1990-09-08 Cracovia - Igloopol II Dębica 4:1

Wersja z dnia 22:23, 24 gru 2005 autorstwa Armata (Dyskusja | edycje)

Bramki: Owca(36 k., 87), Rząsa (37), Gruszka (82) - Malinowski (8)
Widzów 400
Cracovia: Holocher - Ziętara, Leśnowolski, Hajduk, Kubik - Gruszka, Wrześniak, Duda, Owca - Rząsa (75 min Sajnog), Hermaniuk (46 min Czarnik).
Igloopol II: Jurecki - Szewczyk, Zub (28 min Burza), Musiał, Stokłosa - Czosnyka, Malinowski, Kaczor (68 min Maj), Nylec - Grzybowski, Wójcik.

Opis meczu Tempo:
Cracovia przystąpiła do meczu z outsiderem w roli zdecydowanego faworyta, toteż w 8 minucie zapanowała całkowita konsternacja, gdy kapitan gości Malinowski ładnym strzałem z woleja pokonał Holochera, zdobywając dla rezerw Igloopolu pierwszego w tym sezonie gola. Krakowska młodzież jednak dość szybko otrząsnęła się i już w 23. minucie Gruszka mógł wyrównać, ale z 4 m. przeniósł piłką nad porzeczką. W 30. minucie Rząsa trafił w słupek. W 6 minut później Owca wyrównał pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za faul Jużeckiego na nim samym. Po minucie było już 2-1 gdy Owca pięknie przejął na środku pola karnego dalekie podanie, podał do nie obstawionego Rząsy, który dopełnił formalności. Potem gra wyraźnie „siadła” i dopiero w końcówce „Pasy" wykorzystujący wyraźne zmęczenie przeciwnika doprowadziły do wyniku w miarę oddającego układ sił. Najpierw Gruszka z 16 m widząc złe ustawienie bramkarza strzelił mu w krótki róg, potem najlepszy na boisku (gdyby jeszcze grał 90 minut, a nie zamierał na boisku) Owca przyłożył głowę gdzie trzeba.