1986-01-12 Cracovia - KTH Krynica 12:4

Cracovia - KTH Krynica 12:4 - Dziennik Polski 13.01.1986

Tylko przez półtorej tercji kryniczanie zdołali dotrzymać kroku krakowianom, choć i wówczas przegrywali 1:4. Później jednak dzięki lepszemu przygotowaniu szybkościowo-kondycyjnemu, ton grze nadawali już gospodarze odnosząc rekordowe w tym sezonie zwycięstwo (12:4). Na usprawiedliwienie kryniczan trzeba nadmienić, że przyjechali do Krakowa... bez trenera i funkcję tę z konieczności pełnił wiceprezes klubu, M.Mista. Trener Józef Kurek na skutek decyzji lekarskiej musiał zostać w domu; b. wysokie ciśnienie i stan przed zawałowy!

Mecz, mimo aż szesnastu bramek, nie stał na wysokim poziomie. Krakowianie atakowali, ale zbyt chaotycznie. Na domiar często się od­ słaniali. Inna sprawa, że kilka ak­cji, szczególnie w wykonaniu Paw­lika, Stebleckiego i Klicha oraz Migacza, Papugi i Rapacza — mogło się podobać. Najefektowniej­szą bramkę zdobył Migacz po so­lowej akcji i sprytnym zwodzie bramkarza. Warto też odnotować debiut 17-letniego bramkarza „pa­siaków”. Waldemara Orłowskiego desygnowanego na taflę w 54 min spotkania. A tuż przed końcem II tercji bolesnej kontuzji doznał J.Wójcik.