowie.
Źródło: Słowo Ludu nr 128 z 3 czerwca 1984

"Cracovia znów przegrywa" -

Cracovia znów przegrywa

Cracovia — Korona Kielce 1:1 (0:2). Bram W zdobyli: dla Cracovii — Brzeziński w 62 min., dla Korony — Wyciślik w 24 i Bąk w 42 min.

CRACOVIA: Szczerba — Tyrka, Baliga, Cendrowicz (od 46 min. Osoba), Zawadziński — Kasperek (od 46 min. Cisowski), Graba, Podsiadło, Nurkowski — Cyzio, Brzeziński.
Żółta kartka: Wojtasiński (Korona). Sędziował b. reprezentant Polski w piłki nożnej — Wojciech Rudy z Sosnowca (był to jego debiut na II ligowych boiskach w roli arbitra). Widzów zaledwie 150.
Będący już w roli trzecioligowca piłkarze Cracovii zagrali tym razem ambitnie, chcąc za wszelką ceną zatrzeć niekorzystne wrażenie jakie pozostawili po sobie fatalnym występem przeciwko Stali Stalowa Wola. Krakowianie mieli jednak w tym meczu pecha, gdyż mimo optycznej przewagi nie zdołali uzyskać bramki w pierwszych 45 minutach, natomiast goście dwa wypady uwieńczyli bramkami, co przesądziło losy meczu.

Po zmianie stron „pasiaki" zdołały uzyskać zaledwie honorową bramkę, a na wyrówna¬nie zabrakło już czasu.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 128 z 3 czerwca 1985

Najlepszy na boisku sędzia — Wojciech Rudy CRACOVIA — KORONA Kielce 1:2 (0:2). Bramki strzelili: dla

Cracovii — Brzeziński w 51 min, dla Korony — Wyciślik w 20 i Bąk w 41 min. Sędziował Wojciech Rudy z Katowic. Żółta kartka — Wojtasiński z Korony.

CRACOVIA — Szczerba — Tyrka, Baliga, Cendrowicz (od 46 min Cisowski), Zawadziński — Nurkowski, Graba, Podsiadło, Kasperek (od 46 min Osoba) — Cyzio, Brzeziński. Brzydka pogoda, niska stawka meczu sprawiły, że zainteresowanie piłkarskim pojedynkiem Cracovii z Koroną było w Krakowie minimalne Na trybunach stadionu Cracovii zasiadło może 150, a może 200 osób, w tym kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców kieleckich, z których kilku czy kilkunastu nie za bardzo trzeźwych a za to głośno krzyczących milicjanci wyprowadzili ze stadionu.

Mecz nie był najgorszy. Oba zespoły stosowały otwartą grę, dążyły do zdobycia bramki, atakowano więc i choć były to akcje mało precyzyjne,' choć gra stała na słabym poziomie, coś się na boisku działo i narzekać na nudę nie było można. Krakowianie rozpoczęli z impetem, wedle dobrze poinformowanych chcąc strzelić gola, aby w przerwie ustąpić punkty gościom za finansowy ekwiwalent. Ale kielczanie z kontrataków zdobyli już w pierwszej połowie dwa gole i na przerwę schodzili spokojni o swe zwycięstwo, nie potrzebowali ustalać wyniku z gospodarzami Co prawda w drugiej połowie Crawla strzeliła gola i nadal atakowała, była bliska wyrównania. niemniej do niespodzianki (a za taką przyjęto by remis czy wygraną „pasiaków”) nie doszło.

Pierwszoplanową postacią tego pojedynku był bez wątpienia arbiter Wojciech Rudy, do niedawna znany piłkarz, mający na swym koncie kilkadziesiąt występów w reprezentacji Polski, wiele lat ligowej gry w 'sosnowieckim Zagłębiu, potem jakiś czas występów w Finlandii. Teraz wziął się za sędziowanie. I idzie mu bardzo dobrze. Szybko awansował i w sobotę inaugurował swoje sędziowanie na szczeblu II ligi. Prowadził mecz bezbłędnie. Dobra kondycja pozwoliła mu być zawsze na miejscu akcji, znajomość futbolu- sprawiła. że pozwalał zawodnikom walczyć o piłkę, jak to się mówi „dawał pograć", ale równocześnie reagował natychmiast na wszelkie przejawy brutalności, karał faule i niesportowe zachowanie się (za „pyskówkę” pokazał żółtą kartkę Wojtasińskiemu) To pierwszy sędzia z grona znanych polskich piłkarzy ostatnich lat. Oby znalazł naśladowców wśród kolegów z boiska.
Źródło: Echo Krakowa nr 107 z 3 czerwca 1985

Mecze sezonu 1984/85

Limanovia Limanowa 1984-07-23 Limanovia - Cracovia 0:3  Egyesület Eger 1984-08-04 Cracovia - Egyesület Eger 2:1  MŠK Žilina 1984-08-06 Cracovia - TJ Žilina 2:0  Polonia Bytom 1984-08-11 Polonia Bytom - Cracovia 0:0  Avia Świdnik 1984-08-18 Cracovia - Avia Świdnik 2:0  Stal Rzeszów 1984-08-25 Stal Rzeszów - Cracovia 2:2  Hutnik Kraków 1984-09-02 Cracovia - Hutnik Kraków 0:0  Włókniarz Pabianice 1984-09-05 Włókniarz Pabianice - Cracovia 0:2  Błękitni Kielce 1984-09-08 Błękitni Kielce - Cracovia 0:0  Start Łódź 1984-09-16 Cracovia - Start Łódź 0:0  Igloopol Dębica 1984-09-22 Igloopol Dębica - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 1984-09-26 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:0  Stal Mielec 1984-09-30 Stal Mielec - Cracovia 3:0  Resovia Rzeszów 1984-10-07 Cracovia - Resovia Rzeszów 0:1  Stal Stalowa Wola 1984-10-21 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:0  Korona Kielce 1984-11-04 Korona Kielce - Cracovia 1:1  Włókniarz Pabianice 1984-11-11 Cracovia - Włókniarz Pabianice 0:1  Concordia Knurów 1984-11-18 Górnik Knurów - Cracovia 2:0  Lech Poznań 1984-11-21 Cracovia - Lech Poznań 1:2  Polonia Warszawa 1984-11-25 Cracovia - Polonia Warszawa 1:2  Cracovia_herb 1985 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1985-01-27 Wisła Kraków - Cracovia 4:0  Wisła Kraków 1985-02-23 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Stal II Mielec 1985-02-27 Cracovia - Stal II Mielec 2:1  Igloopol Dębica 1985-03-07 Cracovia - Iglopol Dębica 3:1  Polonia Bytom 1985-03-17 Cracovia - Polonia Bytom 2:2  Avia Świdnik 1985-03-22 Avia Świdnik - Cracovia 3:0  Stal Rzeszów 1985-03-31 Cracovia - Stal Rzeszów 0:1  Hutnik Kraków 1985-04-06 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0  Błękitni Kielce 1985-04-14 Cracovia - Błękitni Kielce 3:1  Start Łódź 1985-04-21 Start Łódź - Cracovia 1:2  Igloopol Dębica 1985-04-28 Cracovia - Igloopol Dębica 0:2  Jagiellonia Białystok 1985-05-04 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Stal Mielec 1985-05-12 Cracovia - Stal Mielec 1:2  Resovia Rzeszów 1985-05-18 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 1985-05-25 Cracovia - Stal Stalowa Wola 0:4  Korona Kielce 1985-06-01 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Włókniarz Pabianice 1985-06-09 Włókniarz Pabianice - Cracovia 2:0  Concordia Knurów 1985-06-16 Cracovia - Górnik Knurów 0:0  Polonia Warszawa 1985-06-23 Polonia Warszawa - Cracovia 1:2