Olijnyk
Hermaniuk
Rząsa (79' Hajduk)

Tempo

W I połowie dość wyraźną przewagę miała Cracovia, lecz nie udokumentowała jej golem. Po zmianie stron gra stała się jeszcze ciekawsza. W 59 min. znakomitym rajdem z połowy boiska popisał się występujący po raz pierwszy w barwach Cracovii Wiktor Alejnik i zakończył go celnym trafieniem w "długi róg" bramki Pietrzaka.
9 minut później Wewiór dośrodkował i w ogromnym zamieszaniu Cecherz wepchnął piłkę do siatki. Cracovia chciała wygrać i była bliska zwycięstwa, jednak wielkiego pecha miał Apryjas - raz strzelił w poprzeczkę, a po chwili przeniósł o centymetry nad bramką.
Źródło: Tempo 23 września 1991

"Z pomocą ukraińskiego duetu" -
b.d.

Z pomocą ukraińskiego duetu

Wisła Płock — Cracovia 1:1 (0:0)

Bramki: Cecherz (68) — Alejnik (59). Sędziował T. Mikulski (Lublin). Żółte kartki: Dylewski, Babariko, Kubik. Widzów ok. 1,5 tys.

Cracovia: Holocher — Czarnik, Babariko, Leśnowolski, Kubik — Węgiel (86’ Ostapczuk), Wrześniak, Apryjas (70’ Hajduk), Rząsa — Hermaniuk, Alejnik.

Udarty debiut trenera Podedwornego oraz ukraińskiego duetu: stopera Babariko i napastnika Alejnikowa. Pierwszy z zawodników umiejętnie dyrygował kolegami w linii obrony, drugi po ładnym rajdzie uzyskał prowadzenie dla swojego zespołu. Obaj gracze powinni stanowić cenne wzmocnienie dla outsidera tabeli II ligi.

Mecz był wyrównany, zacięty. Goście byli bliscy zwycięstwa, ale w 68 min. Cecherz po rzucie rożnym wykorzystał niezdecydowanie Holochera 1 z 5 metrów posłał piłkę do siatki. Oba zespoły miały kilka dogodnych sytuacji, wykorzystały jednak tylko po jednej. W ostatnim kwadransie gospodarze u-zyskali znaczną przewagę, ale nie potrafili zdobyć gola. Tuż przed końcem meczu bliski szczęścia był Hermaniuk: po jego .„główce” piłka poszybowała nad poprzeczką.
(IW)
Źródło: b.d. 23 września 1991

b.d.

WISŁA — CRAC0VIA 1—1 (0—0) 0—1 Alejnik, 59 min 1—1 Cecherz, 68 min

WISŁA: Pietrzak — Soczewka, Serocki, Wewiór, Majchrzak — Dylewski, Pawelec (23 min Bukowski), Gapiński, Krzywkowski — Cecherz, Król (53 min Zieliński). CRACOVIA: Holocher — Czarnik, Babariko, Leśnowolski. Kunik, Babariko, Leśnowolski,Wrześniak, Apryjas —- Alejnik, Hermaniuk, Rząsa (79 min Hajduk). Sędziował T. Mikulski z Lublina. Żółte kartki: Dylewski oraz Babariko i Kubik. Widzów 1,5 tys.

W I połowie dość wyraźną przewagę miała Cracovia, lecz nie u-dokumentowała jej golem. Po zmianie stron gra stała się jeszcze ciekawsza. W 59 min znakomitym rajdem z połowy boiska popisał się występujący po raz pierwszy w barwach Cracovii Wiktor Alejnik i zakończył go celnym trafieniem w „długi róg” bramki Pietrzaka. 9 minut później Wewiór dośrodkowa! i w ogromnym zamieszaniu Cecherz wepchnął piłkę do siatki. Cracovia chciała wygrać i była bliska zwycięstwa, jednak wielkiego pecha miał Apryjas — raz strzelił w poprzeczkę, a po chwili przeniósł o centymetry nad bramką.
KRZYSZTOF ZBYSZYŃSKI

"Już z posiłkami zza Buga" -
b.d.

Już z posiłkami zza Buga

WISŁA PŁOCK — CRACOVIA 1:1 (0:0), gole Cracovia Alejnik 59 min., Wisła Cecherz 68.

CRACOVIA: Holocher — Czarnik, Babariko, Leśnio-wolski, Kubik — Węgiel, Wrześniak. Apryjas, Rząsa — Alejnik, Hermaniuk.

W przemeblowanym z konieczności składzie (bez chorych Ziętary i Dudy, zawieszonych. za żółte kartki Owcy i Depy, z nowymi nabytkami z Ukrainy, stoperem Babariką i napastnikiem Alejnikiem) wystąpiła Cracovia w Płocku. Obaj zawodnicy zza Buga należeli do wyróżniających się piłkarzy. Babariko trzymał defensywę, Alejnik przeprowadził na początku II połowy solowy rajd zakończony celnym strzałem.
Źródło: b.d.

"WISŁA PŁOCK — CRACOVIA 1-1 (0-0)" -
b.d.

WISŁA PŁOCK — CRACOVIA 1-1 (0-0)

Nowi zawodnicy Cracovii okazali się poważnym wzmocnieniem. Olejnik strzelił bramkę, Babariko „trzymał” obronę. Przetestowania w składzie także były dobrym pociągnięciem.

Spotkanie z Wisłą było wyrównane, momentami z przewagą gości z Krakowa. Tylko ostatnie 20 minut dominowali gospodarze, ośmieleni zdobyciem wyrównującego gola. Dobrze spisali się pozyskani z Bukowiny Czerniowce nowi piłkarze Cracovii — stoper Babariko imponował spokojem, wygrywał większość pojedynków główkowych. Także napastnik Olejnik udanie wpasował się do nowej drużyny, współpracował z kolegami w konstruowaniu akcji zaczepnych. To on właśnie wykorzystał niezdecydowanie płockich obrońców, uwolnił się z kleszczy, popędził na bramkę Wisły i z ostrego kąta strzelił gola dla przyjezdnych. Po 9 minutach Wisła wyrównała część winy za utratę prowadzenia ponosi bramkarz Holocher. Cracovia jeszcze w 90 minucie miała dobrą okazję do wygrania spotkania, ale Hermaniuk głową strzelił ponad poprzeczkę.

0-1 Olejnik, 59 min; 1-1 Cecherz, 68 min.

CRACOVIA: Holocher-Czarnik, Babariko, Leśnowolski, Kubik-Węgiel (86 min Ostapczuk), Wrześniak, Apryjas (70 min Hajduk), Rząsa-Hermaniuk, Olejnik.

Sędziował T. Mikulski z Lublina. Widzów 1,5 tys. Żółte kartki: Dylewski, Kubik, Babariko.

"Nowy trener-nowe nadzieje" -
b.d.

Nowy trener-nowe nadzieje

Wisła Płock — Cracovia 1:1 (0:0). Bramki zdobyli: dla Wisły — Cecherz (68 miń.), dla Cracovii — Alejnik (59). Żółte kartki: Babarykow i Kubiak z Cracovii oraz Dylewski z Wisły. Widzów — 1500.

CRACOVIA: Holocher — Czarnik, Babarikow. Kubik (od 79 min. Hajduk), Leśno-wolski — Węgiel (od 88 min. Ostapczuk). Wrześniak. Apryjas, Alejnik — Hermaniuk, Rząsa.

Krakowianie wystąpili już z dwoma zawodnikami radzieckimi oraz w nieco przemeblowanym składzie pod kierunkiem nowego trenera Zdzisława Podedwornego. Te zmiany weszły drużynie na dobre. Cracovia rozegrała niezłe spotkanie i była bliska zwycięstwa. Dobrze wprowadził się do zespołu Alejnik, który strzelił pierwsza bramkę w nowych barwach. W końcówce spotkania Apryjas mógł zdobyć dla Cracovii zwycięskiego, gola, nie wykorzysta! jednak dwóch dobrych sytuacji podbramkowych (raz piłka trafiła w słupek).

"Wisła — Cracovia 1—1 (0—0)" -
b.d.

Wisła — Cracovia 1—1 (0—0)

0—1 — Olejnik, 59 min.

1—1 — Cecherz, 68 min.

Sędziował Tomasz Mikulski (Lublin). Widzów 1500.

WISŁA: Pietrzak — Soczew ka, Serocki, Wewiór, Majchrzak — Dylewski, Pawelec (23. Bukowski), Gapiński, Krzywkowski — Cecherz, Król (53. Zieliński). Trener Włodzimierz MAŁOWIEJSKI.

CRACOVIA: Holocher — Czarnik, Babarykow, Kubiak (79. Hajduk), Leśnowski — Węgiel (88. Ostapczuk), Wcześniak, Apryjas, Olejnik — Hermaniuk ,Rząsa . Trener Zdzisław PODEDWORNY. Żółte kartki: Babarykow, Kubiak i Dylewski.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku po la a okazji do zdobycia gola nie było zbyt wiele. W drugiej obie drużyny były już bardziej rozluźnione i strzałów było o‘ wiele więcej. Indywidualną akcją popisał się Olejnik, który trafił w 59 min. w długi róg. Chwilę później minimalnie niecelnie strzelił głową Cecherz.

W 68 min. padła bramka w zamieszaniu. Kilka minut potem stojący na polu karnym Aleksy Babarykow ręką zmienił kierunek lotu piłki strzelonej przez Roberta Gapińskie go. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego.

"WISŁA Płock – CRACOVIA 1:1 (0:0)" -
b.d.

WISŁA Płock – CRACOVIA 1:1 (0:0)

Bramki: Wisła — Cecherz 88, Cracovia — Olejnik 59. Sędziowali: Mikulski jako główny oraz Mazrek i Sachejko (Lublin). Widzów: 1500.

WISŁA: Pietrzak — Soczewka, Serocki, Wewiór, Majchrzak — Dylewski, Pawelec (23 Bukowski), Gapiński, Krzywkowski — Cecherz, Król (53 Zieliński).

CRACOVIA: Holocher — Czarnik, Babarykow, Kubiak (79 Hajduk), Laskowski — Węgiel (88 Ostapczuk), Wcześniak, Apryjas, Olejnik — Harmaniuk, Rząsa.

Zółta kartki: Babarykow, Kubiak (Cracovia) Dylewski (Wisła).

PŁOCK, 21.9 (inf, wŁ). Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Co prawda w 23 min. zszedł z boiska kontuzjowany Sławomir Pawelec, a to znacznie osłabiło zespół gospodarzy. W tej części gry były cztery (po dwie dla każdej drużyny) okazje do zdobycia gola.

Druga część spotkania — już ciekawsza. Stało się to zwłaszcza po indywidualnej akcji Olejnika, który pokonał Grzegorza Pietrzaka. Chwilę później Krzysztof Wewiór dośrodkowa! wprost na głowę Jarosława Cecherza, a ten strzelał minimalnie obok bramki. W 68 min. miała miejsce podobna sytuacja. W zamieszaniu, sam z bramkarzem został na moment Cecherz i wykorzystał tę sytuacją wyrównując na 1:1.

Nie była to ostatnia dobra akcja. Z 20 m pięknie strzelił Robert Gapiński. Piłka leciała wprost do bramki, została jednak odbita ręką przez Aleksego Babarykowa, który stał na polu karnym. Sędzia tego nie zauważył, nie przerwał gry i nie podyktował rzutu karnego.

Mecz zrobił się jeszcze ciekawszy, co chwila na boisku zmieniała się sytuacja. Najbliższy strzelenia bramki był dwukrotnie Piotr Apryjas, który trafił w poprzeczkę, a drugi raz — minimalnie nad nią.
Jolanta Marciniak

Mecze sezonu 1991/92

Start Nowy Sącz 1991-07-24 Start Nowy Sącz - Cracovia 1:2  Wisłoka Dębica 1991-07-28 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:1  Stomil Olsztyn 1991-08-04 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:2  Unia Tarnów 1991-08-07 Unia Tarnów - Cracovia 3:1  GKS Bełchatów 1991-08-11 GKS Bełchatów - Cracovia 3:1  Gwardia Warszawa 1991-08-24 Gwardia Warszawa - Cracovia 2:1  Olimpia Elbląg 1991-08-28 Olimpia Elbląg - Cracovia 3:0  Jagiellonia Białystok 1991-09-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3  Stal Rzeszów 1991-09-07 Stal Rzeszów - Cracovia 5:0  Korona Kielce 1991-09-11 Cracovia - Korona Kielce 0:1  Avia Świdnik 1991-09-14 Cracovia - Avia Świdnik 1:1  Wisła Płock 1991-09-21 Petrochemia Płock - Cracovia 1:1  Wieczysta Kraków 1991-09-25 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:3  Chemik Bydgoszcz 1991-09-29 Cracovia - Chemik Bydgoszcz 1:2  Błękitni Kielce 1991-10-05 Błękitni Kielce - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 1991-10-13 Cracovia - Polonia Warszawa 0:2  Bocheński Bochnia 1991-10-16 KS Bocheński - Cracovia 2:2  Boruta Zgierz 1991-10-19 Boruta Zgierz - Cracovia 4:0  Siarka Tarnobrzeg 1991-10-26 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:1  Resovia Rzeszów 1991-11-02 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:0  Sandecja Nowy Sącz 1991-11-10 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0  Bukowina Czerniowce 1991-11-24 Cracovia - Bukowina Czerniowce 3:1  Cracovia_herb 1992 Trening Noworoczny  Górnik Konin 1992-01-22 Cracovia - Górnik Konin 1:1  Górnik Konin 1992-01-25 Cracovia - Górnik Konin 3:2  Jadowiczanka Jadowniki 1992-01-30 Cracovia - Jadowiczanka 5:0  Wawel Kraków 1992-02-01 Cracovia - Wawel Kraków 4:1  Tesla Stropkov 1992-02-05 Cracovia - Tesla Stropkov 2:2  Tarnovia Tarnów 1992-02-09 Cracovia - Tarnovia Tarnów 2:0  Świt Krzeszowice 1992-02-12 Cracovia - Świt Krzeszowice 2:0  Tarnovia Tarnów 1992-02-16 Cracovia - Kabel Kraków 0:1  Górnik Konin 1992-02-19 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  Hutnik Kraków 1992-02-23 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0  Bolesław Bukowno 1992-02-27 Cracovia - Bolesław Bukowno 5:0  Jagiellonia Białystok 1992-03-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:3  Górnik Siersza 1992-03-04 Cracovia - Górnik Siersza 1:2  Wisłoka Dębica 1992-03-08 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:2  Stomil Olsztyn 1992-03-14 Stomil Olsztyn - Cracovia 1:1  Wanda Kraków 1992-03-18 Wanda Kraków - Cracovia 0:5  GKS Bełchatów 1992-03-22 Cracovia - GKS Bełchatów 0:1  Korona Kielce 1992-03-29 Korona Kielce - Cracovia 1:1  Gwardia Warszawa 1992-04-05 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:0  Olimpia Elbląg 1992-04-12 Cracovia - Olimpia Elbląg 0:1  Jagiellonia Białystok 1992-04-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:1  Stal Rzeszów 1992-04-26 Cracovia - Stal Rzeszów 0:0  Avia Świdnik 1992-04-29 Avia Świdnik - Cracovia 2:0  Wisła Płock 1992-05-03 Cracovia - Petrochemia Płock 2:1  Kabel Kraków 1992-05-06 Kabel Kraków - Cracovia 4:2  Chemik Bydgoszcz 1992-05-09 Chemik Bydgoszcz - Cracovia 4:1  Błękitni Kielce 1992-05-17 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1  Polonia Warszawa 1992-05-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:2  Boruta Zgierz 1992-05-31 Cracovia - Boruta Zgierz 0:1  Siarka Tarnobrzeg 1992-06-06 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 3:0  Resovia Rzeszów 1992-06-13 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:3  Widzew Łódź 1992-06-16 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Sandecja Nowy Sącz 1992-06-20 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 5:2